Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek egy ilyen...

Mihez kezdjek egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Új albérletbe költöztem (egyetemista vagyok) és a lakótársaimat nem ismerem, ők viszont egymást igen (3 lány). Egy hete költöztem ide és igazából nem is beszéltek eddig velem, még nem is köszöntek vissza, mintha láthatatlan lennék vagy nem tudom.. Tegnap este idehívták a barátaikat és amolyan "bulit" tartottak, ahol elég sok alkohol fogyott. Hívtak engem is, de én tanultam és mikor végeztem én át akartam menni hozzájuk, de meghallottam, h épp a becenevemből és belőlem épp viccet csinálnak meg kibeszélnek a hátam mögött. Nem mentem így át, mert eléggé megbántottak vele. Voltam már hasonló helyzetben és ott odáig fajult a dolog, h majdnem öngyilkos lettem miatta. Ma jöttem haza, de ők aludtak még reggel mikor én eljöttem onnét. Ha találkozok velük, akkor hogyan vagy mit mondjak nekik? Ti hogyan reagálnátok?

köszönöm

22/L



2014. okt. 3. 19:56
1 2
 1/11 bdrstnt ***** válasza:
ez kollégium?
2014. okt. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged a helyedben minél hamarabb elköltöznék,akár más lakótársakkal.
2014. okt. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm,

nem kollégium, hanem lakás

2014. okt. 3. 20:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Amikor meghallottad őket akkor kellett volna odamenni, hogy megjöttem. Mizu? Így utólag, ha szóvá teszed, majd az lesz hallgatózól...Esetleg annyit megkérdezhetsz tőlük miért nem szimpatizálnak Veled!?

Legegyszerűbb tudomást se venni róluk, ha nem szolgálták rá ne vedd a szívedre a dolgot. Sajnos tré ilyen emberekkel lakni, ne butáskodj öngyilkosságra gondolni sem szabad! Ha nagyon eldurvul a helyzet, esetleg nézz másik albérlet után. Fel a fejjel!:)

2014. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bdrstnt ***** válasza:
ha már fizetsz èrte nehogy már ezt eltürd
2014. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lehet, h elköltözöm
2014. okt. 3. 20:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet , hanem biztos.
2014. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Költözz el és talán indíts úgy a lakótársaidnál, hogy bemutatkozol és ismerkedsz egy kicsit velük.

Nem hiszem el, hogy akkor atragédia lett volna aznap etse egy órával később tanulnod ahelyett, hogy szocializálódtál volna velük és feloldódsz kicsit 1 pohár bor/sör mellett.

2014. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem kell érzékenynek lenni, én ezt egyre inkább tapasztalom azóta, amióta bentlakásban vagyok.


Azok az emberek, akik helytelenül viselkednek veled szemben, csak saját magukról teszik le a szegénységi bizonyítványukat.


Az élet azonban nem arról szól, hogy pillanatnyi szituációkon fennakadjunk. Biztos neked is sok fontos dolgod van azonkívül, hogy a lakótársaid megjegyzésein töprengj.

Én például 4 lánnyal vagyok, eddig nem voltak komolyabb összetűzéseink, de volt már néhány vita ezzel és azzal kapcsolatosan; bár hallani nem hallottam semmit, de valószínű, hogy mondtak egymásnak pár dolgot akkor, amikor nem voltam a szobában, de kit érdekel ? Az én jövőm és a jelenlegi egyetemi munkám egyáltalán nem függ attól, hogy épp milyen nézeteltérések adódnak a szobatársaimmal, ezért nem is foglalkozom ezzel.


Te se tépelődj olyasmiért , amiért nem érdemes.

2014. okt. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!

8-as én mikor beköltöztem, akkor bemutatkoztam nekik és akartam volna velük beszélni, de ők szó szerint becsukták az orrom előtt az ajtót. Ha itt vannak, akkor is mindig becsukják az ajtót és rólam tudomást sem vesznek.

Ráadásul ha kimentem volna és nem iszok, mert betegség miatt nem tehetem és amúgy sem innék, akkor meg még jobban beszédtéma lennék, mert "ismerem" a típusukat

2014. okt. 5. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!