Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen jelentést képvisel az...

Milyen jelentést képvisel az emo/gót életérzés?

Figyelt kérdés

2014. okt. 4. 20:47
 1/10 anonim válasza:
Nem tudom jól tudom-e, elvileg azt hogy önmagunkat/ a világot utáljuk, de biztos van aki jobban tudja nálam.
2014. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Kamaszkori hormonzavart. Elmúlik.
2014. okt. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az emo depresszívebb, általában fekete cuccok, fekete haj, komor sminkek. Igazából mögöttes tartalma szerintem nem nagyon van. A legtöbb emo a Z generációba tartozik(feltéve, hogy léteznek még egyáltalán, mert mindkét stílus eléggé lecsengett már). Magyarul az emo a tinik szórakozása volt főleg, a külsőről szólnak, nem áll mögöttük komoly filozófia vagy hitvallás.

A goth teljesen más. A stílus a punkból vált le a 80as évek elején. Amellett, hogy egy öltözködési és zenei stílus, általában a gothok művészetbarátok, így az irodalomban, képzőművészetben, filmes világban is ott vannak. Persze tinik is vannak bőven, de ez egy olyan stílus, amit nem feltétélen nő ki az ember, és mivel komoly világnézet is van a külső mögött, sokan csak a huszon éven felülieket tartják "igazi" gothoknak. Öltözködésben általában szeretik a középkorra hajazó dolgokat, a vámpíros sminkeket, a romantikus hangulatot.

2014. okt. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja mellesleg , az első két válasz full hülyeség :D már bocs azoktól akik írták , de ez megint csak egy előítélet olyanoktól akik semmit nem tudnak az egészről csupán az általánosításokat hallották és nem vették a fáradtságot hogy utánna nézzenek :D
2014. okt. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
... vagy felnőttek. ;)
2014. okt. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja lehet , de szorulhatott volna beléjük valami kis ész , azzal kapcsolatban hogy ne ítéljenek el olyat amit nem ismernek :D
2014. okt. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ismernek, csak nem érdekled őket. Az, amit mondtam: kamaszhisztéria. És elmúlik. Mindig.
2014. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem mindig :D és amúgy én nem vagyok sem emo , sem goth ,szóval nem ezért mondtam :D
2014. okt. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2014. okt. 9. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:

emoról nem tudok nyilatkozni,de a goth elég közelálló dolog hozzám,lassan olyan 13éve.(23 vagyok)

nincs önutálatom,a világot sem utálom:D igazából szociális munkásnak tanulok. úgyhogy erről ennyit.

viszont maga a zene,a művészet,irodalom stb, ezeket nagyon szeretem,ahogy a régiségeket,legyen az egy régi óra, vagy gyűrű,bármi,nekem nagyon tetszik,meg az is,ahogy régen öltözködtek.gyűjtöm az ilyen jellegű porcelán babákat.( a viktoriánus goth áll hozzám legközelebb)

sajnos az emberek általában negatív dolgokat gondolnak a gothokról,hogy valami feketében járó lelki gondokkal küzdők, én is feketét hordok jó pár éve már, de köszönöm szépen semmi bajom:D

2014. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!