Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert olyan nagy szegyen, ha...

Miert olyan nagy szegyen, ha valaki otthagyja az egyetemet es inkabb elkezd dolgozni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 7. 10:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kerdezo, ha ennyi ambiciod sincs, akkor maradj a faluban, aztan dolgozz havi 50e forintert.
2014. okt. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szégyennek nem szégyen.

Én személy szerint azt inkább tartom szégyennek, amikor valaki csak azért elvégez egy egyetemet, mert hogy legyen valami papírja. Közben meg nem is ért hozzá, nem is szereti csinálni, úgy csúszik át minden vizsgán harmadjára, kegyelemkettessel, stb. Ez inkább szégyen.

Én azt mondom, az ember akkor lesz boldog, ha azt csinálhatja, amit szeret. Ha nem szeretsz ott lenni, akkor szerintem is felesleges gyötrődnöd még évekig.

2014. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen egyetemről van szó. A különbség jelentős.


Manapság vannak olyan egyetemek, amelyeknek a gyakorlati értéke nulla és mégis több millió személy végigcsinálja őket 3-4 éven keresztül, hogy azután kapjon egy használhatatlan diplomát. Ebből a szempontból, a legjobb ha el sem kezded. Felesleges pénzkidobás és időpazarlás.


Viszont azok az egyetemek, amelyekkel valóban kezdeni tudsz valamit a jövőben, azokat érdemes elvégezni és nyilván kárba vész egy olyan egyén, aki szellemileg képes lenne rá.


A konklúzió egyértelmű : ne pazarold olyasmire az intellektusod, aminek semmilyen eredménye nem lesz; de viszont egy olyan egyetemért, amely majd évek múlva állást és jó fizetést fog nyújtani neked, azért érdemes befektetni energiát és időt.

2014. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Bolcseszkaron vagyok
2014. okt. 7. 18:11
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem túl nagy életcél, hogy majd 50e forintból, meg kajajegyekből élni. Lehet így is élni, de gondolom egyszer majd szeretnél családot is és akkor már késő lesz kapkodni. Persze, gyerek mellett is lehet tanulni, csak azt is figyelembe kell venni, hogy egyrészt most még könnyebb lenne tanulni, másrészt nem biztos, hogy pályakezdő kis gyermekes anyukát szívesen felvesznek.


Én 1 év után hagytam ott a sulit még 19 évesen, utána gyorsan találtam irodai munkát, nagyon jól éreztem magamat pár évig, mert magamra pont elég volt az a pénz, nem is érdekelt különösebben, hogy nem tudok belőle félretenni. Most 24 évesen a fejemet verem a falba, mert nem haladok előre csak hónapról hónapra élek (igaz hogy azért nem éhezem vagy ilyesmi), de félretenni nem tudok. Most elkezdtem az egyetemet, de már úgy érzem, hogy elkéstem, mert 27-28 éves leszek mire végzek és akkor még mikor fogok tapasztalatot szerezni és addigra már inkább a babázáson rugóznék, de nem lehet, mert nem tudok arra sem félretenni :/


Szégyennek nem szégyen egyáltalán, de én ha visszamehetnék az időben rongyosra rugdosnám a 19 éves önmagam "popsiját". :)

2014. okt. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hú, de mennyi megrögzött ember van itt te jó isten! Külföldre menj, ott boldogulsz egyetem nélkül is, itthon nem! Itthon még az egyetemisták sem találnak normális munkát, csak az érettségizett hosszú nyelvű csókos nyaligépek.
2014. okt. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"ott boldogulsz egyetem nélkül is, itthon nem!"


Aranyaiban kulfoldon is ugyanugy boldogulsz egyetem nelkul mint otthon. Csak ha atszamolod a kulfoldi fizetest magyarra, akkor nagy osszegek jonnek ki, de az eletszinvonalad messze nem lesz annyival magasabban.


"Itthon még az egyetemisták sem találnak normális munkát, csak az érettségizett hosszú nyelvű csókos nyaligépek."


Ez meg ugy ahogy van ostobasag. Egy jo, piackepes vegzettseggel mindenfele ismerettseg nelkul is lehet jo melot talalni. Persze nyilvan nem a faluban.

2014. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!