Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyik ismerősömmel van egy...

Egyik ismerősömmel van egy barter ügyünk, de úgy érzem kezd nem működni a dolog, de nem akarom megbántani sem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár éve megállapodtunk, hogy tanít engem (egy szakmai dologról van szó) én pedig szolgáltatást nyújtok neki (pénzügyi téren). Eleinte nagyon jól ment a dolog, sőt néha úgy éreztem ő több időt fordít rá, mint én (nem telik túl sok időmbe, viszont felelősséggel jár). De egy ideje, neki elég zűrös lett az élete és idén pl. csak kétszer találkoztunk az én ügyemben. Csak olyan nehéz ezt felhozni, hogy ne bántsam meg. De kicsit úgy érzem már, hogy van egy ingyenmunkám, amit nem vehetek félvállról, de nincs viszonzás. Te mit tennél?
2014. okt. 10. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Megemlíteném.

Vagy megkérdeznéd, hogy te pisti unod már, hogy taníts angolul mert azt vettem észre, hogy keveset foglalkozunk vele, szólj és akkor hagyjuk abba.

2014. okt. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

"sőt néha úgy éreztem ő több időt fordít rá"

Lehet ez a kulcsmondat. Az igazság persze lehet, hogy nem ez, mert szakmafüggő, hogy melyikbe kell több energiát fordítani, de ő lehet, hogy úgy érzi, hogy nem arányosan kap. Szerintem ezt őszintén meg kellene kérdezned és megbeszélned vele. Sokszor barterezek én is, és volt már ,hogy kénytelen voltam kifejteni a belefektetett munkámat, hogy érezze az illető, hogy márpedig arányos.

Nem mindegy, hogy 30 forintos tojást cserélek 30 forintos névjegykártyára, ami ugye árban arányos és nem vitatható, vagy az egyik pl. azonnali eredményt hoz, a másik idővel térül meg. Megkérdezném, hogy mi az oka, hogy hanyagol és ha úgy érezném, hogy utólag arra jön rá, hogy aránytalan a szolgáltatás, akkor összevetném a kettőt. A szellemi szolgáltatással tényleg sokszor az a baj, hogy nehezen felmérhető, mit is kap az illető. Erre néha emlékeztetni kell. Ezért esetleg őszintén megkérdezném, hogy eddig hasznos volt -e amit elmondtam neki.

2014. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En nem idoben hasonlitanam ossze, hogy ki mennyit ad/vegez, hanem mennyire hasznos. Mennyire haladtal elore a tanulasodban miota az ismeros tanit? Meger annyit mint amit Te nyujtottal neki? Es itt sem idoben, de nem is penzben gondolom, hogy szamolj.
2014. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor új megállapodást kell kötni. Ha megkérdezed tőle, ő hogyan értékeli az adok-kapok-ot, majd te is elmondod, hogy látod, végül megállapodtok valamiben, abban semmi bántó dolog nincs.
2014. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!