Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti észrevettétek és megismerté...

Ti észrevettétek és megismertétek volna?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, próbáljátok meg magatokat beleképzelni:

Egy autóval ki akartok kanyarodni egy útra, előtte ugye körülnéztek, hogy jön-e autó. A kocsitól úgy 30-40m-re sétál az út szélén egy ismerősötök. Ti a másik irányba kanyarodtok ki, mint amerre ő van, tehát nem mentek el mellette.

Észrevettétek volna az ismerőst vagy senki nem fókuszál rá az úton sétálgató emberekre, hanem csak az autókat figyeli, hogy jönnek-e, hogy kikanyarodhasson?


Ergó..sértődjek meg, hogy nem vett észre vagy ne?


2014. okt. 12. 18:57
1 2
 1/13 anonim válasza:
68%
Ez a legnagyobb gondod? Akkor végy elő valami piát és ünnepelj...Komolyan azon gondolkodsz,hogy megsértődj-e vagy sem? Ha valóban sértene a dolog,már éreznéd,nem kéne gondolkoznod rajta...
2014. okt. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
sok mindentől függ napszak,forgalom,időjárás
2014. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Általában túldramatizálok olyan dolgokat, amiket nem kellene. Ezért inkább kikérem a véleményeteket, hogy ti ilyen helyzetben mire figyeltek és mire nem.

Vitát nem szeretnék a kérdés kapcsán, hogy milyen hülye vagyok, hogy ilyen gondjaim vannak, mert egyébként tényleg lényegtelen ez a dolog, csak érdekel.

2014. okt. 12. 19:02
 4/13 anonim ***** válasza:
Habár nem vezetek, de ha nem éppen az utcán sétálgató emberekre figyelek, akkor van, hogy az is utólag tűnik fel, hogy egy ismerős megy el mellettem az utcán. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy szándékos volt tőle.
2014. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én ha egy útra kiszeretnék fordulni, akkor nem az ismerősöket keresem az úton, hanem nézem az autókat hogy mikor mehetek. Ne csodálkozz ha nem vett észre, ráadásul még a másik irányba is fordult ki. Miből gondolod hogy ő látott téged?
2014. okt. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem gondolom semmiből, hogy látott, mert én annyira nem láttam őt, hogy azt lássam, hogy a szemembe néz-e mondjuk.

Csak feltételezem, hogy elnézett felém, mivel utána kanyarodott ki.

2014. okt. 12. 19:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Esetleg megemlíteném neki, hogy láttam kifordulni.
2014. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én mint rendszeresen autókázó egyén azt mondom, hogy a véletlenen múlna ha észrevennék egy ismerőst ilyen helyzetben. A pillantásom teljesen véletlenül rávetődik egy pillanatra és felismerem akkor, de csak akkor ha kicsi a forgalom. Nagyobb forgalmú útszakaszon ahol nem lehet 1 pillanat alatt felmérni, hogy jön-e valami vagy sem hanem folyamatosan jönnek és azt kell figyelni milyen sebességgel, melyik irányból és mikor tudok én is beférkőzni a kocsisorba na akkor már biztos, hogy egészen a kocsihoz oda kellene jönnie az ismerősnek, hogy felismerjem és ne csak valami alakot lássak.


Amúgy én is régebben kicsit erősebben reagáltam az ilyesmire, de igazából ilyenen megsértődni elég nagy butaság.

2014. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Megsértődni biztos nem fogok, rossz szót használtam. Csak ha észrevett volna és nem reagál, akkor kicsit kellemetlenül érintene.

Nem volt nagy forgalom, de az tény, ha ha jött autó, akkor az gyorsan jött.

2014. okt. 12. 19:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Én még sétálva se figyelek fel legtöbbször a mellettem elsétáló ismerősre. Még ha anyukám lenne az, rá se, főleg mióta pesten vagyok. :D Nem nézegetem az embereket, csak úgy tekintek rájuk, mint egy alak, nem bontom részletekre a legtöbbet. Kocsiból meg csak a dolgok mozgását figyelem, hogy kik azok, mik azok, nem veszem vigyelembe.
2014. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!