Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Biológusok! Ti hogyan tanultat...

Biológusok! Ti hogyan tanultatok/tanultok az egyetemen? 22F

Figyelt kérdés
Mennyit,hogyan tanultok?Miként osszátok be az időt?

2014. okt. 24. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyagtól függ.

Van ami egyszerűen elolvasva bejut a kis kobakomba, és van amit le is kell rajzolnom, vagy valamiféle vázlatot készítenem róla, mert nem egyszerű feladat.

Nekem sokat segítenek az órai jegyzetek, és mindig elkunyizom már előre minimum 1-2 órai anyagot, hogy azt kinyomtatva mellé tudjak jegyzetelni (1 lapon 6 dia van, és bőven tudok mellé jegyzetelni, mivel kis betűvel írok).

Mindig megkérdezem, hogy melyek a legfontosabb irodalmak, könyvek, amit feltétlenül elkel olvasnom. Ez az ajánlott irodalom olvasgatás leginkább a főtárgyaknál fontosak.

Igazából az időbeosztás is az anyagoktól függ.

Szakaszosan- folyamatosan készülve kell tanulni, mivel egyszerre nagyon sok, ha jó eredményt is akarsz.


Én használok párhuzamosan papír alapú jegyzeteket, és elektronikusakat is. Az óraiakat mindig nyomtatom, hogy jegyzetelni tudjak mellé, viszont az ajánlott irodalmak, vagy nagyon bonyolult ábrákkal- képekkel rendelkező órai jegyzeteket már ebook olvasón (sajnos nekem fekete fehér kijelzős), vagy tableten (színes, ezért a színeseket ezen nézem), esetleg sima gépen tanulmányozgatom.

Sokszor vagyok még körbe pakolva könyvekkel, értelmező szótárakkal, ha esetleg valami nem rémlene tanulás közben.


Ne félj kérdezni az előadásokon, és igen tudom, nem mindenki szereti ezt(mint diák, mint oktató), de merj kérdezni, akár az előadás után is (ha nem kell rohanni a másikra), vagy írj neki email-t, és ott kérdezzél.

Ha nyílt labor van, akkor bent a helyed, és gyakorolj.


Konkrétan mikkel van gondod, ha van gond? Melyek azok a tárgyak?

2014. okt. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!konkrét tárgy nincs,de érdekelt más hogy tanul,mert sajna az egyetemen jöttem rá h nem tudom tanulni!A másik gondom meg az h nagyon nehezen is veszem rá magam h leüljek tanulni,főleg h napi szinten,rendszeresen tanuljak!Erre van valami mód,h motiváltabb legyek?
2014. okt. 24. 21:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Motiváld magad apróságokkal, pl. tíz oldal olvasás után (ha van ajánlott irodalom) jutalmazd magad csokival. Általában az instrumentális zenék is segítenek a koncentrálásban, ezt is kipróbálhatod.

Érdemes azokra a tárgyakre koncentrálni, amikből van évközi zh, és azokat napi rendszerességgel tanulni. Ha beadandó van év végén, akkor tudd le minél előbb, a vizsgaidőszakban több időd jut majd más tárgyakra. Ha valami év közben jól ment, akkor érdemes vizsgaidőszak legelején, akár az első vizsganapon levizsgázni belőle (ha van ilyen kehetőséged), hogy a nehezebb tárgyakra legyen elég időd.

Évközi tanulás esetén ne komoly tanulásra gondolj. Olvasd át az anyagot, olvass egy fejezetet az ajánlott irodalomból, tankönyvből, nézd át a vázlatokat, ha voltak rajzok, érdemes alaposan áttanulmányozni, újrarajzolni, gyűjtsd ki a kérdéseidet. Ezeket következő órán felteheted a tanárnak (vagy, ahogy az első írta, emailben is). Ez segít később, mikor ténylegesen "magolni" is kell, mondjuk taxonómiát. A biológia legtöbb ágára igaz, hogy egy jó rajz életet menthet, ne habozz mindig rajzolni!

Fontos, hogy tudd, mikor lazíthatsz. Folyamatosan nem lehet tanulni. Karácsony, ünnepnap ne tanulj, mert elveszed a saját kedved. Vizsga előtt egy nappal nézd át az anyagot, de ne éjszakába nyúlóan - vizsga előtt fontos az alvás. Természetesn a vizsga előtt közvetlenül átnézett anyag olyan, mintha ott sem lenne, úgysem jegyzed meg.

Ha már vizsga, ha valamit nem tudsz, ne add fel. Az emberek 90%-a azért kap egyest, mert megvonja a vállát, hogy ezt nem tudja, jön legközelebb. Próbálj valamit összeszedni a témával kapcsolatban, illetve általában igaz, hogy a jó logika segít. (Kivétel, ha nincs mire építeni a logikát. Valamennyi tény azért kell.) Ha végképp semmi, ne szégyellj kérdezni a tanártól. Úgyis ott fog ülni még öt órán keresztül, válaszol. Nem fogja újra elmondani az anyagot, de ha megkérdezed, hol nézhetnél utána ennek a témának alaposabban, ad tippet. Még egy trükk: ha szóbeli vizsga, és nem egyedül vizsgázol, hanem hallod az előtted felelőt, fél füllel figyelj rá is. Ha meg tudod válaszolni azokat a kérdéseket, amiket ő kap, vagy ki tudod javítani a hibáit, a te feleleteden ugyan nem segít, de magabiztosabb leszel tőle. (Azért ne szólalj meg hangosan. Udvariatlan.)

2014. okt. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem tudom, hogy mikor kezdted az egyetemet, de nekem első évben volt konkrétan ugyanez a problémám. Szinte mindent a vizsgaidőszakra hagytam, és rendesen összecsaptak a hullámok a fejem felett. Végül meglett minden vizsgám, de milyen áron...

Nekem személy serint szükségem volt erre ahhoz,hogy rájöjjek, ezt igy nem lehet csinálni. Nem átbukdácsolni szeretném ezt a 3 évet, igy most már óraról órára készülök . Nem veszem véresen komolyan, előre elolvasom az órai anyagot, és csak akkor jegyzetelek, ha valamit pluszban mond a tanár. Sokan esnek abba a hibába, hogy mindent próbálnak gyorsan lemásolni a kivetitőről, de figyelni már nincs idejük, igy az alap összefüggéseket sem értik meg. Néha hülyén is érzem magam, amikor egész órán karbatett kézzel figyelek, mások meg végig körmölnek mellettem. :)

Nekem az ad motivációt, hogy végre megtaláltam azt a területet, ami igazán érdekel, és mivel a tantárgyaink most nagyban összefüggenek, sok az átfedés(biofiz, biokém, mikrobio,stb.), ezért az összes elkezdett érdekelni.

Egy másik motiváló tényező, hogy ki szeretnék törni a középszerűségből. Néhányan lemorzsolódtak már az első év folyamán, de aki maradt, annak több mint 90%-a közepes vagy épp csak elégséges teljesitményt nyújt.

2014. okt. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:))
2014. okt. 25. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!