Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, összefogok törni?

Mit tegyek, összefogok törni?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm annak aki,rászánja magát,hogy elolvassa !

Rengeteg dolog miatt érzem úgy,hogy lelkileg nem vagyok a toppon,bár igaz,hogy sokszor voltak régen is problémáim,de azokat is leírom majd.Most úgy érzem,hogy minden fájdalom amit érzek,felszínre jött.A családi helyzetem miatt lehetnek a dolgok,meg még úgy is érzem,hogy bennem van a hiba.Apám alkoholista,ez letagadhatatlan tény,de ő nem képes megérteni,milyen károkat okoz a családnak azzal,hogy iszik.Igaz,hogy időközönként jár,de ilyenkor napokig képes ott rohadni a kocsmában,és teljesen le*szarja mik zajlanak körülötte.Anyukámat idegileg szintén kikészítette,és ez abban látszik meg,hogy elviselhetetlenül agresszív.Itt nem azt kell érteni,hogy apám bántja anyukámat,hanem anyukám bántja őt.Mikor hogy,de megüti és megrúgja,de ezzel csak magában tesz kárt,és nem akarom,hogy neki fájjon.Szóban szidják egymást,és apám szavai esnek a legrosszabbul,hiszen szörnyű dolgokat képes anyukám fejéhez vágni,utána meg már rá három percre azt állítja ő nem mondott ilyet.Képtelen megérteni,hogy vele van a baj,anyukámat okolja talán még azért is mert iszik.Józanon is néha elvan magától ájulva,részegen meg szóváteszi mennyivel okosabb anyukámtól.Kisebb koromban is nekem kellett szétválasztanom sokszor őket,és hallgattam amint tönkretesznek mindent maguk körül.Eléggé megviseltek ez a dolgok,és régen is magamban kerestem a hibát,talán ha nem születtem volna meg könnyebb lett volna mind a kettőjük élete.Saját magammal se vagyok tisztában,hiszem félek,hogy apám miatt mit gondolnak rólam az emberek.Próbálok úgymond a nevetés és a humor mögé bújni,de vannak napok amikor ez egyáltalán nem megy.Nem tudok szabadulni régi emlékektől és sérelmektől amik értek.Az általános iskolában sokan piszkáltak még amiatt is,hogy kövér vagyok és asztmás .Nehezemre esett ilyenkor visszatartani a sírást,amik sokszor már iszonyatos fejfájást okoztak.Tudom itt most az következik,hogy akkor fogyjak le,de annyira könnyű mondani,annak aki vékony,hiszen ő nem tudja magát beleképzelni abba,hogy éppen küzd a kilókkal,amiket alig tud eltűnni.Ezek miatt az utóbbi két három évben, hánytattam is magam.Sokszor éreztem úgy,hogy jobb lenne egy anorexiás élete is ennél.A gond tetejére még az is ott volt,hogy sokat voltam agresszív,aztán hirtelen szomorú,majd pedig boldog,majd hangulatjavítókat is szedtem,és altatót is.Pszichológushoz is jártam másfél évig,és az rengeteget segített,de neki aztán szülési szabadságra kellett mennie,és más pszichológussal úgy éreztem nehezen alakítanék ki olyan viszonyt mint vele.

Egy ideig rendben is voltak a dolgaim ,de újabban megint kényszeres gondolataim,és fél évvel ezelőtt gyakori halálfélelmeim voltak,és kisebb pánikrohamaim.Alkalomadtán még anyukám nyugtatójából is bevettem,csak hogy végre,ne érezzem magam rosszul.Másik szomorú dolog,hogy még azt is képtelen vagyok eldönteni,hogy biszexuális vagyok vagy sem,pedig tudom jól,hogy nem engedhetem meg igazán keresztény létemre,hogy az legyek.Ezek mellet még egy időben azt is hittem magamról,hogy antiszociális személyiség zavarom van,de ezeket kizárhatom úgy,hogy tudom magamról,hogy sokat szorongok,a hibáimból igyekszek tanulni,és a legfőbbként van bűntudatom és lelkiismeretem is,és valószínű hogy azért hittem ezt magamról,mert nehezen barátkozok az emberekkel és a legfőbbként félek attól,mit gondolnak rólam.

Szeretnék ezektől a problémáktól megszabadulni,és boldog kiegyensúlyozott életet élni.

Köszönöm annak,aki valamilyen segítséget tud nyújtani,és eljutott ideáig,hogy tényleg végigolvassa!



2014. okt. 26. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem te legfőképp kamasz vagy. Látszik az írásodból, hogy el vagy keseredve, és ez is nagyon jó dolog, hogy ki tudod írni, meg tudod fogalmazni. Nem mindenben értek egyet, de megértem, hogy anyukádat véded. Azt gondolom, neki is meg van a maga része abban, hogy apukád iszik. Úgy tűnik a megoldást tőlük nem várhatod. Menj el egy másik pszichológushoz, biztosan más lesz, majd megszokod, ő majd másképp is tud segíteni.
2014. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazad van,mert még csak 17 vagyok.Új pszichológushoz,most nehéz lenne járnom,mert félek ezzel anyukámat is megint elszomorítanám,ráadásul minden másra is koncentrálni kell pl az önkéntes munkára,tanulni.Félek neki se tenne jót,ha megint járnék.
2014. okt. 26. 14:22
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Hasonló életutam volt. Nálunk anya volt alkoholista, apám meg azért ivott, hogy ne kelljen elviselnie őt részegen. Úgyhogy effektíve mindkettejük ivott, mint a gödény. Józanul a legjóravalóbb ember mind a kettő, anyám eljótékonykodná ingét-gatyáját, apám meg mindig másokat tart szem előtt először, saját szenvedés árán is. (Ami nagyon nehéz kereszt, sajnos ezt a vonását én is örököltem.)


Hadd adjak neked egy tanácsot. Én már pár éve elköltöztem otthonról, de a vége elkélpesztően felőrölt. Ne várd meg, amíg te is kiborulsz! Ha tudsz, költözz kollégiumba! Ha elmérgesedik otthon a vita, menj a szobádba és hívd ki rájuk a rendőrt! Senkinek nem kell tudnia, hogy te voltál.


Ne hagyd, hogy megússzák ezt ilyen egyszerűen. Ahogy az első mondta, édesanyádnak is köze van ahhoz, hogy apád iszik, sőt, neked is. (Ha a téma bővebben érdekel, olvasd el Eric Berne Emberi játszmák című könyvét, nagyon jó pszichológus, és nagyon jó meglátásai vannak az alkoholizmusról.) Ha változtatsz, nekik is változniuk kell. Először nehezebb lesz, de mindig hajnal előtt a legsötétebb az éjszaka.


Persze megvan a kockázata annak, hogy ettől még jobban szétzilálódik a család, de valljuk be: 1. ez nem egy család 2. mindenképpen katasztrófa lesz ennek a vége, te legfeljebb azt tudod befolyásolni, hogy előbb vagy később és végül 3. a szüleid boldogsága QRVÁRA nem a te felelősséged!

2014. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Még egy: nem csak alkoholistáknak, hanem alkoholisták gyerekeinek is van önsegítő köre. Children of Alcoholics és Adult Children of Alcoholics. Ezeknek nézz utána, hogy a közeledben van-e nekik gyűlésük. Magyarországon sajnos még annyira nem terjedt el, de azért vannak sok helyen.
2014. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

"ezzel anyukámat is megint elszomorítanám"

Dögöljön meg a szomszéd tehene is?

2014. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Ezzel pont azt írta, hogy inkább az én tehenem dögöljön meg inkább, mint hogy az övé.
2014. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Én is így értettem. Elég durva elvárás ez a szülők részéről...
2014. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megértem,hogy mit gondoltok anyukámról is,viszont azt kihagytam hogy ő is járt ugyan úgy pszichológushoz és pszichiáterhez egyaránt,a legironikusabb talán volt,hogy néha egyszerre is mentünk.Ő jót akar nekem és tudja,hogy min kellene változtatnia de akkor is nehéz.
2014. okt. 26. 14:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy fontos számodra az anyukád és nincs is ezzel baj. A baj azzal van (szerintem), hogy kérdeztél valamit, kaptál rá válaszokat, amiket viszont nem fogadsz el. (A véleményekkel nem kell egyet értened, a tanácsokat pedig tudod mérlegelni, mi jó vagy rossz neked.) Akkor ki és hogyan tud neked segíteni? (Ne mondd, hogy senki, ez nem lenne igaz.)
2014. okt. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazad van,és köszönöm az eddigi tanácsokat is ,mert némelyiket megtudom fogadni,csak most nehéz koncentrálnom így,hogy közbe most is vitatkoznak.
2014. okt. 26. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!