Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is úgy érzi, hogy az élet...

Más is úgy érzi, hogy az élet sz*r és jobb lenne elmúlni?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen sosem érzem jól magam,mindig rossz a kedvem,folyton elégedetlen vagyok szenvedek gyomoridegem van. Más is utál élni és tényleg nehéz vagy velem van gond? 19/L
2014. nov. 11. 23:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk ki kéne deríteni, hogy miért érzed magad így. Mit csinálsz? Dolgozol? Tanulsz? Nem szereted valamiért és mást akarnál csinálni? Vagy épp egyiket sem csinálod és a tétlenségbe fásulsz bele? Nincs társaságod, nem tudsz kivel beszélni? Vagy mindened megvan és pont ez a gond (néha ez szokott lenni).


Ha sikerül rájönni, miért is olyan rossz, onnantól már csak akaraterő kérdése tenni ellene. Próbálj kitűzni magad elé célokat, és most nem sz*r kis sablonokról beszélek, hogy "keresek magamnak barátnőt" meg "holnap kitakarítom a házat". Merj nagyban gondolkodni, és próbáld megszerezni, amit szeretnél. Pl. "Nyáron sokat fogok dolgozni, és elmegyek nyaralni Horvátországba." Ilyenekre gondoltam.


Tudom mit érzel, mert régebben nekem is volt ilyenem, mindenféle ok miatt. A munkahely váltás segített, új rendszert vitt az életembe, új arcokat hozott. Egy ideig nem mertem lépni, nem mertem kibújni az elefántcsont tornyomból, mert féltem kockáztatni. De megérte.

2014. nov. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Sajnos én is így vagyok ezzel. A legrosszabb az, hogy mások mondják hogy őket egy szép táj is boldoggá teszi,és nem hiszik el, hogy belőlem az ilyen dolgok semmit sem váltanak ki.Vagy a másik, amikor azzal jönnek, hogy boldognak lenni akarat kérdése.


17/L

2014. nov. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom én sem talán,hogy senki se szeret engem :( Viszont semmihez sincs kedvem változtatni se,nincs erőm/kedvem/önbizalmam semmihez. Meg már az a gyanúm,hogy mindenki így szenved és akkor nincs ennek értelme.
2014. nov. 12. 00:06
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem szenved mindenki, emiatt ne add fel! :)
2014. nov. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok vele. Az élet egyre rosszabb, ahogy haladsz benne. Kijárod az általánost. Utálod mint egy dögöt, de mégis ijárod, hogy felvegyenek egy jó középsuliba. Az mégrosszabb, mégjobban megkeseríti az ember életét, de mégis végig kell csinálni hogy bekerüljön az ember egy jó fősüluira, ami még sokkal rosszabb lesz, mnit a középsuli. Azt minek? hogy minél több pénzért dolgozhasd ki a beledet, ha szerencséd van és keményen dolgoztál akkor egy kevésbé rossz munkahelyen, talán egy idorában egy rakás sheggfejjel körülvéve, ha elcseszted a korábbi önszivatást, akkor meg a talicskát tologatva kétkezi kemény munkával. Aztán megdöglesz. A legjobb lenne elmúlni, mert csak rosszabb lesz.
2014. nov. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
és szerinted miért nem szeretnek?
2014. nov. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát ezzel nem vagy egyedül. Én 35 éves vagyok, de én is így vagyok vele. Viszont tudnod kell, hogy ez depresszió, semmi más. És azt is, hogy itthon okkal sokan depressziósok, azért is látod azt, vagy úgy véled látni, hogy másoknak se jobb. A depressziót le lehet győzni csak akarnod kell. Gondolkozhatsz még pozitívan és lehet még vidámabb életed pláne ilyen fiatalon, csak akarnod kell. Megértelek, én rendszeresen küzdök meg ezzel a sz@rral, de nem szabad hagyni, hogy legyőzzön.

Be linkelek neked egy pdfet, talán segít neked is, olvasd végig el: [link] .

2014. nov. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is dettó.


de minden nap dolgozok, hogy ez változzon, hiszen azélet ajándék, egy lehetőség, és nem akarom elkótyavetyélni. Meg átgondoltam, és avval, h eldobom, mit érek el... semmit.

2014. nov. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5. Köszi, ha eddig volt is életkedvem, most sikerült elvenni. :d
2014. nov. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
De amúgy egyetértek, tényleg így van. Fiatalon az ember még reménykedik, vannak tervei, álmai. Mindig azt hiszi, hogy majd jobb lesz. Jobb lesz középsuliban, jobb lesz főiskolán, jobb lesz ha elkezd dolgozni. És akkor majd rájön, hogy az a legsz.arabb, és nincs tovább "feljebb lépni". Nincs több "majd ha..." Sőt 30-40 között már rájön, hogy nem is nagyon fog változni semmi, már ő sem, mert megismerte magát, és jön a szürkeség és vegetáció.
2014. nov. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!