Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minek éljek így, ha folyamatos...

Minek éljek így, ha folyamatosan rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés

Érzem, tudom, hogy valami nincs rendben a világgal. Naponta pár óra az, mikor talán a kedvem nem rossz, vagy kicsit jó, de semmiképpen sem kiemelkedő hangulatú. Nem történnek velem annyira rossz dolgok, inkább a körülöttem történő dolgok azok, amik úgy hatnak rám, hogy lehangolnak, elveszik az életkedvem. Minden téren, tehát az emberek viselkedése, a rossz rendszer, a pénz, a "szerelem", a család, de főként tényleg az emberek.

Igazából van egy olyan elképzelésem, hogy több világ van, ahová berakják az embereket valamilyen értékelés alapján. Ezeket a világokat felosztják %-os alapon, hogy mennyire jó és rossz. Ez kb 85-15% (rossz-jó), szerintem. Nem mehet le 10% alá a jó, mert akkor az emberek nem látnák értelmét az egésznek, ha csak tényleg, aprónyi jó lenne az egészben, és tele lenne rosszal. Most a mienk 5%-al meghaladja a határt, tehát még van benne egy minimális, ami miatt úgy érezzük, hogy talán van értelme az egésznek. Az a "jó a világos rendszerben", hogy hiábba van olyan világ ami 90%-ban rossz, akkor is van esélyed kitörni, ilyenek a milliárdosok, vagy akik igaz, lopnak, csalnak, hazudnak, mégis jól élnek. Lehet olyan világ is, ahol 90%-ban jó van, ott harmónia, szeretet, béke, de mondjuk a halál, betegségek, ami elenyésző, és a sok jó között észre sem vehető az a 10% rossz. Ott fejlődik minden, úgy, hogy közben nem vágják tönkre a környezetüket és a bolygót, akár naprendszert. Nem tudom, de valami olyasmi alapján lehet eldönteni, hogy ki hány %-os elosztású helyre kerüljön, hogy milyen ember volt az életében. Valószínűleg mindenki 50%-50%-os világban kezdni, aztán ahogy ott él, olyanba kerül. Ha ez így van, akkor én egy sz* r ember lehettem eddigi életeimben, és most szívok, nem látom értelmét az egésznek, érzem, hogy valami nem stimmel. Sokszor gondolok arra, hogy tényleg, mi van, ha végetvetek az egésznek? Csak gyáva vagyok, mert szeretném kipróbálni magam itt,hogy mégis mennyire vagyok képes, mire viszem? Eddig 18 év alatt semmisok, de az utóbbi pár évben, ahogyan tudatosodom, és fejlődöm szellemileg, egyre rosszabb. Boldogok a lelkiszegé...


2014. nov. 14. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne ha rendet tennél a fejedben. Az írásod is elég zagyva. 18 évesen meg nem lehet kijelenteni olyat, hogy végetvetsz az egésznek? Minek? Még nem is éltél...
2014. nov. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engem csak egy dolog érdekel az életben és annak a megszerzése tart életben, igaz most nagyon úgy látszik, hogy az élet el akarja tőlem venni az egyetlen esélyt a megszerzésére.


Szerintem neked is van valami, amivel kifejezetten szeretnél foglalkozni, ami boldoggá tesz, ha nincs keress egyet és szenteld annak az életed, ahogyan én teszem.

2014. nov. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 - A kérdező nem ír zagyvaságokat, csak zavart. A kettő közt nagy különbség van.


Kérdező - Az elméd nyugtalan, ennek biztos megvan az oka.

Viszonylag van igazság abban, amit írsz, azonban te is valahol tudod azt, hogy az életben kétfajta mentalitást lehet képviselni: az egyik lefelé ível, a másik felfelé ível. Te jelenleg az előbbit képviseled és nem találsz módot rá, hogy az utóbbit sajátítsd el.


Véleményem szerint a világ azért ilyen, amilyen a jelenben, mert azok az emberek, akik nincsenek megelégedve vele és látják a problémákat, azok rendszerint befordulnak, önpusztító életet élnek, erőtlenek, stb. Feladják a harcot még mielőtt elkezdődne.

Van egy vicc, hogy egy az Életnek van két gyermeke: a Jó és a Rossz. Mindkettő jön hazafelé az iskolából és az Élet megkérdezi tőlük:

- Nos, fiaim, mit csináltatok ?

- Kitűnőre vizsgáztam mindenből ! – mondja a Rossz.

- Hát, én nem lettem igazán sikeres….. – válaszol a Jó.

- Ejnye, fiam, te mindig megbuksz !

-

Szóval a lényeg az, hogy van egy tendencia az életben, amely a Rossznak kedvez; vagy talán épp ez az illúzió az, amely próbatétel az ember számára, hogy mit kezd vele. Elgyengül tőle ? Erőre kap ? Motivált less ? Netán demotivált ? Kudarcot vall ? Sikert arat ?


Én amikor levert voltam az életem adott szakaszában, megfigyeltem , hogy azokat az emberek, akik esélyt faragnak mindenből, őket mi hajtja ? Mitől van az, hogy minden nehézségnek tudnak mosolyogni ? Mitől energikusak ? Mitől erősödnek akkor is, amikor túlterhelve vannak ?

Ezeket a kérdéseket javasolnám neked, hogy elgondolkozz rajtuk.

2014. nov. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lenne pár dolog, aminek szívesen szentelném az életem, de nem tudom, az anyagi és egyéb korlátok miatt, maximum nagyon sok idő múlva kezdhetném el azt csinálni úgy igazából, amit tényleg akarok.

Nem is az zavar az egészben, hogy nem tudom megoldani a problémáimat, mert általában megtudom. Hanem az, hogy, ha végre megoldottam párat, és már csak 1-2 van, akkor megint jön +5.. Ami elveszi a kedvem, hogy ismét nem lehetek nyugodt, nem csinálhatom amit akarok, megint a rosszal kell foglalkoznom, főként azért, hogy ne legyen rosszabb. Próbálnék én erős maradni, de, ha nem megy?

2014. nov. 15. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!