Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az orvosokról?

Mi a véleményetek az orvosokról?

Figyelt kérdés
Minden vélemény érdekelne, bármilyen szempontból, megközelítésből. Gondolok itt ilyen dolgokra: emberileg, tudás szempontjából, presztízs szempontjából, az orvosi hivatás értékelése, mennyire becsülendő, mint személy? tehát tényleg bármi.

2014. nov. 16. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Utálom az orvosokat. Van konkrét okom is, bár az nem fed le mindent. A túl sok rossz tapasztalat miatt...

Mindegy, hogy milyen ember, ha orvos akkor messzire elkerülöm.

2014. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Éljen az általánosítás.Csak azért mert találkoztál néhánnyal,aki vagy pénzéhes vagy bunkó volt. Én is találkoztam ilyennel,viszont képes vagyok belátni,hogy nem mind ilyen. És nem csak a családomban lévők,valamint a kollégáim,hanem millió olyan orvos van,aki igenis gyógyítani és segíteni szeretne. Emberséges és nem a borítékra hajt. Azért az orvosi nem egy szakmunkásképző színvonala,főleg,ha valaki komolyan is veszi.

Arról pedig,aki olyan mint az első hozzászóló az a véleményem,hogy azért bezzeg ha oda kerül a sor és a saját okos ötletei nem segítenek,akkor mégi vinnyogva megy az orvoshoz,akit persze utál. Viszont az orvos sem isten és ha egy elhanyagolt dolgon már akkor nem tud segíteni,akkor ő a hülye és fel kell jelenteni. én mindig csak örülök,ha az ilyenek inkább othhon nyúvadnak meg,minthogy a közelünkbe jöjjenek okoskodni.


A kérdés sem pontos,mert keverve vannak benne az általánosítható és a személyes dolgok.

2014. nov. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
elég nehéz volt konkrétan megfogalmazni a kérdést, én orvostanhallgató vagyok, és kíváncsi vagyok, hogy az emberek hogyan látják az orvosokat, hogy mi a véleményük róluk
2014. nov. 16. 17:49
 4/14 Evele123 ***** válasza:
100%
Az orvosi szakma nincs megbecsülve Magyarországon. Hiányszakma, igazán csak hivatástudatból mennek el a fiatalok, a kezdő orvosi fizetés nem ösztönző. Kivéve talán a jól bejáratott plasztikai sebészeket (magánorvosok), senki sincs megfizetve az egészségügyben. Sokan mennek külföldre, mert 5x-8x több pénzt kapnak, mint itthon (persze ehhez sprechenelni kell a deutschot, vagy speakelni az englisht, de nagyon megéri!) Az itthon maradt orvosok gyakran túlóráznak, túlterheltek.
2014. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem van egy alapbetegségem (inkább állapotnak nevezném), ami miatt többször voltam kórházban /dokinál. A nagy többsége rendes, normális, érti a dolgát - akikkel én találkoztam.
2014. nov. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

a nőgyógyászomnak fogalma sincs arról, hogy mi csökkentheti a tabi hatását, pontos felvilágosítást sem adott a mechanizmusáról.

meg se vizsgál senkit , rendelési időben amíg várnak rá 20-an , kimegy a tescoba vásárolni.

pedig csak 1 héten egyszer dolgozik.

semmirekellő.


de viszont vannak lelkiismeretes orvosok, akik törődnek a beteggel, nem csak felveszik a fizetésüket a semmire.

elhiszem , hogy keveset keresnek, nem becsülik meg őket. de sokszor tényleg nem törődnek a beteggel, menjen magánba aki meg akar gyógyulni.

úgyhogy nagyon vegyesek a tapasztalatok. szerintem a jó orvos továbbképzi magát , akár otthon olvasgat a témáról, akár tanfolyamon.

de az a baj, hogy nem fog frissülni a generáció. ugyanis elképzelni se tudjátok mennyien mennek ki egyből ahogy végeznek.

sok orvosis ismerősöm van, volt ahol a 16fős baráti társaságból 10en meg se próbáltak magyarországon munkát keresni. a többiek is úgy tudom azóta 3-an kimentek utánuk.

nincsenek megbecsülve, ha nem magán, nem keres jól. de szerintem ha az ember tanul minimum 8évet az egyik legkeményebb egyetemen(Ahova már a bejutás is nehéz volt) akkor ez a minimum hogy ne szúrják ki a szemüket annyi pénzzel , amit a szakmunkás 18évesen megkap.

ezzel nem a szakmunkást akarom lebecsülni, hiszen nagyon fontos az ő munkájuk is.

csak milyen érzés lehet, hogy más ugyanannyit kap 11 év tanulás után, mint te 20 év után. értitek:S

és fontos is a munkájuk+ha valami bakit csinálnak, rossz passzban mennek be dolgozni, vagy álmosak, akár egy ember élete a tét. és utána megy nyílván a beperlés stb:S

nagy a felelősség rajtuk, és az ápolókon, szülésznőkön is. akik sokszor több műszakot letolnak embertelen körülmények között. és egy idő után jó hogy semmi motiváló erő nincsen:S

úgyhogy egyértelmű hogy az állam hibája, hogy nem kívánnak magyarországon maradni.

az itt maradó orvosok meg nem mindig a legkiválóbbak. sajnos

2014. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

az orvosi szakma joggal nincs megbecsülve, amit a legtöbb mai orvos művel..

ha eltörik a lábad, akkor értelemszerűen kórházba, orvoshoz kell menni.

az egy dolog, h többségük bunkó, beképzelt. és hogy veszi komolyan a beteget.

a legnagyobb baj a mai orvosokkal, h "túlspecializálódtak". képtelenek az egész embert nézni, képtelenek a szerteágazó tünetek okát megtalálni, mert nem értenek hozzá. és ebben semmi túlzás nincs.

most mondhatnák példákat, h nem tudják, mi a különbség liszt- és gluténérzékenység között vagy hány mai orvos hiszi azt, h a zsíros ételektől magas lesz a koleszterin stb.

a lelkiismeretes orvosokat sokra tartom, bár még ilyennel nem találkoztam, és olyat se, aki nagyon értene az emberi testhez, inkább csak felszínes tudásuk van, a ritkább bajokat nem tudják diagnosztizálni.

2014. dec. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Mert mitől lesz magas a koleszteriszint , ha nem a sok zsíros étel miatt? Kifejtenéd?
2014. dec. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

"inkább csak felszínes tudásuk van"

akkor gyere az orvosira és végezd el..... jaa hogy az nem megy?

úgy szeretem az ilyen embereket. nyilván minden orvos a saját szakterületén jártas - ugyanúgy ahogy mérnökből is van építőmérnök aki hidakat tervez meg építészmérnök aki házat. akkor tudásanyag halmozódott fel a mai világban, hogy NEM KÉPES egy ember sem MINDENT tudni.

dr house csak a tévében van...

te is csak kívülről láttál még orvosi egyetemet meg anatómiakönyvet, felhúz mikor laikusok ilyen végtelen arroganciával nyilatkoznak.

2014. dec. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

"Mert mitől lesz magas a koleszteriszint , ha nem a sok zsíros étel miatt? Kifejtenéd?"


Vicces, hogy pár éve már rájöttek, hogy a koleszterin és a zsír mégsem egészségtelen, és az érelmeszesedés független a koleszterin vérben mért szintjétől. Azaz, nem a zsír és a koleszterin tehet az érelmeszesedésről. Ennyit az orvostudományról. Valamit szajkóznak évtizedekig, aztán kiderül, hogy az ellenkezője igaz.


Egyébként utálom az orvosokat. Az orvosi elvégzésétől akkora lesz az egójuk, hogy azt hiszik, mindent tudnak. Amikor valamit mégse, akkor meg kitalálják, hogy depresszió, hipochondria vagy egyéb szindróma, és már nem is kell vele foglalkozni. A beteg meg csak szenved tovább.


Azért tisztelet a kivételnek, vannak hozzáértő és lelkiismeretes orvosok, de az ilyen nagyon ritka. Ebben a szakmában több a se*ggfej, mint az összes többiben együttvéve.

2015. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!