Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudok logikusan gondolkodn...

Nem tudok logikusan gondolkodni. Hogyan tanulhatnám meg?

Figyelt kérdés

Félek hogy emiatt még nagy hátrányom lesz. El akarok kezdeni javítani a dolgon.


Szóval megtanulom az anyagot (azt ami le volt írva) . Megy 5-ösre. A tanár belekérdez, ami ugye nem volt leírva. Nekem az első ami eszembe jut, hogy ezt meg honnan szedte, honnan kéne tudnom? És szemrebbenés nélkül megmondom hogy nem tudom. Most mit húzzam az időt...

De a tanár nem hagyja. Gondolkozzak, rávezetne, de egyszerűen nem tudok logikusan gondolkodni.

Attól tartok munkánál ez nagy baj lesz.

Van valami ötletetek?


2014. dec. 9. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem megtanulod, hanem bemagolod. Gondolom nem különösebben érdekel a tartalom.

Szerintem próbálj meg tanulás közben is gondolkozni rajta, kérdéseket feltenni, következtetéseket levonni, kötni valamihez a dolgokat, ha valami kicsit is izgalmasnak tűnik, olvass utána neten.

Nekem is voltak olyan osztálytársaim, akik iszonyat aranyosak, csendesek, szorgalmasak voltak, és a tanárok nem is az eszükért szerették őket. Ott izgultunk irodalomdolgozat előtt, és láttam rajtuk, hogy kitanulták az agyukat, szóról szóra bemagolták a költői eszközöket, de eszükbe sem jutott elgondolkozni a versen, egyszerűen nem érdekelte őket.

Ha fizikáról meg kémiáról van szó, és akkor sem sikerül megértened, ha fejreállsz, akkor viszont hagyd az egészet, és lehetőleg ne érettségizz belőle. Valószínűleg nem olyan beállítottságú az agyad.

2014. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzed, hogy ebből baj lesz, mert a középiskolában bevágott tudásnak minimális részére lesz csak valaha szükséged. A legtöbb amit egy iskola adhat(na) az az életképesség, tanulás iránti önálló motiváció, csapatmunka, érdeklődési kör megtalálása, ami alapján aztán tovább lehet menni az életben. Ezek közül egyiket sem nyújtja, sajnos.
2014. dec. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Van ami magolós,de próbálj vázlatot vagy diagramot készíteni a kapcsolódó dolgokról.
2014. dec. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

nagyon sok matek, sakk és egyéb logikai fejlesztő játékok, lehet venni boltban is, de neten is rengeteg van

amit te csinálsz, az a magolás, nem megtanulod, hanem csak bebiflázod a szöveget, ennek nem lesz jó vége

felelésnél soha semmilyen körülmények között nem szabad azt mondani, "nem tudom", az a legrosszabb válasz, bármi mást mondasz már jobban jársz

2014. dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyetemről van szó, már lassan végzek. Elég későn jöttem rá.

Van hogy tényleg nem érdekel a tárgy és tényleg csak benyalom, más tágy esetében viszont érdekel.

Mondtok jó dolgokat azért.

Jöhet még válasz.

2014. dec. 9. 12:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs logikus vagy logikátlan, hanem éppen uralkodó gondolkodásmód van, ami megszabja, hogy milyen úton lehet eljutni hova.


Nyugat és Kelet Európa például másképpen logikázza ki a dolgokat. Ez nem csak a kultúrára igaz, hanem még magára a matematikára is, hiszen azt is valaki elmondja neked, hogy hogyan kellene megértened. De ha te másképp gondolkozol, akkor nem vagy nem olyan mélységben fogod megérteni, mint aki mondja.


A iskolában nem tudnak mit csinálni, mint egyenre vágnak mindent, így a furcsa összeköttetések kapnak egy jó kis hátrányt, ha neked meg nem mennek azok a gyakori összeköttetések, amiket a többség, ahol vagy használ, akkor nehezebb dolgod van.


Konkrétan a feltalálók, akik világmegváltó dolgokat találtak fel, nagyon sokszor furcsa gondolkodású emberek voltak. Tehát általános, egyszerű dolgokat másképp oldottak meg, és ettől furcsának vagy egyenesen bolondnak tartották őket, csak ezen típusú emberek egy részét azért nem zárták be az őrültek házába, mert hiába furcsa módon gondolkoztak, amit nem tudtak mások követni, de a gondolatmenet végén egy annyira pofonegyszerű, de új dolgot alkottak, hogy azt a többség is elismerte, és sokszor ilyenkor a többség utólag együttes erővel megkeresi azt az általános útvonalat, ami elvezet ugyanoda, ahhoz a találmányhoz, és onnantól kezdve az iskolában meg már ugyanúgy a egyenre vágott gondolatmenettel magyarázzák el azt az adott találmányt.


Az a zseni vagy őrült, aki feltalálta azt a valamit, az nagyon gyakran olyan furcsa és egyedi módon következteti ki a dolgot, hogy az nem tart 10 évig, hanem inkább 5-10 percig, mire kitalálja.


Szerintem ezért is van pl. nyugat-európában fétise az érthetetlen dolgoknak, mert észrevették, hogy sokszor kincs kerül elő. Pl. abból, hogy ostoba szóvicceket gyártanak. Ezáltal összekötnek két olyan dolgot, aminek a világon semmi köze nincs egymáshoz jelentésben, pusztán mondjuk van pár betűhasonlóság közöttük, és mégis ez azt eredményezi, hogy el kezdenek gondolkozni azon az idiótának vélt kapcsolaton, és mivel nincs két olyan dolog a világon, ami között ne létezne kapcsolat, ezért adott esetben rá is találhatnak erre, ami persze további új következtetéseket eredményez.

2014. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 6


Példa erre a brit tudósok összefüggést találtak x és y között. Ott is az a lényeg, hogy két olyan dolog között találtak korrelációt, ami meglepő, és akkor ez is hasonlóan egy szóvicchez új gondolatokat ébreszthet bennünk, tehát mesterségesen elő állítják a furcsa gondolatokat.

2014. dec. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 7


Az is hasonló hatást ér, amikor körbevesz egy új nyelv. És tök furcsa új összeköttetéseket veszel észre, mivel az egy másik kultúra, és nem minden úgy van, mint az anyanyelveden. Például te valahogy a meleg és a jó között érzel valami összefüggést és a hideg és a rossz között. Azon a másik nyelven meg azt tapasztalod, hogy boldog és mosolygós emberek ujjongva beszélnek a hidegről és hideg ételt készítenek annak, akit igazán szeretnek. Ilyenből megszámlálhatatlanul sok van. Milyen alapon is gondolod tehát, hogy a meleg és a jó jobban korrelál, mint a hideg és a jó?

2014. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, hogy egyetem?? Hát, úgy tényleg elég vicces. Középiskolában én sem voltam az a proaktív típus, de egyetemistaként már vezető szerepem volt több kezdeményezésben, projektben, start-upot indítottunk külföldön, egyéni vállalkozós tanácsadóként is csurrant-cseppent ez az. Bár az egyetemet ekkor sem nagyon pörgettem maximumra, mert rettenetesen gyenge amit a magyar oktatás nyújt. Két online kurzuson többet tanultam meg a szakmámról mint két év mester alatt (BME)
2014. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóval amit mondani akartam, azaz, hogy keresd a lehetőségeket, lépj ki a komfort zónádból, jelentkezz szakmai önkéntes feladatokra, projektekre, menj el vezetőképzésekre, stb. Az egyetem nem fog megtanítani semmire, amire szükséged van utána.
2014. dec. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!