Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy egy jó tanuló ilyen legyen?

Figyelt kérdés

Először is kifejtem, hogy mire értettem a jó tanulót. Nem arra, hogy mindent bemagol. Arra, hogy nagyon jól érti a leckét, versenyekre is jár, és nagy eredményeket is ér el, olyan tantárgyakból mint például a matematika, ahol szükséges a racionális, logikus gondolkodás.


Tehát, lehetséges, hogy egy ilyen lány "tipikus mai tini" legyen. Ugye, tudjátok, mire gondolok. A 13-17 éves generáció (bár nem feltétlenül csak ez a kor) tagjainak nagy részére. Bulizás, "pasizás", r*bancos öltözködés stb.


Fiúknál ugyanaz, lehet-e vagánykodó menőgyerek?



Mert egyrészt miért ne lehetne. Másrészt viszont aki tud logikusan, racionálisan gondolkodni, az általában intellektuális ember, és elég nehéz elképzelni egy intellektuális menőgyereket/ribizlit. :D



2014. dec. 10. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
persze, hogy lehet! attól még, hogy rossz az ízlése (:D) attól még lehet valaki baromi okos és értelmes.
2014. dec. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A viselkedés és az intellektualizmus (sajnos) nem mindig függ össze...egy nyugodt, otthonülő ember sem feltétlen intellektuális, akkor fordítva miért ne működhetne a dolog?
2014. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges. Én sosem szerettem az ilyen sztereotípiákat, hogy a külső alapján már egyből elmondjuk egy adott ember élettörténetét, hogy milyen tanuló stb. :D


Amúgy sok mindentől függ a dolog. Vannak pl. olyan iskolák, ahol alapvető érték a gyerekek között is, hogy kinek milyen a tanulmányi átlaga, tehát a közösség fontos tagja, akinek jó legyei vannak. De ugyanakkor az aktuális öltözködési/viselkedési trendeket ugyanúgy "betartják". Persze nem azt mondom, hogy ez az általános, de van ilyen is.


Mint ahogy olyan is van, hogy valaki teljesen szolid kinézetű, nem követi a divatot, jó tanuló, könyvmoly, de ugyanakkor a legnagyobb alkesz és mindig ott van a társaságban, holott az életben nem néznéd ki belőle ezeket első ránézésre... Én pl. ez utóbbiba tartozok és mindig csodálkoznak rajtam az emberek.


De az a lényeg, hogy a külső nem mindig takarja a "belsőt", ha egy jól tanuló csajszi ki akarja festeni magát és miniszoknyában akar járni, mert így érzi jól magát és mert jól néz ki és élvezi ezt, akkor miért ne tegye meg? A bizonyítvány nem egy divatlap, amihez mérten öltözködni kell :D Ha ötöseim vannak, szódásüveg-szemüveg, ha ketteseim, miniszoknya :D Nem így működik...

2014. dec. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hát egyértelmű,hogy egy jó tanuló nem lehet ilyen!
2015. jún. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!