Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » ÉN EZT NEM HISZEM EL! Sorozatb...

ÉN EZT NEM HISZEM EL! Sorozatban történnek velem ezek a hihetetlen véletlenek: eszembe jut egy film egy jelenete és napokon belül rendre leadják azt a filmet a TV-ben. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Esküszöm, nem viccelek. Olyan, mintha valami tv-film megtippelős képességem lenne. Valamiért eszembe jut egy adott film és utána rendre még azon a héten látom a tv-ben! És ez nem egyszer, nem kétszer, nem ötször történt meg, hanem rengetegszer, rendszerszerűen az utóbbi időben. A legutóbb ma, a Da Vinci kód c. filmmel. Tegnap eszembe jutott valahonnan egy jelenete, erre ma este leadták a Cool-on. Azelőtt tegnap a Karate Kölyö 3-mal volt ugyanez. Annyiszor történik meg ez meg, hogy egy ideje naplót vezetek róla. Szinte kéthetente van ilyen. Elhangzik egy filmben egy mondat, ami aztán évekkel később eszembe jut, és egy nappal ezután leadják a tévében.


Ez a leggyakoribb megnyilvánulási forma, de nem csak filmekkel történik ez meg, hanem az élet egyéb területein is. Pl. volt olyan, hogy Londonba utaztam és a reptéren egy fiatalabb lányt néztem. Megjegyeztem az öltözékét, a kinézetét. 5 nappal később, amikor hazajöttem, újra találkoztam vele, mert pontosan ugyanabban az időpontban ment ő is haza! És az odaúton a kinti reptéren összefutottam egy egyetemi csoporttársammal, akivel, mint kiderült, teljesen véletlenül együtt utaztam. Olyan is volt, hogy diákmunkán dolgoztam, és volt egy ügyfelem, aki ismerte a kedvenc rockbandám alapító tagját személyesen. A történet csattanója, hogy egy külföldi, Mo.-n teljesen ismeretlen bandáról van szó.


Már egy éve dokumentálom ezeket a hihetetlen véletleneket. Minden hónapra jut kettő-három. Néha egészen elképesztő dolgok. Az is nagyon gyakran megtörténik, hogy egy könyvet pontosan azon az oldalon nyitok ki, ahol a keresett információ van, vagy egy 1,5 órás videóba pontosan ott kattintok bele, ahol az a rész van, amit hallani szeretnék. Tisztában vagyok vele, hogy nyilván minden rejtélyes véletlenre jut 10 ellenpélda olyan esetekről, amiknél ez nem történik meg, ahogy azzal is, hogy amire figyelek, az tölti ki a világomat. Ennek ellenére a véletlenek egyike-másika annyira hihetetlen, hogy tényleg nem tudom egyszerűen a nagy számok törvényével magyarázni (sok filmre gondolva biztos lesz egy, amit a 120 csatorna egyikén leadnak), már csak azért sem, mert általában ilyenkor nem filmekről gondolkozom, hanem csak úgy magától bevillan egy-egy filmből egy-egy mondat vagy egy karakter jellegzetes gesztusa. Mi erre az ésszerű magyarázat?


2014. dec. 23. 00:23
1 2
 1/17 anonim válasza:
85%
You are a wizard, Harry
2014. dec. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az az ésszerű magyarázat, hogy ha a megérzésed bejön, akkor azt megjegyzed - míg a sokkal több esetben, mikor nem jön be, azt elfelejted.

De ha másképp gondolnád, beszélj Vassyval. Ő egy tudós, és ilyen témákkal is végez kísérleteket. Kideríti, mit tudsz (vagy nem tudsz).

2014. dec. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez szubliminális.

Valaki nézi mögötted a tv-t vagy ilyesmi, te meg nem figyelsz rá, de a tudatalattid érzékeli azt, ami a tv-ben megy, aztán a reklám miatt később eszedbe jut a film és leadják. (Pl így lehetséges az, hogy nem figyelsz a tv-re, mert mást csinálsz, aztán fél óra múlva azt a dallamot fogod dúdolni, ami a reklámban ment)

2014. dec. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"Az az ésszerű magyarázat, hogy ha a megérzésed bejön, akkor azt megjegyzed - míg a sokkal több esetben, mikor nem jön be, azt elfelejted.

De ha másképp gondolnád, beszélj Vassyval. Ő egy tudós, és ilyen témákkal is végez kísérleteket. Kideríti, mit tudsz (vagy nem tudsz)."



Nekem is ez volt az első gondolatom, de mint mondtam, nem gondolkozok annyira gyakran filmeken. Kifejezetten úgy szokott történni, hogy napközben egyszercsak bevillan a semmiből egy filmben elhangzott szöveg és kicsit gondolkozom rajta. Aztán megjelenik a film a tv-ben...



"Valaki nézi mögötted a tv-t vagy ilyesmi, te meg nem figyelsz rá, de a tudatalattid érzékeli azt, ami a tv-ben megy, aztán a reklám miatt később eszedbe jut a film és leadják. (Pl így lehetséges az, hogy nem figyelsz a tv-re, mert mást csinálsz, aztán fél óra múlva azt a dallamot fogod dúdolni, ami a reklámban ment)"



Ezt már valószínűbbnek tartom. De az a megérzésem, hogy ez se ad teljes magyarázatot.

2014. dec. 23. 12:11
 5/17 anonim ***** válasza:

"az a megérzésem"

Az érzések gyakran becsapnak. Ezért ajánlottam Vassyt... csak akkor derítsd ki, hogy mit tudsz mutatni neki.

2014. dec. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Jó, de ki az a Vassy?
2014. dec. 23. 18:47
 7/17 anonim ***** válasza:
2014. dec. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Megint megtörtént, ma is és tegnap is. Tegnap arra gondoltam, milyen jó lenne betenni az Apádra Ütök-et és megnézni a szüleimmel. Erre látom, hogy este adják le a tévében. Ma pedig arra gondoltam, milyen jó lenne, ha a sok elcsépelt karácsonyi film helyett régi klasszikusok mennének, pl. a Vissza a Jövőbe. És ma este azt is leadták.
2014. dec. 26. 00:23
 9/17 anonim ***** válasza:

ez a vonzás törvénye


olvasd a könyvet


mindenkinél ez van, csak nem tudják


aki csóró és sokat nyavajog, még szegényebb lesz

2014. dec. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Jó, ezeknek azért nagy a valószínűsége, főleg karácsonykor. :D Nálam ami kirívóbb, hogy dúdolgattam egy számot egész nap, majd este benyomtam a rádiót és pont az a zene ment.


Persze nem látok mögé semmit, egyszerű "mázli" az egész.

2014. dec. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!