Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az élet teljesen értelmetlen,...

Az élet teljesen értelmetlen, de mégis végigcsináljuk az egészet. Miért?

Figyelt kérdés

Megszületünk, aztán meghalunk. Porszemek vagyunk csupán a világban, egy emberi élet semmit nem számít, hiába vagy sikeres, boldog, egészséges, gazdag és még sorolhatnám...

Bármit is teszünk és elérünk életünk folyamán, akkor is teljesen értelmetlen.


2014. dec. 26. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha így fogod fel akkor értelmetlen. Viszont más szemszögből nézve az életnek nincs meghatározott célja, pont azért hogy te találd meg magadnak. Nem változtathatod meg az univerzumod, de a cselekedeteid a saját univerzumod alakítják.

Szerintem nem az élte jól az életét aki sikeres és boldog mert sok pénze van. Szerintem ez minden embernek mást jelent.

És pont ezért nem lehet neked itt elmondani hogy mi az élet értelme, mert mindenkinek magának kell eldöntenie hogy neki mi.

2014. dec. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs más lehetőség, ha nem mered megölni magad. Meg a legtöbb ember nem látja értelmetlenek.
2014. dec. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

annyiban azért számít az élet,hogy ha elveszed egy haragosodét,akkor kapsz 35 év fegyházat.

egyébként meg az ilyen globális kijelentések mutatják meg a legjobban azt ha valaki depressziós.

a depresszió ellen két dolog segíthet.

1.tripla dózisú multivitamin hónapokig

2.folyamatos cselekvés

2014. dec. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ezért remélem, hogy van túlvilág...:D mert am a kérdezőnek igaza van.
2014. dec. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, van túlvilág.


De ahhoz hogy oda bejuss előbb itt kéne megtalálnod az életed értelmét, illetve azt hogy mitől leszel boldog.


Az út az, hogy rájössz mit szeretsz csinálni és abban profivá válsz,legyen az bármi. Amíg idáig eljutsz sok emberrel találkozol majd, lehetnek barátaid,szerelmeid.


Ha még nem tudod merre indulj ne türelmetlenkedj,adj magadnak időt. Isten nem siet sehova. Lehet ha te is lelassulsz kicsit könnyebben megtalálod az utat.

2014. dec. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Az élet szép, mondta a süket a némának"

Ez jutott most eszembe. Egyértelmű, hogy teljesen értelmetlen az egész, max annak a maréknyi embernek nem, akik hozzátettek a világhoz valamit, mondjuk Bruce Lee, Tupac vagy Einstein stb.

2014. dec. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

aki kicsit jobbá teszi az emberek életét, pl írók, feltalálók, tudósok,fejlesztők. azoknak a tevékenysége igen is számít.

lehet csak egy porszem vagyok a 7 milliárd emberhez, de mégsem érzem értelmetlennek az életem. van egy szuper kapcsolatom, vannak kis állataim. és az ők életét minden nap boldogabbá teszem. a cicáknak elég egy kis simi meg törődés, kaja

míg a barátomnál nagyobb kihívás, de minden nap boldogok vagyunk, hogy egymásra találtunk.

vannak rokonaim, nagyszülők, akiket már az éltet, hogy milyen sikereket érünk el, unokák.

én régebben blogoltam, és 10 ezrek olvasták a munkáimat.

azóta magamnak írom a történeteimet. szerintem meg kell találni azokat, amik téged boldoggá tesznek.

ez a túlvilágos dolog amiben nem hiszek. most biztosan élünk, most kell cselekedni, és élni. nem várni arra, hogy majd ha meghalok jobb sorsom lesz.

2014. dec. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért kell, hogy zavarjon az, hogy nincs az életemnek értelme.
2014. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért csináljuk végig, mert sok jó dolog van benne, meg rengeteg szépség. Egy dolog, hogy te ezeket mind nem látod, de más a kevés jót is tudja élvezni. Egyébként fel sem foghatom (ahogy egy előttem szóló sem), mi ez a hulyeség, hogy az életnek értelme kéne, hogy legyen. Ez az értelmet adás csak kitaláció, a kutya, a a macska bezzeg nem talál ki ilyen légből kapott fogalmakat. Semmi alapja annak, hogy "értelmet" keress az életedben. Gyönyörködj a szépségekben, ne pedig, mint egy gép, mechanikus program után kutatgass! Vagy ha nem bírod ki anélkül, hogy alárendeld az életedet egy "értelmet" adó programnak, lépj be egy vallásos szektába, azt azok majd megrendszabályozzák az életedet, és akkor mondhatod, hogy az az értelme, hogy Jehova Tanúja vagy mittomén mi vagy.
2019. okt. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!