Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, egy ember...

Mit gondoltok, egy ember életét/sorsát az határozza meg leginkább, hogy hova születik?

Figyelt kérdés
Vajon tényleg ennyire fontos a sikerhez hogy ki milyen csalàdba születik?Gondolok itt a pénzre,csalàd foglalkozàsára,emberi kapcsolataikra,összetartozàsra.Véleményeket és példákat szeretnék hogy szerintetek mennyire hatàrozza meg az ember későbbi boldogulàsàt hogy hova,milyen közegbe születik?Szeretném ha írnàtok példàkat.Ti milyen csalàdba születtetek?Màs lenne a sorsotok/foglalkozàsotok ha màs csalàdba születtek?

2015. jan. 4. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt valóban befolyásolja a jövőnket az, hogy hova születünk, de nem minden esetben:


Egy bűnöző története: 5.gyerekként született egy nagyon szegény családba. Az apa bűnöző volt többször is ült rablásért. Sokat agreszálta a feleségét és gyermekeit. Nem csoda hát, hogy a kisfiúból is bűnöző lett.


De ott van egy misszionárius története: Sok gyerekes családba helyezte a sors, az apa iszákos volt, és mindig bántotta őket. Alig mertek hazamenni. Egyfolytában küszködtek a szegénységgel. A fiú ezért eldöntötte, hogy nem ilyen családfő lesz és remek ember vált belőle.


Ezzel a két rövid, de igaz történettel arra akartam rámutatni, hogy a családunk nem mindig határozza meg a sorsunkat. Arról magunk döntünk. De az is igaz, hogy egy szegény gyerek nem nagyon iratkozhat be egy menő magániskolába...

2015. jan. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyban
2015. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

igen, pl ritkán kerül ki nemzetközileg ismert sikeres üzletember vagy popsztár szomáliából...


az emberek többsége, aki elhiteti magával, hogy bármit lehet, csak akarni kell, általában szerencsés ember, csak nem ismeri el, mert túl önző hozzá.

2015. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. Vagyok, asszem.

ismerőseim, ki honnan jött, annyira is viszik. Eddig így vettem észre.

az egyik pl.hiába volt 5-ös tanuló, most a közmunkások közt van utcát sepreni. Anyukája is ilyesmi kinézetre. Szóval kitörhetett volna, de nem jött össze.

Ez csak egy pl volt, a többi ismerösöm is ott körül van ahol a családja.

2015. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, kevés kivételt eltekintve ez határozza meg, hogy mi lesz belőlünk, az életünket, sorsunkat.

Amit az 1-es válaszoló irt, ott is mind a két példa ezt erősíti. Hiszen egy erős negatív példa is befolyásol, hogy "na ez az amit soha nem fogok tenni"!

Illetve a szülők lehetnek gazdagok, ha a gyermekükkel nem foglalkoznak, vagy azt nevezik "foglalkozásnak", hogy mindent megvesznek, és nem azt, hogy taníttatják, akkor ott sem valószínű, hogy a gyermek is sokra viszi..., de nyilván azért, mert ide született, és ezek a szülők ezt tudták nyújtani.

2015. jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kivételek mindig vannak, de véleményem szerint ez csak "erősíti a szabályt", és az hogy ki hová születik nem csak anyagi dolgokban számít. Hiába születik valaki gazdag családba ha a szüleitől pl. lelkileg nem kap szinte semmit az illető, és még lehetne sorolni..., a megfelelő kombináció a fontos, ami szerintem viszonylag kevés embernek adatik meg.
2015. jan. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az határozza meg, csak egy kevésbé szerencsés helyre születettnek nehezebb elindulnia, de ő is eljuthat akárhova, csak több szorgalom, és kitartás kell hozzá.
2015. jan. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!