Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy érdemes marketinges...

Hogy érdemes marketinges telefonhívásokra reagálni?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy érzem túl barátságos vagyok, miközben visszaélnek az időmmel, szabadidőmben vagy munka közben felesleges dolgokkal zaklatnak. Az különösen idegesít, hogy el sem tudom képzelni, honnan szerzik meg a tel. számom.

2015. febr. 3. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
"Köszönöm, nem érdekel." *telefont kinyom*
2015. febr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ja régen engem is zaklattak,mikor munkanélküli voltam...... a roh.adék multi cégek szépen eladják pénzért a CV-d tartalmát,emiatt tudnak zaklatni.tudod a hideghívások......

legegyszerűbb formula? veszel egy új sim kártyát...... :]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

2015. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez is egy opció valóban, de néha szeretném megtudni, hogy mégis honnan a francból tudják a számom. Létezik, hogy egyes cégek összes telefonszám kombinációt megpróbálják, és így néha hozzám is eljutnak?
2015. febr. 3. 14:58
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 Lehet ez is, bár előző munkahelyeim nem igazán hiszem, hogy ezt tették volna.
2015. febr. 3. 15:00
 5/9 bgy0122 válasza:

Helló!


Ahogy bemutatkozott, nyomd ki a telefont. Az alatt amíg Neked elmondja a semmiért, lehet egy másiknak eladja.


A számmal kapcsolatban a hivatalos megfogalmazás, hogy régen volt valakié, az megszűnt és Neked osztotta vissza a szolgáltató...

Ilyet még nem láttam, de olyat már igen, hogy mobilszolgáltató középvezetője némi ellenszolgáltatásért kiadta az előfizetők adatbázisát.

Nem tudok mindenki nevében nyilatkozni, ezek csak az én tapasztalataim.

2015. febr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
telefonszolgáltató nem adhatja ki....akkor meg kérdezd azoktól akik megadhatták másoknak a számaid...vagy mégjobbb??????????? neten esetleg nem adtad meg,akárhol pl apród,vagy bármilyen bu....zi hírdetős oldalon.Ja azt meg honnét tudod,h ők nem adták tovább?? ennyire vakon bízol az emberekben....látod,pont ezért hívogatnak :D
2015. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Legfőképp illedelmesen.

Nem jókedvéből telefonál a telefonközpontos, Ő is ember.


Hogy a munkáltatója mit és hogyan akar eladni az más kérdés, de ezért ne az alkalmazottat büntesd.

2015. febr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én azt szoktam mondani hogy köszönöm, de nem akarok semmilyen felmérésben részt venni, viszonthallásra és leteszem, mielőtt válaszolhatnának.


Ezt megértik, jobb mint a "most nem tudom adni, szabadságon van / tárgyal, stb" mert akkor újra és újra hívni fognak. Ha szóba állsz velük és válaszolsz a kérdéseikre legközelebb is hívni fognak, nem ajánlom.

2015. febr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam call centerben (főiskola mellett), mert időben és pénzben ez felelt meg. Azt tudom ajánlani, hogy udvariasan és barátságosan mond ezt: "Köszönöm, de engem nem érdekel". Vagy a másik megoldás, hogy nem veszed fel ismeretlen számnak, ezzel javarészt ki van iktatva. Engem is bosszant, hogy ilyennel hívogatnak, de Neked napi 1-2 perced (sem) veszi el, a szerencsétlen dolgozó pedig napi 500 kevésbé finom visszautasítást kap. Légy kedves, sosem tudhatod, hogy a másik miért éppen ott dolgozik, lehetséges, hogy nincs más választása. Valamiből meg kell élni, a dolgozó nem tehet róla, hogy ezért fizetik. A telefonszámokat pedig a legtöbb cég adatbázisból szerzi, hiszen sok helyen megadjuk a számunkat. Szolgáltatásoknál, biztosítóknál stb, és sajnos a kisbetűk között gyakran elrejtőzik, hogy bizony 3. félnek is kiadhatják promóció bemutatása céljából. Ilyenek lehetnek még nyereményjátékok is, de sokszor elég az, hogy nem titkosítjuk a szolgáltatónál a számunkat. Arról is nem is beszélve, hogy vannak olyan rámenős cégek is, akik egy sikertelen próbálkozás után megérdeklődik, hogy tudna-e ajánlani valakit, akit esetleg érdekelne. Mi speciel a cég belső adatbázisából dolgoztunk, tehát olyanokat hívtunk akiknek már volt kapcsolata a céggel.
2015. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!