Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt annyian,...

Miért hiszik azt annyian, hogy egy 12-15 éves gyerek nem fogalmazhat normálisan és írhat helyesen?

Figyelt kérdés

De komolyan. Engem ez rettenetesen irritál, és akárhányszor meglátom az olyan kaliberű hozzászólásokat, hogy "tuti kamu, egy X éves gyerek nem tud így fogalmazni", legszívesebben nyúlnék a pisztolyért, hogy fejbelőjem magam...

15 vagyok. De már 11-12 évesen is tudtam fogalmazni, 13 évesen pedig 20-nak néztek írás alapján. Minden velem egykorú barátom ilyen, egyébként.


Miért kell általánosítani pár "vok, sztem, osztájtárs, juk"-os idióta miatt?



2015. febr. 4. 16:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Számtalan tènyezőtől függ, hogy egy adott szemèly mennyire választèkosan kèpes kifejezni magát. Esetemben az olvasás hozta meg a gyümölcsèt annak, hogy pár ève èrdeklődni kezdtem a regènyírás fortèlyai után. Ugyan hobbi gyanánt tökèletes, mègis hihetetlen fokozatokra lehet emelni általa a tudást. Nem elèg elolvasni vagy megírni egy törtènetet, át is kell èlni azt. Ahhoz, hogy az olvasás által juthassunk megannyi pozitív èlmènyhez, a regèny atmoszfèrájába kènyelmesen el kell tudnunk helyezkedni.


Eddigi mèltán csekèly tapasztalataim szerint règiessègre, sznob èletmódra vall, ha egy tinèdzser èretten fogalmaz. Több szempontból is megállja a helyèt e feltevès; hisz' kèrdèses, hogy csupán elismerèsre, megerősítèsre vár-e vagy vonakodik a szlengkifejezèsek használatától. Általában minden, ami nem szokványos kitűnik a környezetèből, melyek jó ès rossz külső hatások egyaránt èrhetnek. Erősen szubjektív, hogy egy szemèly előèletèben mik voltak a domináló tènyezők, amièrt a fogalmazása rendezetlen, külleme trehány, helyesírási hibákkal teli lett.

2015. febr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11-es. Nekem a barátaim is mind olvasottak voltak, majdnem hibátlanul írtunk. 2 hibám volt, ami a mai napig belevésődött az emlékezetembe. Ha olyan környezetben vagy, amiben mindenki szépen beszél, akkor nem a kitűnés a célja, hanem egyszerűen ez a megszokott.
2015. febr. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

9-es (21:23), lehetséges, hogy azért, mert most nem is akartam, hogy idősebbnek tűnjek, vagy eleve úgy olvastad, hogy tudtad, mennyi idős vagyok, hiszen beleírtam.

A hangulatomtól is függ egyébként, hogy írok.


11 (00:03). Húha...


"Eddigi mèltán csekèly tapasztalataim szerint règiessègre, sznob èletmódra vall, ha egy tinèdzser èretten fogalmaz."

Tudod, ez az a pont, amikor nem tudtam eldönteni, sírjak vagy nevessek, vagy inkább csak fogjam a fejem. (persze az is lehet, hogy félreértelmeztem, amit írtál, az ékezetek kicsit megzavartak)

Tehát egy tinédzser nem fogalmazhat éretten, mert akkor sznob. Értem. Ma is okosabb lettem.


"Több szempontból is megállja a helyèt e feltevès; hisz' kèrdèses, hogy csupán elismerèsre, megerősítèsre vár-e vagy vonakodik a szlengkifejezèsek használatától."


VAGY esetleg teljesen normálisnak veszi, mert normális környezetben nőtt fel.

VAGY rengeteget olvasott, és magától kialakult ez nála.


Egyébként a válaszodat mintha kicsit túlerőltetted volna... A második bekezdést el kellett olvasnom mégegyszer.

2015. febr. 9. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!