Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki járna keresztény pszichológ...

Ki járna keresztény pszichológushoz/pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon megtetszett ez a munka, és gondolkodtam rajta, hogy szívesen tanulnám ezt. De van pár kérdésem.


1. Keresztények, járnátok keresztény pszichológushoz, ha lelki problémátok adódik vagy úgy gondoljátok Istennel minden megoldható egyedül is, és nem kell semmiféle segítő?


2. Nem keresztények, van köztetek olyan aki esetleg ha annyira el lenne halmozva problémákkal egy hívő emberhez fordulna segítségért? Mennyi erre az esély? mennyire vagytok erre nyitottak?


Előre is köszönöm a válaszokat, és kérlek ne kereszténygyűlölő válaszokat adjatok, hanem olyanokat, amelyeknek tényleg hasznát tudom venni. Köszönöm:)



2015. febr. 6. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarna, hogy keresztény, amíg nem erőltetné rám a vallását/nézeteit. Alapvetően nincs bajom a vallásos emberekkel, gond akkor van, amikor meg akarnak téríteni.
2015. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod, bárki elkezdi firtatni, milyen vallású pék sütötte a hajnali kenyeret?
2015. febr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Én nem szeretem a keresztény vallást, és nem járnék keresztény pszihológushoz. Egyszerűen azért, mert nem tudna segíteni, ha azt mondaná, hogy csak féljem az Istent, dicsőítsem, fohászkodjak hozzá, és megoldódik minden gondom. Azt kijelenteném, hogy hiszek Istenben. De nem a keresztény vallás által kreált Istenben. Nem félem az Istent, mert az Istent nem félni kell. A keresztény egyház a megfélemlítésre van alapozva, és éppen ezért nem tud sok emebr kiegyensúlyozottnak lenni. Továbbá Istent nem úgy képzelem el, mint egy hosszú, ősz szakállú varázslót, aki varázspálcával helyretesz mindent. Azt magunkban kell keresni.

Ha úgy érzed, a válaszom átment kereszténygyűlöletbe, sajnálom, nem ez volt a cél, továbbá nem gyűlölöm a keresztényeket.


17/L

2015. febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy szerintem egy keresztény pszichológusnak az a feladata, hogy az IGAZI értéket képviselje, és úgy vigyen közelebb Istenhez, a BIBLIA alapján és nem a különböző egyházak vallási félreértelmezését kövesse. Igen, Isten tényleg nem a "szakállas varázsló", szerintem a hívők nem így képzelik, persze biztosan vannak olyanok is a világban, akik igen sajnos.
2015. febr. 7. 14:14
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos a Bibliába is jócskán benyúltak a középkorban :) Rengeteg ellentmondás van benne, továbbá pont a vakságra buzdít.


"Boldogok a tudatlanok, mert övék a mennyek országa."


Hogy csak egy mondatot idézzek belőle. Isten pont nem azt akarja, hogy tudatlanul higgyünk, szóval ez valószínűleg ember műve. Sajnos romlott a világ.


17/L

2015. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy vallásos pszichológusnak semmiben sem szabad úgy alapjáraton különböznie egy nem vallásostól. Mert a pszichológus nem vihet bele ilyen személyeskedést a terápiába. Mármint ott nem a szakember, hanem a páciens van a középpontban és az számít, hogy ő milyen.

Ha vallásos, akkor hasznos ha tudsz valamit a vallásáról, kifejezetten pozitívum tud lenni, hogy ha te is érted azokat a gondolatokat és eszméket, viszont ehhez nem muszáj vallásosnak lenned, csak műveltnek. De nyilván segíthet, ha vallásos vagy és a vallásotok azonos. Viszont egy jó pszichológus enélkül is tud kezelni egy vallásos pácienst.

A másik oldal, ha a páciens nem vallásos, akkor pedig neked kell felülemelkedned a dolgon, ahogy ellenkező esetben egy vallásos páciensnél teszi egy nem vallásos szakember. Tudnod kell tiszteletben tartani, hogy ő valószínűleg nem talál majd megnyugvást a Bibliában (bár nem kizárt) vagy más vallás szent könyvében. És igazából nem is szükséges hogy a páciens tudja rólad, hogy te vallásos vagy. Szerintem ilyen egy jó szakember, mert igenis el kell tudni vonatkoztatni attól, hogy ki miben hisz, hiszen minden hitnek azért kicsit ugyanaz az alapja és célja. Az életben pedig megszámlálhatatlan mennyiféle utat lehet bejárni és több úton is juthatunk ugyanahhoz a célhoz.


Szóval a kérdésedre a válasz: Ha a szakember jó, nem jön állandóan a Bibliával mondjuk és nem akar kicsit se megtéríteni és annak függvényében fogalmazza meg tanácsait, hogy én nem vagyok vallásos, akkor járnék hozzá persze. Feltehetően egy nagyon érett, széles látókörű személyiség volna ha ezt jól tudná csinálni és sokat segíthetne, tanulhatnék is tőle.

De ha a szakember nem tud elvonatkoztatni vallásos mivoltától és ezt mint a saját "speciális" tulajdonságaként fogja fel amit muszáj belevinnie a terápiába, akkor kérdéses, hogy egy ülést hajlandó lennék-e végig ülni vele. Mert ennyi erővel mehetnék paphoz, ha vallásos megnyugtató, jó útra terelő dumát akarok hallgatni.

2015. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem meg ez pont nem olyan szakma, mint a péké, a pszichológus nem tud elvonatkoztatni a saját meggyőződésétől - és ez nem is baj. Pl. ha egy gyász feldolgozásához nyújt segítséget, nem mindegy, hogy abból a feltevésből indul ki, hogy a hozzátartozód a földben rothad, vagy elnyerte az örök boldogságot. Én pl. sokkal szívesebben mennék keresztény pszichológushoz, mert ő nem hagyja figyelmen kívül azt a kapaszkodót, amit a hit jelenthet.

Ami az 1. kérdést illeti: mindenkinek elkel a segítség. Ideális esetben a plébánosok, tiszteletesek is mind "lelki atyák", sokáig ők töltötték be a pszichológus szerepét, hol jól, hol rosszul a történelem során... Ahogy a modern pszichológusok is hol jól, hol károkat okozva végzik a munkájukat.

2015. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az előzőt még annyival kiegészíteném, hogy én egy keresztény pszichológustól azt várnám, hogy a hit és a vallásos filozófia segítségével próbáljon ráébreszteni dolgokra. Ha folyton a Bibliával jönne, és abból szó szerint idézgetne, példálózna, akkor gyorsan elmenekülnék, dacára annak, hogy katolikus vagyok. Nagyon tisztelem a Bibliát, de azokat nem, akik szó szerint próbálják értelmezni, és ezekre a többnyire sekélyes és korlátolt értelmezésekre alapozzák a hitüket.
2015. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!