Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a piercingek...

Mi a véleményetek a piercingekröl? Illetve az olyan emberekröl akik piercinget viselnek.

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és már kb. 12 éves korom óta akarok egy piercinget és most érzem úgy hogy a későbbiekben nem bánnám meg.

Sok ember ismer és aki ismer szeret is nagyrészt de még is tudni szeretném hogy mennyire áll fen az esélye annak hogy ez alapján meg itélnek emberek.

Tanárok véleményére nagyon kiváncsi lennék a jelenlegi tanáraimmal jóban vagyok de tudom hogy van 1-2 akinek nem fog tetszeni túlságosan.



2015. febr. 18. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt tudom mondani amit a tetovált emberekről gondolok:

Egy piercingel rendelkező ember és egy nem piercinges ember között az a külömbség, hogy a piercinget viselő embert nem érdekli, hogy a másik embernek nincs piercingje.


Nekem nincs piercingem, de engem hidegen hagy ha másnak van, de nem mindenki olyan, mint én. Sokan megfognak nézni, el is fognak ítélni, sőt ki is fognak utálni, mondván, hogy hogy nézel má' ki.

2015. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Nekem nem tetszik, biztos nem engedném a gyerekeimnek (4 kamasz van), szerencsére, szóba sem hozták, nem olyan a baráti körük, illetve 3-an olyan suliba járnak, ahol ezt tiltják.


Igen, van előítélet, ez tény. Főleg a lányokat hajlamosak ez alapján megítélni.

Nekem személy szerint volt olyan értelmes, rendes, jó képességű tanítványom, aki most a Corvinuson tanul és piercinget hord. Én az átlagnál toleránsabbnak tartom magamat, de tény, hogy ez később akár a munkahelyen is hátrány lehet. (Bankban dolgozó PR-es ismerősöm ezt konkrétan mondta, ők nem vesznek fel tetovált, piercinges munkavállalót, ha ezek a dolgok látható helyen vannak.)

2015. febr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
Nincs helye az európai kultúrában ,ahogy az afrikai délamerikai törzsek lakosai sem hordanak tűsarkút meg öltönyt.Nem ide való ,nem civilizált dolog hanem feltűnési viszketegség jele.A tetoválás is,bárhogy terjesztik a primitívizmust a médiában.. De ha valaki hord nem szólóm le ,viszont fenntartásaim lennének vele szemben .
2015. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az orrpiercing még elmegy, bár nem tetszik, a többi pedig kifejezetten taszít.


19/F

2015. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem tartom vonzónak, se szépnek, magamnak sohasem csináltatnék. De ha azt kérdezed, mit gondolok az ilyen emberekről: semmit. Nem ez alapján ítélem meg őket, és ez nem csak duma. Csak annyit gondolok, hogy neki tetszik valami, ami nekem nem. Mintha nem tetszene a csizmája.


Anyukám tanárnő, az ő véleménye az, hogy neki sosem tetszett, se a piercing, se a tetoválás, sosem értette, miért jó. De nem is szokott senkire rászólni. Van olyan tanár, aki kivetette a gyerekkel órán, erre bejött reklamálni a szülő, hogy drága volt, tegnap készült stb. Anyukám úgy van vele, hogy ő nem vetetné ki, ennek a tanárnak is megmondta, hogy hagyja a lányt (mert az ő osztályába járt). Itthon elmondta minden undorítónak meg csúnyának, de úgy gondolta, nem az ő dolga, és nincs joga kivetetni, meg amúgy sem azért tanít, hogy kötözködjön.

2015. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem elit gimiben is volt olyan tanárom, akinek apró, alig látszó orrpiercingje volt. Az igazgató vonakodott, de aztán valahogy megegyeztek, mert a tanár amúgy jó eredményeket mutatott fel, és állati sok energiája volt például az énekkarban.
2015. febr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha fiú az illető azt, hogy ha felidegesítene és bevernék egyet neki, az nem esne jól neki...
2015. febr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ha jó helyre van téve akkor jól tud kinézni amúgy emg pont lexarom a pircinget :D
2015. febr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Semmit. Bár nekem csak a füleim vannak szétlyuggatva. Magamnak arca nem raknék, nem rontanám el az összképet (:D). De másnál nem zavar. Úgy érzem, nem is áll jogomban, hogy zavarjon, hogy más mit csinál a saját testével.

27/L

2015. febr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én leszek itt az első fordított vélemény: nekem nagyon tetszenek, viszont magamnak nem merek csináltatni, mert félek, hogy megunnám és megmaradna a helye. :)


Arra számítanod kell, hogy főleg itthon még elég visszamaradottak az emberek tolerancia terén, ez sajnos tény. Sokan előítélettel fognak rád nézni, be fognak szólni, stb. Hátrányos is lehet bele, ha olyan területen dolgozol.


Ettől függetlenül ez a te tested, azt csinálsz vele, amit akarsz.


Viszont még nagyon fiatal vagy; én a helyedben várnék vele, amíg kijárom a gimit. Utána azért szabadabb az élet. Bár persze ez attól is függ, milyen piercingről van szó: egy diszkrét orrpiercing vagy köldökpiercing nem durva, utóbbi nem is látszik. Egy septum azért már a keményebb kategória, arra biztos több megjegyzést kapnál, mintha csak egy apró kövecske lenne mondjuk az orrodban.

2015. febr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!