Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Baj, ha lassan 22 évesen még...

Baj, ha lassan 22 évesen még mindig nem tudom, hogy mit is akarok kezdeni az életemmel?

Figyelt kérdés

Elég nehéz volt az életem középiskolás korom környékén majdnem mostanáig, gyermekpszichiátriát, pszichiátriát megjártam, teljes pályatévesztés az egyetemen stb.


Mostmár egészen jól vagyok, jól mennek a dolgaim, egy OKJ-s tanfolyamot végzek nappali tagozaton, idén végzek. Érzem magam elég jónak a felsőoktatáshoz, de fogalmam sincs, hogy mi az ami érdekelne, feleslegesen meg nem ülök már be tanulni valamit, elmegyek dolgozni.


Van rá esély szerintetek, hogy idővel megismerem magam annyira, hogy tudjam mit akarok tanulni, dolgozni?


2015. febr. 25. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszerü...mivel nem tudod mit akarsz.

Kezd el élni az életed és kőzben rá jőssz mit nem akarsz .

igy majd ki rajzolodik amit akarsz.

2015. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kezdj el dolgozni az OKJ-dal.

Vagy én azt csináltam, hogy nagyon sok mindent kipróbáltam diákmunkákon, fizikait, eladót, irodait, mindegyikből több cégnél is. Így megtudtam, hogy mi fontos számomra egy munkahelyen.

Aztán ugye közben végeztem a sulival is, amit tanultam - bár nem éreztem igazán magamnak valónak - és elkezdtem nézegetni a rendes álláshirdetéseket, így képet kaptam arról, hogy mire is van szükség.

Így aztán elkezdtem mást tanulni - amire jobban van igény és közel áll hozzám. Az egyikkel csak találok valamit.

Ezeket tudom neked is javasolni: amíg teheted (diákmunkán) próbálj ki minél több mindent, minél több cégnél, aztán közben rájössz, hogy mit is szeretnél.

2015. febr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ez egy nagyon kemény küzdelem volt számomra is. én 3 okj-s képzést kezdtem el és hagytam abba, mire megtaláltam, h mi akarok lenni. teljesen véletlenül, egy könyv hatására döntöttem el. azóta arra tanulok, h fölvegyenek arra a szakra. csak annyit tudok mondani, h vedd komolyan a keresést, addig amíg nem találod meg, tényleg nincs értelme bármit is csinálni
2015. febr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja, és azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nagyon nézz utána, h mennyire lehet elhelyezkedni a szakmával, amit választasz! mostanában rengeteg olyan szak indul, ami mellé elfelejtik az iskolák odatenni, hogy amúgy marhára kidobhatod az ablakon... de hát, ez Magyarország
2015. febr. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül,én eddig egy OK grafikust kezdtem el,de hiába,as látszik hogy nem leszek. Menni egyetem,ott találtam olyat Ami érdekel.

Ami fontos:úgy próbáld ki magad,hogy közben figyelj önmagadra,be cask úgy,hogy ez se tetszik meg az se.

Tarts önvizsgálatot,mi az ami örömet okoz? Ha valami mégsem jött be,miért nem?

Bátran gondolj nagyot,és tervezd meg a célhoz az utat. Van esélyed,miért be lenne?

Csak úgy próbálkozz,hogy közben tartalmilag gazdagodj.

2015. febr. 26. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!