Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek a fásultság ellen?

Mit tegyek a fásultság ellen?

Figyelt kérdés

Kitűztem magamnak egy viszonylag nagyobb célt, amiért kb. fél éven át, napi 3 órát kéne tanulnom.

Viszont egyszerűen képtelen vagyok elkezdeni. Leülök a könyveimmel, füzeteimmel, és egy átláthatatlan katyvasz lesz hirtelen az egész. Ott vagyok az asztalnál, és elkap egy fura érzés, hogy én ezt nem látom át. Ebből nem tudok semmit.

Fásul leszek és negatív, elmegyek inkább kávét főzni, kutyát sétáltatni, kiporszívózok...bármit, csak a tanulást ne.

Pedig legbelül tudom, hogyha többször venném rá magamat a tanulásra, akkor már elöbbre lennék, és átlátnám a dolgokat.


Gyakorlati résznél ugyanez. Csinálok egy teszt, elérek rajta mondjuk 60%-ot. Elkeseredem. Pedig ha többet gyakorolnék, jobb eredményt érnék el.


Hol a kiút ebből az ördögi körből?

Ti hogy veszitek rá magatokat a tanulásra, olyan esetben, amikor azt nem egy iskolai dolgozat vagy kötelező vizsga miatt kell megtenni?



#tanulási nehézség #fásultság #kitűzött cél elérés
2015. febr. 27. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyasmit tanulok,ami érdekel!

Téged nem érdekel ez az egész,minek kinlódsz?

2015. febr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom dolgozol-e, de napi 3 óra tanulás munka mellett szerintem nagyon sok. Az 1 órát tartanám ideálisnak, persze úgy, hogy közben tényleg odafigyelsz.

Egyébként igaza van az első válaszolónak, vagy csak úgy megy, hogy iskolai kereteken belül rá vagy kényszerülve, hogy tényleg megtanuld, vagy kedvvel kell tenned. Gondolj arra mennyire jó érzés lesz ha eléred a célod, hátha az motivál.

2015. febr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egésznek az a kulcsa, hogy nem olyasmit akarok megtanulni, amitől undorodok.

Ha ennyire nagy szenvedést okoz neked, akkor tényleg talán más célt kéne kitűzni.

2015. febr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bírom a terhelést, nem azzal van a gond. Sajnos ha el akarom érni a célom, akkor le kell tudnom tenni ezt a vizsgát. Így az nem opció, hogy hagyom a fenébe. (nem konkrét tananyagról van szó, hanem egy általános felvételi vizsgáról)
2015. febr. 27. 12:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Találj benne érdekességet. Tudod ahhoz kell a legnagyobb állhatatosság az életben, hogy azt tudd zokszó nélkül csinálni, amit nem szeretsz. El kell viselned a terhet, le kell gyűrnöd a problémát, csak te segíthetsz magadon. Neked kell tenned a célodért és nem másnak. Csakis magad változtathatsz. Az élet egy szerencsekerék, rajtad áll hogyan forgatod.
2015. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!