Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet gimnáziumban...

Miért nem lehet gimnáziumban csak azokat a tantárgyakat tanulni, ami az adott embernek fontos?

Figyelt kérdés

Nekem pl. jól megy a matek és az informatika, szeretem is ezeket. Rmellett fontos az angol, meg még néhány alap tantárgy. Múlt héten a tanárnôm elkért az órákról, hogy gyakoroljak egy matematikaversenyre. Sokkal jobb volt egy olyan tantárgyat tanulni, amivérdekel, és ami hasznos, mert foglalkozni szeretnék vele felnôttkoromban.


Általános mûveltséggel mielôtt jönnétek - Miért kötelezô? Engem azèrtvérdekelnek a matematikán kívül is dolgok. De ezeknek az interneten utána tudok nézni.


Miért nem lehet 2-3 alap tantárgy, a többi pedig az adott szakra jellemzô tárgyak?



2015. márc. 1. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Az általános műveltség arra jó, hogy pont ne tudj vele semmit kezdeni. És minden tantárgyba éppen csak addig megyünk bele, ameddig el nem kezd érdekelni, aztán megyünk is tovább, mert ugye csak "alapokat" kell tanulni.

Igen, ezen én is éppen a minap gondolkoztam, szerintem teljesen felesleges mindent tanulni. Az oktatásügy célja, hogy teletömje a fejed mindenfélével, hogy önálló gondolatokra már ne jusson hely. Ez az alapja annak, hogy olyanná neveljenek, aki tudatlanul elfogad mindent. Egy ember addig hasznos a társadalom számára, amíg fogyaszt és termel, éppen ezért próbálnak emellől minden egyediséget és minden jót kiölni belőlünk. Ez a szomorú valóság, a világ undorító.


17/L

2015. márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nemdetalánbiztos ***** válasza:
100%

Az általános iskolai és gimnáziumi oktatásnak a célja az kéne legyen, hogy megtanulj tanulni.

Emellett alapműveltséget is szerez vele az ember.

Másrészről meg a tovább tanulás alapját is biztosítja.


Ma már ezek a célok elég hiányosak.

A lényeg, hogy buta maradjon az ember, mert akkor lesz befolyásolható és kisemmizhető.

2015. márc. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindeni ezen gondolkozik, és senki szerint nem célra vezető, kivéve akik ezt az egész rendszert kitaláltak és egy napig nem birnák a ciponkben. Majd ha felnő ez a generáció akiknek gyakorlatilag elvettek a szabadidejét hogy a semmit tanulják majd meglatjak hogy semmire nem leszünk jok ;) ha az a cél hogy mindenkiboldog élettelen zombit csináljanak, akkor sikerült. És még azon pampognak hogy miért vagyunk antiszociálisak, biztos a Facebook blablabla... Aha,csak azt a két órát amit nem az iskolában töltök, inkább otthon a csaladommal
2015. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert az jó lenne és értelmes...

De ehelyett tanulni kell még középiskolába is töriből is meg akár irodalomból is, hogy mi volt régen, de teljes részletességgel, míg azt már nem kell tudni mi a fene van most, nem arra készítenek fel, hogy mi van a nagyvilágba hanem, hogy mi a f#szom volt 100 meg 200 éve, de az nem nem túlzottan érdekel, alap szinten azt általánosba is megtanulja az ember...

Nevetséges az egész rendszer, annyi felesleg van, és annyi értelmetlen sz#rt kell tanulni, ahelyett, hogy tényleg valami igazán értelmeset tanítanának aminek még véletlenül hasznát is vehetné az ember úgy nagy eséllyel...

2015. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amerikában olyan oktatási rendszer van amiről te beszélsz. Én is utáltam a sok (számomra) felesleges tantárgyat, semmivel nem vitt előrébb az életben az ének vagy a rajz, a biosz vagy a földrajz. Ezekre nem is tanultam semmit, azon kívül hogy pazarolták vele az időmet semmire értelme nem volt, mára már semmire sem emlékszem belőlük.
2015. márc. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gimnázium mondjuk pont nem ad semmilyen végzettséget, csak egy érettségit, és a lehetőséget hogy tovább tanulhass.


Én pl szakközépbe jártam, építőipari, de az emberek fele reál tárgyak irányába ment el, és egyetemen is totál mást tanultak. Na meg megvannak az erős és gyenge iskolák, utóbbiakba az megy aki túl akar lenni rajta, de egy erős gimnázium tényleg megtanít tanulni, ha ott bennmaradsz, akkor egyetemen is sokkal nagyobb eséllyel indulsz. Teljesen egyénre szabottan meg nem lehet tanulni.

2015. márc. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!