Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Beszéljek az abortuszról a...

Beszéljek az abortuszról a barátommal, vagy jobb, ha nem tud róla? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy terhes vagyok. Nem tarthatom meg, viszont tanácstalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy a barátomnak beszéljek-e róla...

Nem magyar, nem is Mo.-n él, 2-3 hetente találkozunk, meg a szüneteket töltjük együtt. Nem tudom, hogyha esetleg megtudná, akkor a kapcsolatunk változna-e és ha igen, akkor milyen irányba. Most minden jó és júliusban hozzá is költöznék, az érettségi után (külföldön tanulok tovább).

Úgy érzem, jobb lenne, ha tudna erről, de anyukám azt mondja, hogy ez esetleges konfliktusokhoz vezetne, könnyebb lesz, ha csak én tudom, ez nem olyan, amit másokkal kell megbeszélnem.


2014. nov. 15. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el kellene mondanod neki, hogy ő mit szól hozzá, mit szeretne. Elvileg együtt fogtok majd élni ha eltitkolod és kiderül abból szakítás is lehet.
2014. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem, ha hosszú távúra tervezitek a kapcsolatot, tudnia kell róla. Akkor lesz majd igazi konfliktus, ha mondjuk gyereket akartok, és a terhesség alatt tudja meg, hogy volt egy abortuszod, sőt, tőle lett volna a gyerek. Nem lehet hazugságokra és elhallgatásokra kapcsolatot alapozni! Ráadásul neked sem lesz egyszerű lelkileg, kell, hogy tudjon támogatni.

Később, ha összeköltöztök, főleg külföldön, ahol nem fogsz ismerni senkit, lesz egy csomó konfliktusotok. Azokat sem hallgathatod majd el...


Anyukád milyen konfliktusoktól tart? Attól fél, hogy a barátod majd rá akar beszélni, hogy megtartsd a babát?

2014. nov. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Hát ha nem mondod el ritka gerinctelen ember vagy. Ugyan annyi joga van tudni róla mint neked, ha már nem tartod meg. Ha később derülne ki én úgy kihajítanálak mint azt a bizonyos macskát. Így is épp elég hogy nem vállalod a felelősséget a tetteidért.
2014. nov. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy Anya miktől tart, annyira azért nem beszélgettünk erről... De szerintem igen, attól is, hogy esetleg a barátom szeretné a babát és ha elvetetem, akkor talán szakítana velem.
2014. nov. 15. 13:25
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Én elmondanám és nem az abortusz után, tudom hogy ezt te döntöd el de joga van tudni és nem utólag!

Ez azért komoly dolog ahhoz hogy csak úgy a háta mögött csináld.

2014. nov. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Mindenképpen el kell mondanod, mert joga van tudni és előbb utóbb ki fog derülni.
2014. nov. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
en elmondanam.az o gyermeke is.tudnal elni egy kapcsolatba ilyen nagy titokkal?????
2014. nov. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp mond el neki!
2014. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Mondd el neki. Ha normális pasas, akkor azt fogja kérdezni, hogy "És most mit csinálunk?". Tehát nem akad ki, nem követelőzik, nem vádol, és jelzi, hogy melléd áll, bárhogy döntesz is. Ha ő sem akarja, akkor egyszerű. Ha akarja, de melletted áll, akkor lehet közösen megbeszélni, hogy hogyan tervezitek a jövőt, mikor lenne alkalmas mindkettőtöknek. Ha szakítással fenyegetőzik, akkor őszintén, akarsz ilyen embernek szülni? És ha elvetélnél véletlen -most, vagy később, vagy következő gyerekkel- akkor hallgathatnád életed végéig, hogy te úgyse akartad a babát, biztos miattad volt? Kösz de nem. Mondd el neki.
2014. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen mond el.

Persze nehéz elképzelni, de Te mit szólnál, ha egy ilyen fontos dolgot, nem beszélne meg veled?

2014. nov. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!