Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az abortuszról,...

Mit gondoltok az abortuszról, illetve az eutanáziáról? (bôvebben lent)

Figyelt kérdés

Szerintem abortusz = gyilkosság. Nem tudom, hogy lehet törvényes

Az eutanáziát, tehát, hogy egy ember döntsön a saját életérôl, nem engedik.

Szóval egy anya dönthet más (a gyermeke) életérôl, de egy ember sem dönthet a sajátjáról.

Hogy is van ez akkor?



2015. márc. 7. 22:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
78%

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.


Most halál komolyan, te emberekkel foglalkozol? EÜben? Még ha magánemberként irkálsz is valahova, ha megjegyzed, hogy mi a foglalkozásod már valamilyen szinten reprezentálod a munkahelyed és a szakmád. Szerinted te ezekkel mit üzensz magadról, a szakmádról, a saját munkahelyedről? Forduljanak hozzád a betegek bizalommal? Vagy épp menjenek nyugodtan abba a kórházba, ahol dolgozol? Mert ugye mindenki egyenlő bánásmódban fog részesülni és védik a jogaikat majd?


Inkább valami olyan munkát keress, amit elvégezhetsz egymagadban otthon vagy egy irodában, mert nem vagy olyan pályára alkalmas, ahol emberekkel kell foglalkozni.

2015. márc. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
43%

"Inkább valami olyan munkát keress, amit elvégezhetsz egymagadban otthon vagy egy irodában, mert nem vagy olyan pályára alkalmas, ahol emberekkel kell foglalkozni."


Ó az ilyen beszólásokat annyira imádom. Megsúgom, kifejezetten kedvelnek a betegeim, pont azért, mert félre tudom tenni a munkám során a magánvéleményemet és empatikus tudok lenni. Az más kérdés, hogy az abortuszt mélységesen elítélem, és például az ötven éve bagózó dohányos tüdőrákost sem tudom sajnálni, de ebből a beteg nem érez semmit. A gyógyításhoz és az emberekkel történő foglalkozáshoz egy nagy adag színészi tehetség is kell. És csak úgy megjegyzem, ha már a szakmámról van szó, minden EÜ szakma alapelve a nil nocere, ne árts. Az abortusz ebbe az elvbe nem fér bele, a laikusok a hippokratészi esküvel is szeretnek példálózni, ami egy nagyon szép eskü, ami helyett sajnos az orvosi esküt mondja el az orvos... többek között pont azért, mert a hippokratészi eskü minden életet véd, a meg nem született magzatét is, az orvosi viszont nem.


"Senkinek sem adok halálos mérget, akkor sem, ha kérik, és erre vonatkozólag még tanácsot sem adok. Hasonlóképpen nem segítek hozzá egyetlen asszonyt sem magzata elhajtásához."

2015. márc. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
11%
Az EÜ dolgozó pedig nem attól lesz jó, hogy agy és vélemény nélkül böfögi vissza a társadalom liberalista rétege által elvárt okosságokat, hanem attól, hogy normálisan ellátja a beteget. Persze tudom, aki egy liberalistával nem ért egyet, az inkompetens, ostoba, primitív, bla bla. Éljen a libsi tolerancia. Még jó hogy az EÜ-ben dolgozók döntő többsége konzervatív.
2015. márc. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"Én meg szeretem, a hozzád hasonló primitív bunkókat, akik számára mindenki buta (mint az óvodában komolyan), aki nem ért velük egyet."


Mondta valaki, hogy mindenki buta, aki nem ért velem egyet?

Itt arról van szó, hogy képtelen vagy belátni, hogy bizonyos esetekben az abortusz a legjobb döntés.

2015. márc. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

"Itt arról van szó, hogy képtelen vagy belátni, hogy bizonyos esetekben az abortusz a legjobb döntés."


Én ilyet nem mondtam, bizonyos esetekben, például anencephal, aggyal nem rendelkező magzat esetében valóban az. Az viszont nem tartozik a bizonyos esetek közé, hogy anyuci nem kívánta a terhességet.

2015. márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy anyuci nem akarja a babát, az is lehet bizonyos eset.

Szerinted az a 17 éves, aki a 3. abortuszára megy, megbánás nélkül, az tartsa meg a gyereket? Szerinted milyen életük lenne?

Az örökbeadás sem opció, mert sokakat nem fogadnak örökbe.


Nem értem, hogy az abortusz miért olyan nagy "bűn" egyesek szemében. Akik az abortusz ellen vannak, azok a háborúk ellen miért nem tiltakoznak? Ott is ölnek. Vagy miért esznek húst? Az is "gyilkossággal" került az asztalodra.


Igen, sokan felelőtlenek, legszivesebben én is IQ-hoz kötném a szexet, sajnálom azokat a megtermékenyített petesejteket, amiket "kikaparnak" DE! még mindig ez, mint egy életet végignyomorogni, egy idióta felelőtlensége miatt.

2015. márc. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
31%

Igen ez egy jogos érv, hogy lehet, hogy szenvedés lenne az életük. DE ezt nem tudhatod biztosan, lehet, hogy találna egy szerető, örökbefogadó családot, de akár intézetből is kerülhet ki, sikeres, vagy boldog ember. Minden emberi életben benne vannak a lehetőségek, az, hogy borzalmas és szomorú élete lesz, csupán egy opció a sok közül. Szerintem a lehetőséget meg kellene adni az ilyen magzatoknak az életre. Jó persze vannak olyan lehetőségek, amikor én is támogatom az abortuszt, például azt senkitől nem lehet elvárni, hogy egy olyan gyermeket hordozzon a testében, aki nemi erőszak során fogant, ez valóban nem lenne etikus a nővel szemben.

Egyébként elítélem a háborút, és nagyon nem kedvelem a katonákat. A katonaság egy szükséges rossz. Azt pedig felháborítónak tartom, hogy magyar emberek Afganisztánban, Szíriában stb. harcolnak egy olyan háborúban, amihez semmi közük. Viszont azt minden ember jogának tartom, hogy megvédje a földet, ahol él, és az embereket, akit szeret. Ha valaki ártó szándékkal lépne Magyarországra, lelkifurdalás nélkül ölném meg, hiszen ő is ezért jött ide. Én viszont soha nem mennék egy másik országba harcolni, földet, nyersanyagot, olajat stb. rabolni, politikai helyzetet megszilárdítani. Ami a húsevést illeti, gyarló vagyok, szeretem a húst, de azért egy csirke, meg egy ember élete között azért van némi különbség, továbbá az ember mindenevő. Az eutanáziát viszont támogatom, de csak akkor amikor az illető végstádiumban van, és gyakorlatilag már semmi mást nem csinál az orvostudomány, csak mesterségesen meghosszabbítja az adott illető szenvedéseit. Az a baj, hogy sokan túl sokáig szenvednek, mert életben tudjuk őket tartani, de nem tudjuk őket meggyógyítani, ezért hagyjuk őket szenvedni. Kétszáz évvel ezelőtt az ilyen emberek békében meghalhattak. Egyébként érdekes paradoxon ez, hogy míg bűntudat nélkül magzatokat, potenciális egészséges embereket ölünk, addig egy haldokló embernek nincsen joga, békében méltósággal, viszonylag kevés szenvedéssel meghalni, mert az eutanázia nem etikus...

2015. márc. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"minden EÜ szakma alapelve a nil nocere, ne árts."


" Pont az az abortusszal a probléma, hogy nem traumatizál, nincs ébren, nem érez fájdalmat, alig van rizikója."


Vagy érzed a lényegét ennek, vagy nem...

2015. márc. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

Két szövegkörnyezetéből teszőlegesen kirángatott mondat. Ez a lényeg.


A nil nocere pedig MINDEN életet véd. A magzatét is. Ha nil noceréről beszélünk, akkor az abortuszra egyértelmű nem a válasz. Az abortusz és a Ne árts! két ellentétes fogalom.


"Senkinek sem fogom ajánlani, hogy méreghez meneküljön és meg fogom tagadni azoktól, akik kérik tőlem. Soha nem fogok nőnek olyan szert adni, mely elhajtja méhmagzatát."


Amit pedig az abortuszról írtam, ott a szövegkörnyezet az volt, hogy nincs az abortusznak elrettentő hatása, nincs abortusz élmény, kb. olyan beavatkozás, mint egy anyajegyet levenni. Ezért van az, hogy sok tizenéves lány nem védekezik rendesen, mert ha becsúszik újra megy abortuszra.

2015. márc. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért elgondolkodhatnál rajta. Ha ez a diskurzus mondjuk Facebookon ment volna végbe és látják a munkatársaid, esetleg a betegeid is, akkor is így és ezt írtad volna? Ez nem fog megtörténni, de tegyük fel, hogy van egy abortusszal kapcsolatos műhibapered. Ha ezeket a gondolatokat a bíróságon felolvasnák szerinted milyen fényt vetne rád, milyen irányba befolyásolná a döntéshozást?


Az amúgy meg vicces, hogy fel vagy háborodva a kiragadott mondatokért, mikor szinte az összes válaszodban pont ugyanezt csináltad.

2015. márc. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!