Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel? 23l

Mit kezdjek az életemmel? 23l

Figyelt kérdés

Dolgozom,3 műszakban heti hat napot általában.

Nagyon szerettem volna egyetemre menni,jó érettségim van,de a családi helyzetem miatt már az érettségi évemben és az okj elvégzése alatt is éjjelente dolgoztam diákmunkán a jelenlegi munkahelyemen,onnan mentem reggel suliba.

Családi helyzetem alatt azt értem,hogy apámmal éltem,de ő alig várta,hogy 18 legyek,majd lelépett a barátnőjéhez,nem tudom hol lakik,valahol az ország másik felén.Akkor kibéreltem egy kicsi szobát,majd később a mostani párommal összeköltöztem,párom anyukájának az amúgy üresen álló házában lakhatunk jelenleg.

Nagyon utálom a munkám,két és fél éve vagyok itt főállásban,diákmelóval együtt több,mint öt éve.

Elkezdtem a jogsit,nem tesz boldoggá,de kell a munkába járás megkönnyítése érdekében.Most vezetni járok.

Fogalmam sincs mihez kezdjek,a munkám nem fizet rosszul csak borzasztó monoton,hülyének érzem magam,egy nulla vagyok.

Érdekelne pár dolog,pl.van egy havanesem,járunk kutyakozmetikába vele,tetszik amit csinálnak,de a meg munka mellett.

Szeretnék egy saját pici lakást,nem szeretnék függen többet senkitől,illetve albérletet fizetni(ahová amúgy sem vihetek kutyát)

Ezek miatt folyamatosan betegeskedem,de rendesen bejárok dolgozni,nem híresztelem,hogy rossz a közérzetem,megy a hasam,gyomrom fáj,torkom gyullad be stb...(mikor melyik épp).

Szóval ezeket senki nem tudja.Most is azért van időm írni,mert kihúzták a bölcsességfogam kb.két órája,most pihenek itthon.

Kérdéseim:

1.Hol rontottam el?

2.Min változtassak a pillanatnyi helyzet javulása érdekében?

3.Mi legyen a kitűzött célom,mi a reális?


2015. márc. 30. 18:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat,kimaradt,hogy a pesti kutyakozmetikus tanfolyamot nem tudom hogyan oldanám meg munka mellett.
2015. márc. 30. 18:22
 2/14 anonim ***** válasza:

1. Ha jó érettségid van, akkor hogy-hogy nem vettek fel államilag támogatottba? Talán ott rontottad el, hogy meg sem próbáltad az egyetemet, vagy netán egy fősulit.


2. Ezt nem tudom. A pároddal nem szoktatok beszélgetni? Ő mit mond?

3. Ez sem tudom, ezt neked kell megtalálnod. Mindenkinek más az értékrendje, valaki például elégedett lenne a te helyedben, de például te meg többre vágysz. Mire vágysz? Ez itt a kérdés.

2015. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tavaly beadtam,de levelezőn nem indult az a szak,ami érdekelt,így nem vettek fel,nappali meg három műszak mellett nem megoldható.
2015. márc. 30. 18:30
 4/14 A kérdező kommentje:
Arra vágyom,hogy ne kelljen éjjel dolgozni illtve,hogy legyen értelme e munkámnak,mert most annyi a sikerélmény,ha lemegy az elvárt darabszám.
2015. márc. 30. 18:32
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen munkaváltás kellene. Mivel van párod, így annyira nem is lenn kockázatos lépés.
2015. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mit kell konkrétan csinálnod?
2015. márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
összeszerelni dolgokat
2015. márc. 30. 18:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát én a helyedben elgondolkodnék akár a nappalin is, ha felvesznek... Kapnál szociális támogatást, kedvezményes diákbérletet, ha jók a jegyeid ösztöndíjat. Rendkívüli szociális támogatást is lehet olyan váratlan eseményeknél igényelni, mint mondjuk megszűnik az egyik munkád vagy kórházba kerülsz. Lehet egyéni tanrendet igényelni, így nem kell bejárni az órákra, csak vizsgázni. Annyi, hogy minden tanárral külön kell egyeztetni, hogy mit várnak el és valahonnan anyagot szerezni. Sokszor ezt megkaphatod PDF.ben magától a tanártól, de ha összehaverkodsz egy csoporttárssal általában nem probléma ez, esetleg jegyzetet veszel valakitől. Diákmunkásként könnyebb a váltás is, és ahogy látom a legtöbb helyen stabil munkaerőt várnak el, akik heti 30 órát tudnak legalább menni.
2015. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezt hogyan érted,hogy diákmunkásként könnyebb a váltás?

Főállásból diákmunkába,vagyis biztosból bizonytalanba?

Errefelé csak gyárakban tudnának elhelyezni,amikor diák voltam azért is dolgoztam a jelenlegi helyemen.

2015. márc. 30. 19:46
 10/14 anonim ***** válasza:
Manapság konkrétan mindenféle szakmai munkára is diákmunkásokat alkalmaznak, hogy így spóroljanak a cégek. Mivel a legtöbbnél kikötés, hogy legalább heti 30-40 órát kell dolgozni és legalább még 1 évig diáknak kell lenned, így én nem nevezném őket olyan bizonytalan állásnak. Persze ez nagyban is függ attól, hogy hol élsz. Ha OKJ-t is végzel, nem biztos, hogy kutyakozmetikusban gondolkodnék, nem tudom, hogy azzal mennyire tudsz elhelyezkedni. De ha ki akarsz törni ebből, akkor próbáld képezni magad, és ne add fel!:)
2015. márc. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!