Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Eléggé el vagyok keseredve és fogalmam sincs mit kezdjek magammal, az életemmel. Itt vagyok 21 évesen, egyáltalán nem bízom magamban, hogy elérhetek bármit. Butának érzem magam, iskolában is borzalmas tanuló voltam. Szeretnék tovább tanulni, célt érni az életben, egy jobb életet biztosítani, de nem tudom hogyan kezdjek bele, merre induljak el. :(


Ti mit tennétek a helyemben?

Mit tanácsoltok?


Legyetek szívesek segíteni!

21f



2014. szept. 22. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Keress valami hobbit, amiben jó vagy / èrdekel:) Az növeli az önbizalmadat, és hinni fogsz magadban. Ès ha feltőltődsz, újult erővel tudsz belevágni az életbe =^__^=
2014. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Szeva! Amikor én a te helyedben voltam, akkor nagyon sokat gondolkoztam, hogy min és hogyan kéne változtatnom. Átgondoltam az életemet és rájöttem, hogy tanulás nélkül nem juthatok előre, mert nincs, aki a seggem alá toljon mindent. Elkezdtem tanulni és önszorgalomból olyan dolgokat vittem véghez, amik korábban elérhetetlennek tűntek számomra. Egy valamiben kell jónak lenned, de abban nagyon. Először is vedd számba a veled született képességeidet és ezeket erősítendő tanulj melléjük olyat, ahol érvényesíteni tudod az előnyeidet.
2014. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A probléma itt kezdődik. Felsoroltad, hogy mi a bajod, és mit szeretnél. De miért nem írtad, le hogy miben vagy jó? Nincs olyan, hogy valamiben nem vagy jó. Miért zárod el magadat a külvilágtól? Miért nem akarod megmutatni, hogy te ebben és ebben jó vagy?


Én a helyedben összeszedném minden gondolatomat, összegezném, kivonnék, szoroznék, osztanék, és ha van egy konkrét elképzelésem, hogy igen, én ezt akarom csinálni, mert ezt szeretem, ehhez értek, vagy ez biztosan megfogna, akkor fognám, és azt csinálnám.


Nem szabad 21 évesen ilyen negatívan gondolkozni, mert most még van célod. Egy idő után, ha így folytatod, már célod se lesz, beletörődsz abba, hogy buta vagy, és hogy rossz tanuló voltál. Jogosan? Utóbbi biztosan...de nem vagy attól buta, mert nem érdekelt az, amit a suliban '''tanítottak'''.

2014. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbálj olyan dolgokkal foglalkozni amiben jó vagy, így az önbizalmad is visszatér. Tűzz ki célokat az életedbe és afelé haladj(nem kell rögtön nagy dolgokat)sok múlik az akaraterőn és a kitartáson!
2014. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Annyi minden van, hogy nem tudom eldönteni mit akarok, még azt sem tudom miben vagyok jó. És sajnos ilyen negatív vagyok, - jól látod. Gondolom emiatt sem értem el eddig semmit.
2014. szept. 22. 22:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. szept. 22. 22:16
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, félrenéztem. #3.
2014. szept. 23. 10:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne már:D Semmi értelme nincs annak, hogy negatívan gondolkozz, mert nem vezet semerre, szóval amikor valami negatív eszedbe jut, egyből hesegesd el (főleg hogyha valami olyasmi, ami a múltban történt...mert már megtörtént, és nem lehet rajta változtatni, szóval felesleges is újra és újra ezen forognod) és próbálj pozitívan gondolkozni. Írtad, hogy borzalmas tanuló voltál...szerinted, hogy lesz valaki ötös tanuló? Mit csinál, ahhoz hogy ötöst kapjon? Két dolgot....leül és nem adja fel addig amíg meg nem tanulja. Nem az számít ki mikor kezdi, hanem az, hogy ki mikor hagyja abba:) Mert tegyük fel, hogy kapsz egy egy oldalas szöveget amit meg kell tanulni. Ugyanezt a szöveget megkapja egy másik ember, neki is ugyanaz a feladat. Mind a kettőtöknek ismeretlen a szöveg (mármint olyanról szól amiről nem is hallottatok még), szóval egyenlő esélyekkel indultok.Ha negatívan gondolkodsz, hogy neked úgyse fog sikerülni, akkor már a másik fél nyert. Szóval, ha már gondolkodsz akkor gondolkozz pozitívan, mert annak legalább értelme is van :) De tegyél is érte, mert ha nem adsz az adott dologba bele mindent akkor nem szabad csodálkozni, hogy nem sikerült.


21L

2014. okt. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!