Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az életemmel?

Mihez kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Lélektant tanulok, de minél többet tudok és minél több embert ismerek, annál jobban gyűlölöm őket és a szakot is (nem lennék jó szakember, ebben biztos vagyok és nem is tervezek elhelyezkedni. Inkább lennék öngyilkos minthogy pszichológusként dolgozzak vagy emberekkel). Magamba fordultam, a barátaimat elhagytam (tudom, h szemét vagyok) talán csalódtam az emberekben (mindenkinek megvan a maga keresztje), depressziós voltam/vagyok és egyedül szeretném élni az életem. Elkezdtem kertészkedni, a kutyámmal jobban szeretek lenni mint a családommal, semmi sem érdekel, igen sokat vagyok az utóbbi időben ideges, dühös és agresszív. Senkinek sem ártottam még, de csak idő kérdése. Egy ilyen "embertelen" élettel mit lehet kezdeni?

20+ L


2014. aug. 28. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus vagy/leszel, ha tudod, hogy mi a bajod, mi okozza ezt a depressziót, akkor azt is tudod, hogy mit lehetne tenni (nyilván nem könnyű saját magad vizsgálni objektívan), vagy beszélgess el valakivel erről, talán segítene kicsit kitisztítani a fejedet :P
2014. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek saját magának kell tudnia, hogy mit akar az életével. Ezt helyette más nem fogja megmondani.
2014. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem érdekel a lélektan, és sok embert is megismernék ilyen formában. Nincs kedved dumálni erről?
2014. aug. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi, a depimet tisztán tudom mi okozta, konzultáltam vele kollégákkal , átbeszéltem, de egyszerűen nem bírom feldolgozni, átlépni rajta.
2014. aug. 28. 21:11
 5/9 anonim válasza:

Az hogy utálsz mindenkit az nem nagy cucc mert manapság már szinte mindenki utál mindenkit, ezt nem azért irom mert öreg begyepesedett vagyok csak egyszerüen igy van sajnos.

A problémád az inkább az hogy ártani akarsz ebböl elég durva

dolgok is kisülhetnek.

Az meg hogy egyedül vagy az se olyan nagy baj végülis te hagytad el

a barátaid igy nincs min csodákozni.

Ja és nem vagyok phszihologus !

2014. aug. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sose hagyjon el benneteket a remény! :P //a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos!// Tuti, hogy lehetne sokkal rosszabb is. Az igaz, hogy attól neked, nem lesz jobb, hogy vannak mások, akiknek rosszabb a sorsuk, de legalább példát vehetsz azokról, akik nagyobb bajból másztak ki! Teremts magadnak egy olyan helyet, ahol megtalálod önmagadat!
2014. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Hop hop hop én nem vagyok depis :))

csak hozzászoltam a témához :)

2014. aug. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is időszakonként depis voltam, és úgy éreztem egy nagy gödörbe vagyok amiből mindig megpróbálok kimászni de valaki mindig lelök, vagy megcsúszok...és az energiám egyre csak fogy...egy nagy lendület kell, és kinn vagy. utána már csak oda kell figyelni hogy ne ess vissza a gödörbe. Én még fiatal vagyok, ezt nem valami pszihológia könyvből vettem és nem nagy életbölcsességet akartam mondani, csak én ezt képzeltem /képzelem mindig.

Őszintén szólva nem tudom mit tegyél! Idő kell a kilábaláshoz, szerintem feldolgozni csak igy lehet valamit. Egyszer csak összeszeded magad és minden jó lesz, ilyen az élet :) Mindenki bele kerül gödrökbe, az más kérdés hogy mennyi ideig szándékozol ott maradni, egy idő után bármi is legyen az ok hogy oda le mentél, el kell felejteni. valahogy . :/

Nézz filmeket, olvass könyveket, amik kikpacsolnak, vagy rádöbbentenek arra hogy az élet szép. Pl Amelie csodálatos élete szerintem ilyen. Halgass zenét, és sétáltasd a kutyádat, aztán egy idő mulva keresd fel ujra a barátaid és menj el velük valahová szórakozni :)

2014. aug. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. aug. 29. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!