Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lesz az emberi munkaerővel,...

Mi lesz az emberi munkaerővel, ha már most egy csomó mindent robotok, gépek irányítanak?

Figyelt kérdés

2014. nov. 27. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vagy amit a Mátrixban is láthattunk, vagy végre lógathatjuk a lábunk egész nap.
2014. nov. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

jön 1-2 háború, azt egyből megoldódik a túlnépesedési probléma.


Ha most robbantanának 1-2 atomot, akkor nem 10ezrek, hanem milliárdok halnának meg.

2014. nov. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

A fejlettebb, értelmes országokban valószínű jobb lét, de az olyan tetűtanyán, mint ahol élünk, ahol viktorunk a munkaerőpiac bővítését tartja elsődleges céljának, mert abból lehet több adót nyúzni, ott dögrovás lesz.

Normálisabb országokban a nagyobb cégek, gyárak tartják el az országot, minálunk az emberekkel akarnak kifizettetni minden vackot, amire szükségünk sincs(körforgalom, völgyalagút/híd, metró, stadionok, stb)

2014. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Öööö....én úgy tudtam, hogy ha atombombát robbantanának, akkor nem milliárdok halnának meg, hanem megsemmisülne kb. az egész Föld. Vagy tévedek?
2014. nov. 27. 19:42
 5/14 anonim ***** válasza:
Szükség lesz az emberi munkaerőre is. Egyszer egy idézetet olvastam, ami kicsit vicces, de komoly is. Az idézet arról szól, hogy a jövőben 2 élőlényre lesz szükség: egy emberre és egy kutyára. Az emberre azért, hogy a kutyát etesse, míg a kutyára azért, hogy ne engedje, hogy a gépekhez nyúljon az ember. Tehát itt tartunk.
2014. nov. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Miky001 válasza:
Szerinted a robotokat ki fogja programozni, karbantartani, javítani?
2014. nov. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
atombomba kb egy várost tud elpusztítani nem az egész földet. Már túl vagyunk több mint 2000 atombomba robbantáson és még megvan a föld. https://www.youtube.com/watch?v=T3k113fYC30
2014. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 SargaRigo válasza:
100%

Szerintem arra gondolt, hogy ha valaki durrant, akkor nem késik sokat a válasz durrantás sem, és szépen körbejár! Mivel eddig nem volt erre példa, csak remélni tudjuk, hogy a fejeseknek van annyi eszük hogy ne akarjanak mindenkit kinyírni.

Az eredeti kérdésre pedig: Csomó, de nem minden amit a gépek irányítanak! Többnyire olyan dolgok, ahol az ember amúgy is csak nehézkesen/egyáltalán nem képes megfelelni. Például a repülésirányítás, az erőművek, autógyártás. Lássuk be, ezek nem azok a területek, ahol tömegeknek kellene dolgozni, így nem számottevő a gépesítésnek a munkanélküliségre gyakorolt hatása. Kertet ültetni, tanítani, utcát seperni valahogy nem láttam még egyetlen robotot sem, nem beszélve az árufeltöltésről (na jó, ez nem teljesen igaz, lásd tesco :)

A gépek nem fogják átvenni a munkát, max megkönnyítik. Persze ez is viszonylagos, mert ha többet lehet termelni egységnyi idő alatt, akkor többet is kell, tehát nem lett könnyebb a dolga senkinek.


Én inkább abban látom a problémát, hogy cefetül fel vagyunk már gyorsulva a technikának köszönhetően, és további gyorsulást erőltetünk. Le kéne lassítani kicsit, és szétnézni hogy hová jutottuk, merre megyünk! Talán sikerülne túlélni magunkat. Ebből valószínűleg nem lesz semmi, csak ha mégis elszólja magát az az atom...

2014. nov. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#7es: Talán nem a tenger kellős közepén vagy a sivatagban kellene robbantgatni. New Yorkra vagy HonKong belvárosában 1-2 bomba szép népirtást csinálna....
2014. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, elhiheted, ha ilyesmire sor kerül, az nem az általad preferált városokban fog bekövetkezni, hanem az ilyen porfészkekben, mint kicsi hazánk.

Mo. egyébként is egy kiterjedt vízlencsén fekszik, és rövid időn belül az ivóvíz lesz a legnagyobb kincs a földön.

2014. nov. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!