Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az én életemmel van a gond,...

Az én életemmel van a gond, vagy mások a hülyék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 35 éves ffi vagyok, és mostanában elgondolkoztam az életemen.

Átlagos értelmiségi családban születtem, társasházban laktunk, egyedüli gyerek voltam. Kitűnő tanuló voltam, nem jártam szórakozni, szüleim a szomszéd gyerekekkel sem igen engedtek játszani, mert tanulnom kellett, ami talán jó is talán nem, nemtudom. Háziállatunk sosem volt és baraátaim sem nagyon. 2 diplomám van, közgazdasági és informatikai. Első bnőmmel az egyetemen ismerkedtem meg, azóta már ő a feleségem és van 1 gyerekünk. Van jó munkahelyem pesten, ott lakunk panellakásban, céges autóval járok. Hobbim úgy igazából nincs, olvasni szoktam. Kb. ennyit rólam.

Nos, az a helyzet, hogy 2 éve szüleim szomszédja lett egy velem egy korú fiatal pár, házasok és értelmiségiek, diplomások ők is. Szüleim nem kedvelik őket mert kicsit szabadabb életűek és lazán kezelnek mindent, de nekem szimpatikusak. Pár szót mindig váltunk ha hétvégenként hazamegyünk a szüleinkhez. Most született nekik is gyerekük, szóval nagyjából egyformák vagyunk minden szempontból mint fiatal család.

Nos ami elgondolkodtatott, hogy hétvégenként amikor látom őket, annyira máshogy élik az életüket, hogy szinte ellenkező mint a miénk. A srácnak van több hobbija, régi autójai vannak, azokat csinálgatja, motorozni is szokott, a helyi politikai életben is ismert, és kertészkedik, az utcában mindenki kedveli, mindenki beszélget vele...kivéve a szüleimet. A felesége csinos lány, vannak háziállataik, ő azokkal foglalkozik meg persze a gyerekkel. Látom h elégedettek, boldogok, mindig csinálnak valamit, sosem unatkoznak.

Mindaddig, én hazamegyek a munkából, foglalkozok a gyerekkel, olvasgatok, tv-zek, hétvégenként hazamegyünk, szülőkkel kiülünk beszélgetünk, gyerekkel játszunk, olvasok, kiporszívózom az autót, nagyjából ebből áll a 2 nap.

Összhasonlítva jutott el a tudatomig, hogy mintha nem lenne teljes az életem, vmi hiányzik. Kicsit írígykedve nézem a szomszéd srácot, tesz vesz, jön-megy, hasznosan telnek a napjai és nincs irányítva, nincsenek kötelező programok, mintha egy remekül menedzselt napirendet követne, amibe minden fontos elintézni való belefér. Én meg úgy érzem, mintha egy előre megírt és elkészített programot kell követnem és szürkének érzem magam és a dolgaimat.

Tudom (mivel csak pár utcával arrébb laktak, tehát látásból már régóta ismerjük egymást) h ő fiatal korában bulizni járt, több bnője volt, már akkor is bütykölgetett motorokat és jó haverjai voltak, de sosem volt huligán vagy kicspongó, még ittasan sem láttam.

Szóval nem tudom mi hiányzik vagy hol a hiba, mivel eddigi életemet megfelelőnek tartottam, de másokat nem is igen figyeltem. Csak most hogy szomszédok lettünk szüleim révén.

Mi a véleményetek mindezekről?



2015. ápr. 14. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Keress magadnak egy hobbit, falmászás, túrázás, kerékpár, sakk, igazábók bármi amit élvezel. Ott barátokat is szerezhetsz magadnak.
2015. ápr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Neked is mindened megvan, ő sem csúszott le. Ha úgy érzed, hogy valami hiányzik, szeretnéd, hogy mozgalmasabban teljenek a napjaid, akkor ne habozz, keress valami elfoglaltságot, hobbit magadnak. Egyszerűen szerintem nem ehhez vagy szokva.
2015. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Biztosan az ő életükben is vannak problémák.

Inkább azon gondolkozz el, mi az oka, hogy hirtelen észteveszed mások életét, sőt, kicsit irigyled is. Mi változott a te életedben, esetleg mivel vagy elégedetlen?

Kereshetsz velük kapcsolatot is, ha tetszik az életfelfogásuk. Sose késő szemléletet váltani, esetleg barátokat találni.

2015. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elolvastam. Szerintem lehet másra vágysz, túl megszokott az életed ahogyan élitek. Menjetek el kirándulni, szervezzetek közös programokat. Ha jól olvastam akkor ti panellakásban laktok, a szüleid szomszédjai meg kertesházban. Hát a kettő között van különbség, kertes házban van mindig munka, kert, állatkák, stb. A feleségeddel jól megvagytok?
2015. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem változott az életemben semmi, csak van már összehasonlítási alapom. Amúgy szüleim is ők is társasházban laknak, így szomszédok, de mindenkinek van kertje. Így kell elképzelni.

Családi életemmel nincs gond, kirándulunk is gyakran...de mégis...mintha túl sablonos és túl szabályozott lenne minden.

2015. ápr. 14. 13:22
 6/10 anonim ***** válasza:

életközépválság - még "neve" is van, a leírás pontos.

Ilyenkorra jön ki általában - és kivált a számítógépes munkát végzőknél-, hogy a nevelés/ szocializáció során végzetesen kimaradnak dolgok. Az ember az emberré levést az embertől tanulja, fogantatásával egy potencialitást hoz mindössze magával. Ami nagyon erős, hisz megtanul egy emberi nyelvet (később milyen nehéz, ugye?) Ha nem lenne mellette ember, a függőleges testhelyzetet sem venné fel(!) Feláll, elindul, beszélni és ezen keresztül gondolkodni tanul. És nagyon kreatív - az iskolás korig. Ott fokozatosan elhalványulnak ezek, mert egy torz valami akadályokat képez. Hiányzik - felső tagozattól már teljesen -, a kiegyensúlyozott képességfejlesztés, mely "a szív, a kéz és a fej" kibontakoztatása. Annyira csak a fej... És így felnőve, az ember valójában nem tudja, mi az, ami hiányzik. Elveszti egyensúlyát - és nagy a veszély, hogy tévutakra botorkál. Jung művészetterápiát dolgozott ki. Az emberi boldogság a kézimunkában rejlik (bonyolult lenne kifejteni itt, de ez van) Chaplin már látta a gépesítés embertelen hatását, azóta az automatizálással még rosszabb lett. (Ha ez, mit írtam érdekel, a gyerek 4 éves privben bővebben és arról is,

hogy a gyerek 30 év múlva ne ezt érezze)

Chaplin Modern idők

https://www.youtube.com/watch?v=IjarLbD9r30

2015. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Tudom (mivel csak pár utcával arrébb laktak, tehát látásból már régóta ismerjük egymást) h ő fiatal korában bulizni járt, több bnője volt,"


Itt rontod el a gondolatmenetet. Ennek semmi köze ahhoz, hogy RÉGEN mennyit bulizott. Te is tudsz rajta változtatni, és biztos van köze ahhoz, ahogyan neveltek, de attól, hogy valaki bulis fiatal, még sok minden lehet belőle. Én azt gondolom, hogy szívesebben élném a szomszédod életét, mint a tiedet, ha nem haragszol. Nem azért, mert otthon ülni rossz, hanem mert téged nem elégít ki. Mert a te életformáddal sem lenne baj, ha neked elég lenne. Nem kötelező mindenkinek bulisnak lennie. Keress hobbit, próbálj ki sportokat. Ha szeretnéd, vegyetek egy kutyát, de azt csak akkor, ha valóban komolyan gondolod! Első lépésnek hívd át ebédelni a szomszédaidat, beszélgessetek, így lehet, hogy majd hamarosan lesznek közös programjaitok.


Esetleg beszélj erről a feleségeddel, de nehogy félreértse (nem miatta érzed így).

2015. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem az élet egy ajándékló"

(J. D Salinger)

2015. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alana2000 válasza:
Szerintem orulhetn annak, hogy jo neveltetesed volt szabalyos az eleted. Es tok mindegyj milyen a masik ne arra figyelj...hanem magadra es a csaladodra hogy ok is es te is jol erezd magad. Probalj kulon fele helyekre jarni baratokat szerezni:) ennyi a lenyege:)
2015. ápr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok barátkozós, mivel gyerek koromban nem úgy neveltek és ezt szoktam meg.

Az életemmel meg vagyok elégedve de mégis hiányzik valami belőle, valami, amit én dönthetek el milyen legyen, hogy legyen. Lehet ezen is változtatni?

2015. ápr. 15. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!