Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért vesznek fel...

Az emberek miért vesznek fel olyan stílust, olyan vallást, vagy életmódot, amihez valójában semmi közük?

Figyelt kérdés

A kérdés, tudom, nem lett a legjobban megfogalmazva. Arra gondolok, hogy az emberek mindig mindenféle kultúrkörbe tartoznak, tartozni akarnak. Olyan, mintha a legtöbbeket a szubkultúrák irányítanának.

Engem leginkább az érdekel, hogyan terjednek el az ilyen dolgok ily módon - és (például) hazánkban miért sajátítják ki úgy az emberek a stílusokat, mintha olyan sok közük lenne hozzá?

Ez arról szól, hogy mindenki tartozni akar valahová és próbálja mindenki megtalálni a saját identitását? Legtöbb esetben vajon tényleg csak hóbortról és divatról beszélünk, vagy nem átmenetileg tartó életmódról?

Nem akarok megsérteni senkit, csak azt vettem észre, hogy furcsa módon terjednek bizonyos dolgok. Gondolok itt arra, hogy sokaknak (főleg fiataloknak) raszta hajuk van, ami a rastafari vallású emberekhez tartozik. Azok, akinek mondjuk itthon, ilyen haja van, az tényleg követi ezt a vallást? Holott ez a vallási mozgalom leginkább a négereknek szól, nem? Vagy akár ott vannak a skinheadek, a bonheadek, vagy a rapperek, az itteni 2Pac rajongók.

A kérdés csak azért foglalkoztat, mert azt vettem észre, hogy sok ember elkezd követni valamit (vagy valakit?) úgy, hogy azt nehéz elképzelni, hogy áttudja élni, mert olyan az egész, mintha abszolút nem is neki szólna...


Tényleg nem bántani akarok senkit, nem akarok veszekedést, vagy ilyesmi, lehet én látom rosszul, nem tudom, érdekel a ti véleményetek!



2015. ápr. 22. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

Most szerinted nem meszelheti be valaki a haját anélkül, hogy rasztafari vallású ne lenne? Miért ne lehetne olyan haja, ha tetszik neki? Te megtiltod neki?

Vagy most én is csak akkor nyírhatom fel oldalt a hajamat, ha a Hitlerjugendhez akarok csatlakozni?


[link]

2015. ápr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tartozni akarnak valahova, valamilyen közösséghez. Keresik önmagukat, a saját (élet)stílusukat. Azt hiszik, ettől lesznek különlegesek. Nagyon kis százalék tényleg az, aminek tűnik/látszani akar.
2015. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!