Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az embernek valójában milyen...

Az embernek valójában milyen egészséges ételek valók, mert tudjuk hogy régen vadászó gyűjtögető életmódot eltünk. De melyik való jobban az embernek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a húsok szerintem, pont a zsákmányszerzés miatt, de ugyanúgy a növények is
2011. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Reggelire a műzli,mivel a zabpehelyben rengeteg nyomelem van.
2011. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hogy érted melyik való jobban? Férfiak vadásztak, a nők gyűjtögettek.
2011. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Minden hús,tejtermék,növény egészséges. A műzli csak újabb kitaláció a pénzszerzésre a gyártó javára.
2011. júl. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ma 21:43

Nem teljesen igaz, nem az ilyen mű cuccokat kell venni.


Ettől meg is tudod miért :

[link]

2011. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
még az is fontos hogy melyiket tudja teljesen beépíteni és megemészteni
2011. júl. 26. 21:55
 7/12 anonim válasza:
Gondolom a víziélőlenyek és a zöldségek lennének a legegészségesebbek, de a higany miatt már nem a legjobb választás.
2011. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A feldolgozatlan ételek. Ez alatt nem azt kell érteni, hogy nyersen kell enni mindent, hanem azokat az élelmiszereket kell tanácsos fogyasztani, ami nem finomított, mint a liszt vagy a cukor. A húsok közül nagyon jók a halak és a szárnyasok. Gabonafélék közül a barnarizs és a zab a legjobb választás, zöldségek és gyümölcsök közül pedig bármi jó, de gyümölcsöt is csak mértékkel. Főzésnél érdemes figyelni arra, hogy ne tegyünk az ételbe sem cukrot, sem lisztet, még nagyon keveset sem. Ezekre nem ebben a formában van szüksége a szervezetnek. Főzeléket sűríteni kifejezetten jó ötlet úgy, hogy kiveszünk belőle valamennyit, és azt összeturmixolva visszaöntjük.


A tejről nem igazán tudok mit mondani, ez a legvitatottabb téma, ahány ember, annyi vélemény van a tejfogyasztásról. Én szeretem általában a tejtermékeket, de ezekre is csak annyit tudok mondani, hogy mértékkel.


Egyébként a kedvencem a sült hal (nem forgatom be paprikás lisztbe, csak sóval meg fokhagymával ízesítem) barna rizzsel, amit meg kakukkfűvel ízesítek.

2011. júl. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

"Megátalkodott" mindenevők vagyunk!

A húsokból és a zöldségekből is sok minden előnye származik a szervezetünknek!

A zsír is kell,a vitamin is kell,a koleszterin is kell,a fehérje,a szénhidrátok,vitaminok,ásványok,rostanyagok,zselatinok stb.,mindenre szükség van,a szervezetünk kiegyensúlyozott működéséhez!

Azt már egyéne válogatja, kinek, miből ,mennyi a hasznos!

2011. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom mit értetek műzli alatt. Én egész (lapított) szemes zabpelyhet szoktam venni, és szerintem nagyon jó. Minden reggel zabkását eszem, ennél jobbat nem is tudok elképzelni. Amit ilyen színes dobozokban árulnak, ízesített gabonapelyheket, azokat meg felejtsétek el.
2011. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!