Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A jövőben szeretném segíteni...

A jövőben szeretném segíteni a melegeket. Mit érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Most 17 éves lány vagyok, egyébként hetero, de úgy érzem szeretném ezt csinálni. Bármiben, ha szükségük van segítségre..

Gondoltam arra, hogy egy fontos dolog a lelki segítség, de pontosan mit kellene ehhez tanulni?

Vagy akár rendezvényszervezés, vagy kiállni mellettük a nyilvánosság előtt.. Akármiben.

Milyen könyveket érdemes elolvasni? Mit kell tudni, hogy jól tudjam ezeket csinálni?

Minden információra szükségem lenne.

Előre is köszönöm.


2015. ápr. 27. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Tegnap nem kérdezted meg ugyanezt?


Írj egy levelet a TASZ-nak, ők hasonszőrű libsik, mint te, biztos tájékoztatni fognak. Egyébként a melegek segítség nélkül is tök jól tudnak hisztizni a semmiért.

2015. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Szóval így születnek a jogvédők.
2015. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy önkéntesként segíts nem kell sok azon kívül, hogy felkeresel ilyen szervezeteket (budapestiként persze ez egyszerűbb) és megkérdezed őket miként tudnál segíteni. Azt nem tudom, hogy ebből meg lehet-e élni... szerintem nem nagyon. Max akkor ha elmész pszichológusnak és esetleg kifejezetten erre a témára szakosodsz. De aki segíteni akar, az szerintem amúgy sem a pénzért csinálja, hanem jószívűségből.


Mindenesetre itt van pár könyv, amit addig is érdemes lehet elolvasni. Ezeknél vannak jobb könyvek is a témában, de azok inkább angol nyelvűek, úgyhogy egyelőre csak magyarokat ajánlok neked. Kiindulási pontnak ezek is jók:


Eszter Fischer: Meleg a gyereke?!

Betty Fairchild: Most, hogy tudod: Útmutató meleg és leszbikus fiatalok szüleinek

Annamarie Jagose: Bevezetés a queer-elméletbe

Bea Sándor: Már nem tabu: Kézikönyv tanároknak a leszbikusokról, melegekről, biszexuálisokról és transzneműekről

Takács Judit: Homofóbia Magyarországon

Eszenyi Miklós: "Férfi a férfival, nő a nővel" - Homoszexualitás a történelemben, a társadalomban és a kultúrában

Szeneth Natália: És ha a te gyereked lenne homoszexuális?

Takács Judit: Homoszexualitás és társadalom

Takács Judit: Az egyenlő bánásmód gyakorlatai

Szilágyi Gyula: Melegfront

Szilágyi Gyula: Júlia és Júlia

2015. ápr. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, ha csak önkénteskednél, ahhoz nem kell végzettség, de nekem nagy segítséget jelentettek pszihológusok és szociálismunkások, amikor krízis időszakban vagyok. Szerintem annak érdemes továbbtanulni, ha komolyan gondolod. ^^
2015. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!