Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szégyen ha egy mai fiatal nem...

Szégyen ha egy mai fiatal nem tud angolul?

Figyelt kérdés
Szerintem szégyen. Mert egy alap dolog. Meg világnyelv.
2015. ápr. 28. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Hát legalább két idegen nyelv szerintem alap lenne manapság, de inkább több.

Abból itthon általában az angol az egyik, de ha pl. valaki beszél németül, spanyolul és franciául, akkor nyilván megbocsátható, ha angolul nem tanult. :)

De, hogy valaki egy szót ne tudjon szólni semmilyen idegen nyelven, az manapság igenis óriási hátrány a munkaerőpiacon.

2015. ápr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Van még az angolon kívül sok világnyelv.

Van olyan ismerősöm, aki folyékonyan beszél, csehül, lengyelül, németül, oroszul, hát, angolul pont nem, de boldogul nélküle.

Csak az a szégyen, ha valaki az anyanyelvén kívül sehogy sem tud megszólalni.

2015. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, kiről van szó. Egy vízvezetékszerelő esetében nem szégyen. Viszont ha egy értelmiségi (tanár, orvos, mérnök) nem tud legalább alapszinten angolul, az kicsit ciki.
2015. ápr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg egy vízvezeték szerelő is elmakoghat alapszinten egy nyelven. Más országban még a kukás is útba tudott igazítani, én nem szívesen lennék itthon turista... Az igaz, hogy nem feltétlen angolul kell tudni, de valamit legalább minimális szinten mindenkinek kéne.
2015. ápr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

"Hát legalább két idegen nyelv szerintem alap lenne manapság, de inkább több. "

Ahhoz normális oktatás is kéne. Nem 12 éves korban kezdeni és nem magyar anyanyelvűtől, erős akcentussal. Nem mindenki engedheti meg a magántanárt és internete sincs mindenkinek. Nekem sem volt 20 éves koromig.

2015. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, nulláig le leszek pontozva (sőt biztos), de szerintem nem szégyen az, ha valaki a magyaron kívül nem tud, akár idős, akár fiatal.

Más kérdés, hogy sok olyan munkakör van, amelyhez kell a nyelvtudás.

Megint más, hogy most amikor még a világháló is hozzájárul ahhoz, hogy legalább azon keresztül megismerjük a világot, az ember magát fosztja meg egy élménytől, új ismeretektől nyelvtudás nélkül.

Itt a gyakorin rengeteg helyesírási hibával találkozom, szegényes a kérdezők és válaszolók szókincse. Emiatt inkább restelkednék, mint az angoltudás hiánya miatt.

2015. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én mindig odafigyelek a magyar helyesírásra. Amúgy szlovákiai vagyok. Szeretek nyelveket tanulni. Az angollal semmi gondom sincs, csupán a kiejtésétől félek, de remélem megtanulom azt is.
2015. ápr. 28. 11:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szégyen. Léteznek más nyelvek is.

A spanyol is világnyelv :)

Az viszont fura, ha semmilyen idegen nyelven nem beszél. Bár nem a legjobb az iskolákban az oktatás, de azért valami csak ragad az emberre.

Egyébként én is az angolt tartom leghasznosabbnak. Utána jöhet a többi idegennyelv, ha még szükség van másra is.

2015. ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy nagy tévhit, hogy a kiejtés meg az akcentus határozza meg valakinek a nyelvtudását. Ahogy ezt is páran elkezdték felvetni.

Ezer helyen jártam már, senkit sem érdekel az akcentusod. Nagy tudású szakemberek beszélnek folyékonyan angolul, a saját nyelvük akcentusán. Nem az akcentusra pazarolták az idejüket, ami sose tanulható meg egyébként tökéletesen felnőttként, fiatal felnőttként, még akkor sem ha abban a nyelvi környezetben élsz.

2015. ápr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az akcentussal semmi gond sincsen, nem ezen múlik a nyelvtudás (nyilván egy olyan határon belül, ahol a megértéssel még semmilyen irányban sincsen gond).
2015. ápr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!