Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire ciki, ha a mai...

Mennyire ciki, ha a mai világban egy fiatal, angolul tanuló magyar lány nem érti kristálytisztán az angol beszédet az akcentus és a gyors tempó miatt?

Figyelt kérdés
2014. dec. 29. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak az a ciki, ha nem próbálkozik
2014. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálom komolyan venni a kérdést... semennyire.
2014. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Mit értünk "angolul tanuló" alatt? Ha egy gimnazistát, az nem probléma. Ha egy anglisztika szakost, akkor az elég nagy gond, mivel akkor a saját szakmájához nem ért.
2014. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gimnazistára gondoltam.

Érdekes, engem sokan hülyének néznek emiatt...

2014. dec. 29. 12:11
 5/7 Eszter990 válasza:
Akkor akik hulyenek neztek, nem hallottak meg fiatal warringtoni vagy liverpooli sracokat beszelni. Ne aggodj, ez teljesen termeszetes, ajanlom gyakorlasr a abrit sorozatokat, hamar raall a fuled, ne felj ;)
2014. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én anglisztikát hallgatok, és dolgoztam az Egyesült Államokban, ahol voltak liverpooli, cockney és skót munkatársaim. Eleinte szégyelltem magam, hogy angol szakosként mindig meg kell ismételtetnem velük a mondanivalójukat, hogy megértsem. De később megtudtam, hogy maguk az amerikaiak sem értik őket tisztán! Többször előfordult még a tábor elején (táborban, konyhán dolgoztunk), hogy az amerikai főnök egy kukkot nem értett az egészből, és mivel még nem tudta pontosan, ki melyik országból való, megkérdezte: Could you tell me, please, what language you are speaking?


A lényeg az, hogy ne szégyenkezz emiatt.

2015. febr. 13. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én angol tagozatos gimis voltam, de nem vagyok angolos egyetemista, vagy ilyesmi. Általában értem hallás után az angolt, de észrevételem szerint, akik leghangosabban cikiznek másokat emiatt, azok is úgy a lényeget összefoglalni tudják csak, de pl. az egyes vicceket nem értik. Egyébként ilyesmi előfordul. Én azt hittem, hű, de tudok angolul. Aztán egyszer az egyetemen jött egy hardardi vendégprofesszor, beültem, mert nemzetközi hírű tudós. Hát alig értettem. Pedig pont az nem ártott volna.
2016. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!