Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szülők miért a negatív...

A szülők miért a negatív dolgokat látják meg elsőként dolgokban?

Figyelt kérdés

Számos dolog volt már, hogy akármit tettem ők csak a negatív odalt látták meg először a pozitívat meg nem.

Ma például, feltakarítottam, elmosogattam csak egy edényt hagytam áztatni, hogy feloldódjon a zsír meg a beleszáradt kajamaradék... 5 perce áztattam, mire meglátják és azaz első mondatuk: "Miért nincs elmosogatva normálisan?"

És még megmagyarázni se lehet, mert akkor már "vissza szájalok".

Miért teszik ezt a szülők?


2015. máj. 2. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, az életkedvem is elveszik ezzel, amikor elmondom, hogy végre van egy munkalehetőség, ugyan nem it a szomszédban, de nem is messze (30km) és rögtön azzal kezdi, hogy "MI?!?!?! OLYAN MESSZE?!? Jaj az egész napod elmegy utazásra meg jaj jaj szegény gyerek..." Ilyenkor full rossz kedvem van utána, mert egyszerűen csak a bajt, meg a rosszat, meg a negatívat tudja nézni... tökömtelevan...
2015. máj. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert idióták.
2015. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az a másik, hogy egész életemben minden életcélomról lebeszéltek... aztán megkapom persze, hogy többre vihettem volna...
2015. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Reznio Elsovniih válasza:
50%

Nézd a jó oldalát: ha szigorúan bánnak veled, és a maximális teljesítményt várják el tőled, az csak a hasznodra válhat. Törekedj arra, hogy semmibe se tudjanak belekötni, mindenre fordíts időt, hogy tökéletesen el tudd látni a feladatod. Észre sem veszed, de idővel egyre erősebb és precízebb leszel a szigortól, ha pedig megtanulsz nem visszabeszélni, úgy nő az önfegyelmed is.


"Számos dolog volt már, hogy akármit tettem ők csak a negatív odalt látták meg először a pozitívat meg nem."


Ha valamibe belekezdessz az legyen tökéletes, ne maradjon negatívum.

2015. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nézd a jó oldalát: ha szigorúan bánnak veled, és a maximális teljesítményt várják el tőled, az csak a hasznodra válhat. "


- Igen, pl. megtanulod, hogy NE nevelj gyereket...

2015. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"ha pedig megtanulsz nem visszabeszélni, úgy nő az önfegyelmed is"


- És lesz belőled birka szavazó, aki a választások előtt megnézi, ki a miniszterelnök, és arra szavaz.

2015. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Reznio Elsovniih válasza:
Nem azt mondtam, hogy ne legyenek saját gondolatai. Én a mindennapi életben elvégzendő feladatokra gondoltam.
2015. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, legyenek saját gondolatai, de még akkor se merjen kiállni a saját igazáért (és nem egyszerűen visszaszólni), ha irracionális kritikát kap? (mivel még az nem precízitás kérdése, hogy az edényt áztatni kell, ami időbe telik) Így mi értelme a saját gondolatoknak?
2015. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

40 éve nyelek a szüleimtől azt hangoztatják állandóan, hogy ismerőseik gyerekei miben különbek nálam( versenyek, nyelvvizsga, diploma , barátnő, autó , ház, külföld stb. )

Minden öteletemről lebeszéltek, minden dolgot addig csűrnek csavarnak, hogy a legrosszabb jöjjön ki belőle.

Sokat gondolkodtam rajta, hogy miért van ez és arra jutattam , hogy utálják egymást és csak a gyerekek miatt maradtak együtt és ezért utálják a gyerekeiket is.

2015. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!