Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy kikerüljek...

Mit tehetnék, hogy kikerüljek a családom rossz hatása alól?

Figyelt kérdés

Hatalmas pofonokat adnak az önbecsülésemnek, mindezt úgy, hogy észre sem veszik - ha megpróbálok beszélni velük, akkor nem értik, mi a problémám, csak megsértődnek. Igazából tudom, hogy az lenne a legjobb megoldás, ha nem venném őket komolyan és elengedném a fülem mellett, amit mondanak, de ez nagyon nehéz. Nem élek már velük, de ettől függetlenül számít nekem a véleményük. Mit tegyek?

Részleteket írok privátban, ha valakit érdekel.



2015. márc. 12. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Írj.
2015. márc. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat: nekem anyám ilyen és rajta kívül már csak egy rokonom él, akivel nincs ilyen gond. Anyámmal viszont igyekszem nagyon keveset kontaktálni e miatt. Ritkán hívom fel, akkor is inkább csak végig hallgatom az ő kínját, magamról nem mondok semmit, nem is érdekelné amúgy, ha mesélni akarnék. Meglátogatni kb évente 2x szoktam, pár órára, aztán amilyen gyorsan csak lehet, menekülök előle. Ezt tanácsolnám neked is. Eleinte nehéz, azt hittem, hogy nem lennék erre képes, de lassacskán kikerültem a hatása alól és mára már lelkifurdalás nélkül lenémítom a telefont, mikor látom, hogy hív.
2015. márc. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Á, én nem akarom megszakítani velük a kapcsolatot. Szükségük van rám (persze ők ezt megfordítják és úgy adják elő, hogy nekem van szükségem rájuk...)
2015. márc. 12. 13:03
 4/7 anonim ***** válasza:
nem is azt tanácsoltam, hogy szakítsd meg, én sem azt tettem, csak minimálisra csökkentettem. Ha ezt nem szeretnéd, akkor csak az lehet a megoldás, hogy elengeded a füled mellett a rosszindulatú megjegyzéseiket.
2015. márc. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként én se gyakran látogatok haza, de az se megy gyomorgörcs nélkül.
2015. márc. 12. 13:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg kérdező de jó nagy hülye vagy. Bocsánat de ha kigondoltam akkor leírom.

Ha nem tartanak semmibe, akkor mégis mi a fenének tartod velük a kapcsolatot? Nekik van szükségük rád? Én nem hiszem, mert akkor megbecsülnének. Szakítsd meg a kapcsolatot és mond el nekiik miért.

2015. márc. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy úgy érzem, nem becsülnek meg eléggé, de legalábbis kételkednek a képességeimben. Mindenre azt mondják, hogy ők "csak jót akarnak", de nekem már sok ebből a nagy jóakaratból.

Lehet, hogy hülye vagyok, csak tudod: ha már ők neveltek fel és velük éltem le (majdnem) az egész életemet, akkor szerintem nem azt érdemlik, hogy szakítsak meg velük minden kapcsolatot. Ettől függetlenül a saját lelki békém érdekében ritkán találkozom velük.

2015. márc. 12. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!