Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AB pozitiv és A negativ a...

AB pozitiv és A negativ a szülők vércsoportja, akkor a babának nemlehet bajja?

Figyelt kérdés

Nemtudom hogyis fogalmazzam meg a kérdést,lényeg hogy 12hetesen csinálják a szűrővizsgálatot,vércsoport,titra stb meghatározás..de nekem jól elkeverték a papirom,19hetes ultrahangra megyek már holnap és nincsmeg,szóval ma vetettem le újra a vért hogy megcsinálják de 2hét igyis az eredményig.

Ilyen vércsoportok mellett nemlehet bajja a babának?

Első baba,igy mindentől féltem sajnos mivel volt egy vetélésem már.


2014. nov. 13. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
A legfontosabb maradt ki: melyikőtök melyik?
2014. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az apa az ab pozitiv én a negativ
2014. nov. 13. 13:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor a szülés után kapnotok kell anti-D-t, mert előfordulhat, hogy a babád Rh pozitív. Ha az, akkor még az anti-D mellett is besárgulhat (jobban, mint a nagy átlag), de nem életveszélyes semmiképpen. Az előző vetélésnél kaptál?
2014. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem én AB RH- vagyok, férjem A +. Egyik gyerkőcnél sem volt probléma és egyiknél sem kaptam anti D-t mivel mindkét baba RH- lett, mint én. Ha neked a baba + lesz kapni fogsz anti-D-t és a következőnél sem lesz probléma. DE amit az előttem lévő írt az tényleg nagyon fontos, hogy a vetélés után kaptál-e anti-D, mert ha nem akkor viszont lehet gond.
2014. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
8 hetesen halt el a baba,eleinte minden rendben volt,illetve 5.héten látták de úgy kerültem be hogy mikor megtudtam hogy terhes vagyok rá2napra kicsit bevéreztem.Aztán doki benntfogott megfigyelésre,ez 3hét volt maga a pokol..:( élt a baba de volt egy hematómám,aztán elhalt barnáztam.Végül tágítót kaptamés másnap műtét.Nemkaptam semmit infúziót,ilyesmit nemhiszem h kaptam. De akkor baj lehet?:O:(
2014. nov. 13. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha kaptál akkor a zárójelentésben benne van, ha nem akkor a baba vércsoport vizsgálata van ott, hogy negatív és ezért nem kaptál.

Gond egyébként "csak" akkor van ha az előző baba pozitív volt és nem kaptál anti-D t és most is pozitív a baba, mert akkor a szervezeted termeli az ellenanyagot ellene. A picinél vérszegénységet, sárgaságot, súlyos esetben szív- májbetegséget okozhat, DE ha figyelemmel kísérik a terhességedet ezeket ki tudják védeni, ill. Tudnak rá készülni szülésnél, persze nehezebb mintha be lenne adva az anti D.

2014. nov. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos.sehol nemirjak h ilyet kaptam volna.

Tavaly kaptam rutascorbint,doxycylint,dormicumot.

Ennyi van leirva a zarojelentesbe meg hogy.7hetes volt a magzat.

Hmm ma voltam19hetes uhn minden rendben volt,remelem nemlessz rossz a vereredmenyem akkor. Mert en A pozitiv apa ab negativ.

Esmegcsak nekem karos szenvedelyem sincs pl kave v cigi:/

2014. nov. 14. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!