Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen miért vásárolna...

Tulajdonképpen miért vásárolnak még boltban az emberek?

Figyelt kérdés
Kb mindent olcsóbb neten rendelni, egyszerűbb, gyorsabb, kényelmesebb, van rá garancia, hogyha meggondolod magad visszaküldheted ok nélkül... mégis inkább boltban vásárolnak a legtöbben. Miért?
2015. máj. 8. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

1. Nem mindenki szereti otthon növeszteni a seggét.

2. Szeretnek válogatni és nézelődni.

3. Egyúttal mást is elintéznek.

2015. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
4. van aki nem idegenekre bízza
2015. máj. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
5. Azért mégis emberekkel vagyunk körülvéve, ahol sok hasznos infót is megtudhatunk.
2015. máj. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Mert felpróbálom a ruhákat a boltban, nem csak kifizetem. Rendelek neten is, de a legtöbbje olyan, hogy jó-jó, de más anyagra stb. számítottam.


A könyvbe belelapozhatok. Pl. ma voltam könyvesboltban, egy nagyon drága könyvet néztem, mert ajánlották egy újságban. De mikor belelapoztam már nem tűnt olyan jónak. Nem fogom küldözgetni, amúgy sem pesti vagyok, hogy majd 8 munkanap múlva megjöjjön, nekem most volt rá szükségem. Vagy például ha eszedbe jut, hogy holnapra kell hirtelen valami, hogy rendeled meg? vagy hogy jaj, elfelejtettél kutyakaját venni. Na de ha már elmentél kutyakajáért, mért ne mennél be a többi boltba? Azon túl lehet ott mondjuk moziba is menni vagy hasonlók. De a legnyomósabb indok: nem igazán tudom, hogy lehet a neten rendelni, kéne hozzá 2 bankkártya, hogy az egyikre mindig csak átutald a pénzt, pont annyit, amennyit aktuálisan költesz, nehogy valaki lenyúlja. a most egyetemista vagyok, szóval drágább lenne a kártyát fenntartani.

2015. máj. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Ráadásul, ha elmegyek egy bevásárló központba, ott veszek különböző cuccokat. De ha rendelem, akkor hatfelé fizetek postaköltséget? Így meg mondjuk elmegyek a bérletemmel, ami amúgy is van/kell.
2015. máj. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Az internetes vásárlásnál sokkal könnyebben átverhetnek. A boltban te választhatod ki, megfoghatod, kipróbálhatod a terméket, az interneten csak egy képet látsz róla, ami sokszor nem elég.
2015. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, tanulmányozz még egy kicsit több fogyasztói pszichológiát. Ugyanakkor még ezen kívül is könnyű arra rájönni, hogy egy-egy terméket jobb megfogdosni, felbróbálni, sőt meg is kóstolni mielőtt megveszed. Megkóstolni főleg akkor kell pl. piacon, ha új ételt vagy alapanyagot próbálsz ki, sőt pl. egy terméknek többféle íze is lehet, ami vagy nagyon ízlik, vagy nem, pl. tejtermékek vagy apró gyümölcsök :)
2015. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Az ételek felé való tisztelet miatt is sok piacó eladó szokott kóstoltatni vásárlás előtt azért, hogy pl. a vevő ne hozza vissza a terméket, vagy nem szidja az eladót (ez régen divat volt a piacokon :P), vagy simán ne dobja ki a vevő a megvásárolt élelmiszert - lehet, hogy az jobban esik majd egy másik vevőnek, nem mindenki szereti ugyanazokat az ízeket.
2015. máj. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vannak dolgok amit érdemes meg amit nem érdemes neten venni. Pl ruhát cipőt ,dísztárgyakat egyes élelmiszereket nem érdemes neten rendelni.


De pl műszaki cikket se mindig mert egy 5 centis pixeles kép nem árul el mindent egy termékről, nincs segítő eladó,lehet csalóka a kép nem 360 fokos és pl a boltban kiderülne hogy nem levehető ajtós az az ndk turmixgép hanem fixajtós, de neten ez nem látszik,lehet levelezgetni tudatlan ügyfélszolgálatosokkal,akik a kérdést se értik..

És postával együtt gyakran nem is olcsóbb vagy csak minimálisan az egész ügylet.


No meg hiába jelölöm be hogy nekem 37 es cipő kell ha más más márkában egyikben a 35-ös a jó másikban a 38 is kicsi, de ugyanez dettó a ruhákban, szín anyag nem jön át a képernyőn. Parfűm nem szagolható ,festék nem látható stb. persze ha adott márka már ismerős azt lehetne rendelni,de ha már eleve ott vagyok egy boltban másért, akkor miért menjek haza kattintgatni és várni napokat a postást? Aki majd akkor jön amikor nem vagyok otthon mert dolgozom ,és mehetek sorbanállni a postára. És akkor ott vagyok ahol a part szakad.

2015. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Fagyit vagy mirelitet se rendelnék neten, és ha már ott vagy...
2015. máj. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!