Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen miért vásárolna...

Tulajdonképpen miért vásárolnak még boltban az emberek?

Figyelt kérdés
Kb mindent olcsóbb neten rendelni, egyszerűbb, gyorsabb, kényelmesebb, van rá garancia, hogyha meggondolod magad visszaküldheted ok nélkül... mégis inkább boltban vásárolnak a legtöbben. Miért?
2015. máj. 8. 20:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én például azért, mert egyszerűen idegenkedem az online vásárlástól, nem bízom benne. Inkább maradok a jól bevált módszernél.
2015. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ahogy már leírták, termékcsoporttól, fogyasztói szokásoktól és egyéb gazdasági és logisztikai szempontok is függ. Van, amit könnyebb és egyszerűbb is neten beszerezni (főleg műszaki cikkek, előre kinézett konkrét termékek), míg vannak amiket mindenképp célszerű személyesen megnézni vásárlás előtt (pl. zöldségek, gyümölcsök, húsok, cipők, ruhák, stb.) egy csomó mindent meg csak úgy szoktuk meg, hogy a boltban vesszük meg, mert a boltba úgyis elmegyünk más dolgokért.

Az előre csomagolt fogyasztási cikkeket (konzervek, tubusos, palackozott termékek, papírzsepi, wc papír, stb.) például ugyanúgy egyszerűbb lehetne neten rendelni, mint a műszaki cikkeket, hiszen a boltban sem fogod kibontani, ellenőrizni a minőségét, csak leveszed a polcról ugyanúgy, mint a házhozszállításnál tennék. De ha a zöldségekért úgyis lemész a sarki boltba, akkor már hazacipeled a többit is.


Magyarországon az ingyenes házhozszállítás sem akkora divat, mint pl. Amerikában - meg a távolságok sem akkorák általában. Sajnos a bankok, boltok és a posta, illetve futár cégek iránti bizalom sem akkora, ahogy az ügyfélközpontúság sem mindenhol jellemző. Szóval még sokat kell fejlődni ezen a területen.


Amerikában pl. a Zappos cég kizárólag cipőket árul weben és virágzik. Pedig ott sem nagyon akartak az emberek neten cipőt venni, de rászoktatták őket és működik. Maga a cég szorgalmazza, hogy rendelj több féle színt, fazont, méretet és küldd vissza, amelyik nem tetszik neked, ők visszaadják az árát.

Persze mindkét oldalon kell a kölcsönös bizalom, hogy a vevő sem fog visszaélni vele és a cég sem akar átverni, hogy tényleg visszaveszik, amit visszaküldesz és tényleg visszaadják az árát. De Amerikában ez mégis tud működni.

2015. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Igazából mindig lesznek speciális problémák. Én pl. nő vagyok, és ha megnézem a mérettáblázatot a katalógus végén, amiből néha rendelek - hát kissé a szerencsén múlik a dolog. Például a táblázat, ha a mellméretet nézem, azt hiszi, 46-os a méretem. Viszont, ha a hasamat, akkor 42 is elég. Na most ilyenkor mi van? Vagy amikor a méretek meghatározása ilyen a ruháknál: 40/42 és 44/46. De nekem inkább 42/44 szokott jó lenni. Az egyik kicsi, mert a 40-es tuti nem jó mellben, de a 46-os hatalmas. Azon kívül ortopéd problémák miatt nekem a cipőknél nem csak a méret számít. Nekem fontos, hogy mennyire vastag a talpa, mennyire kemény vagy puha, mennyire tartja a bokámat, ne adj isten belefér-e ortopéd betét úgy, hogy ne nyomja a lábam... Meg a ruháknál se csak a méret a lényeg. Volt olyan a napokban, hogy felpróbáltam egy szoknyát. Méretben jó volt, de a varrás fazonja miatt valahogy hátul elállt, és hülyén nézett ki. Vagy felpróbáltam egy pólót: jó volt, de a hátán volt a varrás, és nagyon zavart. Vagy például olyan az anyaga, hogy könnyű beleizzadni. Azt például sosem fogom megérteni, minek gyártanak olyan felsőket, amelyek kialakításukat tekintve nyáriak, de anyagukat tekintve hidegebb időre való.



De kérdező, neked mi a véleményed?

2015. máj. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!