Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti képesek lennétek embert ölni?

Ti képesek lennétek embert ölni?

Figyelt kérdés

ha pl valaki bántaná a szerettedet (nyilván nem pofont adott, hanem valami súlyos: megnyomorította, kioltotta az életét) vagy a te életedre törne rá valaki, próbálna otthon megölni, kirabolni


ez végül is 2 féle eset. az egyik a bosszú, a másik az önvédelem


nem állok ilyen döntés előtt, csak érdekel mások hogy gondolkoznak erről



2015. jún. 3. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ezt így én nem tudom megmondani! Most azt mondom, bármelyik szerettem gyilkosát kinyírnám hideg vérrel, de aztán... ki tudja. Lehet nem lennék rá képes. Önvédelemből is simán ölnék, ha az életemről lenne szó.
2015. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha a saját életed a tét, akkor az ember bármire képes, ha olyan helyzetben vagy, akkor az ösztönöd fog irányítani, az élni akarásod, nem pedig a józan ész.

Tehát ha valaki meg akarna ölni és kellőképp veszélyben éreznéd magad, akkor ölnél.

Ilyen helyzetben szinte mindenki ölne.

2015. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
ha közvetlenül az életemre törének akkor igen próbálnék védekezni, és ha látnám, hogy a szüleim életére törnek pl késsel rohan feléjük valaki és lenne nálam egy pisztoly gondolkodás nélkül lelőném. bár ez elég vitatott dolog mert embert ölsz..pl keresztények körében ez halálos bűn és kárhozatra lennék ítélve. ugye úgy szól a fáma, hogy: "Ha valaki egy olyan tettet követ el, ami erkölcsileg nem megengedhető, de van egy, a cselekvő által előre látott, de nem szándékolt rossz mellékhatása is, akkor az a tett nem kifogásolható." ez egyébként a kettős hatás elve, amit Aquinói Szt Tamás dolgozott ki annak idején.. lefordítva magyarra..ugye a keresztények tiltják az abortuszt. tegyük fel, hogy egy várandós asszonynak méhrákja van, úgy menthető csak meg az anya, ha a méhét eltávolítják a magzattal együtt. Megengedhető-e szerinted? A válasz:igen, mivel a tett célja nem a magzat megölése, hanem az anya életének megmentése, a magzat halála csupán egy előre látott, de nem szándékolt mellékhatás. másik példa: a század elején előfordult, hogy téraránytalanság miatt megakadt a szülés, a magzat feje nem fért ki a szülőcsatornában, ezért megfúrták a gyerek fejét, így megmentették az anyát. ez elfogadható-e a kettős hatás elve alapján? a válasz:nem, mivel itt a gyerek megölése a tett következménye, nem csupán egy rossz mellékhatása. ez alapján ha a szüleimre késsel támadnának, elvileg nem ölhetném meg a támadót, max megsebesíthetném vagy ilyesmi.ezt persze mindenki saját hite és belátása alapján fogja eldönteni, ez a hivatalos változat. remélem azért nem fog ilyenre sor kerülni. bocsi jó hosszú lett :)
2015. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen,dühből lehet
2015. jún. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nem tudom, soha nem kerultem meg ilyen helyzetbe es remelem nem is fogok.
2015. jún. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 piriiiii ***** válasza:

Ha már megtörtént a gyilkosság, bántalmazás, akkor nem. Az bosszú lenne.

De ölnék azért, hogy megakadályozzam a bántalmazást. Pontosabban, azért az ölésig nem mennék el, remélhetőleg elég lenne leütni az illetőt vagy máshogyan "hatástalanítani".

2015. jún. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
igen
2015. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előre megfontoltan biztos, hogy nem.

De ha megtámadnának vagy egy szerettemet megtámadnák, akkor a védekezés közben, ha hirtelen elkap a hév, akkor lehet. Bár fizikailag nem tudom, hogy képes vagyok-e rá, de szellemileg úgy gondolom, hogy bármit megtennék, hogy megvédjem magamat és a szeretteimet.

2015. jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vagyok annyira kegyetlen...
2015. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Ha megérdemelte, akkor felőlem golyót kaphat. Csak előtte szenvedjen egy kicsit.

Nem, nem vagyok idegbeteg szociopata, az emberiség legnagyobb baja, hogy elmerült a humanizmus meséjében, amikor meg föltalálták a guillotine-t és mindenki elvesztette az eszét. A halálbüntetés nem elég, mert önmagában nem elrettentő.

2015. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!