Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A lányom (17...

Mit tegyek? A lányom (17 éves, mert egyébként is évvesztes) úgy néz ki másodszorra is megbukik 9. osztályban.

Figyelt kérdés

Tavaly járta először a 9.-et,megbukott,úgy néz ki megint megfog matekból,fizikából és kémiából,úgy ahogy tavaly is.

Van más is(irodalom,földrajz)amiből csak kettes lesz,mert gondolom nem nagyon érdekli,de legalább ezekből átmegy.

Magántanárt nem tudok neki fizetni,az iskolában ahova jár nem korrepetálnak.

Van egy kolléganőm akinek a fia jó matekból,mondtam a lányomnak hogy irjon neki,ő majd segit,kétszer kért tőle segitséget,azóta azt mondja erre hogy sehogy nem értette akárhogy magyarázta a fiú neki,akkor minek irjon?

Most esti iskolába menne,hogy hátha az nem olyan nehéz(van 1-2 ismerőse aki csak estin tudott végül leérettségizni),de én nem hinném hogy könnyebb lenne,se azt hogy egyáltalán felvennék-e ilyen eredményekkel...

Felveszik egyáltalán szerintetek? Ha igen,mit tehetnék/tehetnénk hogy ne bukjon harmadszorra is?



2015. jún. 3. 13:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Gondolom, akkor már máskor is bukott, így lehet 17 éves.

Szerintem mindenképpen segítségre lenne szüksége a tanulásban. Nincs semmi lehetőség a környéken, ami ingyenes? Nincsenek civil szervezetek vagy egyházi segítők, akik tudnának segíteni?

Mi osztálytársakkal jártunk össze tanulni, egymásnak magyaráztuk el a dolgokat. Vagy én pl. korrepetáltam ismerősök gyerekét.

2015. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Üljetek le és alaposan beszéljétek át a dolgot.


Az öcsém is pontosan így volt, kétszer bukott kilencedikben. Az indokok: őt ez az egész nem érdekli, az életben úgysem ez fog számítani, és különben is, egy jó szakmával többre megy, mintha leérettségizik. De persze jó szakmát se tudott mondani.

(Off: többek között ezért utálom én ezt a mostani retorikát. Nekem nem fogja senki bemagyarázni, hogy egy kőművesnek jobb fizetése és jobb élete van, mint egy könyvelőnek. Mindkettőt láttam. De egy tizenéves gyerek, aki mindenáron igazolást keres a lustaságára, két kézzel kap a magyarázat után, és az egészből csak annyit lát, hogy így nem kell tanulnia a matekot.)


A második bukása után el lett küldve nyárra diákmunkára, szalag mellé. Élete legpocsékabb nyara volt, az biztos. Majd ezek után szembesítettük a fizetésével, valamint azzal, hogy ez csak azért annyi, mert a diákmunka keveset adózik. Ezen kívül persze beszélgetett a régi dolgozókkal is. Nem sok idő kellett, hogy rájöjjön: nem erre az életre vágyik. Nagyot változott az iskolához való hozzáállása utána, akart tanulni és végül harmadszorra nem bukott meg. Sőt, most érettségizik és gépészmérnöknek jelentkezett :D


A lányodnál szerintem az első és legnagyobb probléma a hozzáállása. Azt keresi, hol bújhatna ki a feladat alól. Az esti iskolát könnyebbnek tartja - ez tök jó, de akkor is ugyanazt az érettségit kell majd megírnia. Csak kevesebb felkészülés után.

A kolléganőd fiát is hiába ajánlgatod, ha a lányod nem akarja megérteni. Két alkalom után feladta. Gondolom, mást nem keresett, hogy segítsen. Pedig nyilván az osztályában is vannak, akik értik az anyagot és segíthetnének. Sőt a tanár is segítene - ha a lányod szólna neki. Feltételezem, nem szólt.


Próbálj meg valami motivációt találni neki. Mert amíg ő nem akarja, addig nem fog átmenni.

2015. jún. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nevelési tanácsadónál nem voltatok még? Mindenképpen érdemes lenne!
2015. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
52%

szerintem lusta..én is ilyen vagyok nem tudom miért..

de attól még senki nem hulye,mert lusta ..

2015. jún. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom,szokott ezekre a tantárgyakra is tanulni de valahogy mégse nagyon látszik az eredményeken.

Ő mindenképp akar érettségit,és utána valamilyen szakmát,de azt még nem tudja mit.

Aki irta hogy máskor is bukott,csak tavaly bukott meg és úgy néz ki most is.

Nem kért segitséget osztálytársaktól,csak 1-2 emberrel van jóban,akiknek ugyanúgy rosszul megy a matek,a többiektől nem akar segitséget kérni,azt mondja mert nincs egyáltalán jóban velük.

Ilyen speciális iskoláról hallani se akar,mert ő "normális suliba akar járni,normális emberek közé".

Általában a szobájában van,szoktam látni hogy tanul ezekből,de nem vagyok bent mindig nála hogy pontosan lássam mennyit.Ő azt mondja hiába tanul rá,nem érti.

Civil szervezetek vagy ilyesmi nem tudom van-e,utánanézek.

A tanárjának se szól,azt mondja volt hogy egy másik lány segitséget kért,de neki se segitett a tanár,nem tudom ez mennyire igaz,bár azt hallom hogy diákok/szülők is panaszkodnak arra a tanárra.

2015. jún. 3. 17:23
 16/25 anonim ***** válasza:

Felsoroltál 3 tantárgyat, amiből megbukik. 2-t, amiből épphogy átengedik. Akkor miből jó?

Itt vagy nagy az agybaj és speciális képzésre szorul, vagy el kellene beszélgetni vele rendesen.

2015. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Én sem voltam olyan tanuló hogy mindenből 4-es,5-ös,nekem is volt 1-2 tantárgy ami csak kettes volt.Valahol annak is örülnék már ha pl 4 tantárgyból is csak kettese lenne,de legalább az meglenne.

Egyébként történelemből és angolból viszonylag jó.

2015. jún. 3. 18:06
 18/25 anonim ***** válasza:
De ő nem 1-2 tantárgyból kettes, hanem 3-ból bukik, 2-ből átcsúszik. Azért ez elég nagy különbség.
2015. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki a tanárok nem szeretik. Talán átmehetne egy gyengébb suliba ahol tesz egy különbözeti vizsgát és ha nem agyhalott átengedik. Nem szoktak a tanárok 2szer megbuktatni valakit. Esetleg ha van pénzetek vigyétek át valami alapítványi gimibe. Ismertem gyereket aki örömmel közölte, hogy a semmire is kettest adnak.
2015. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Andizsuzsi ***** válasza:
Bár le lettem pontozva, de továbbra is fenntartom, hogy előbb kellene egy használható szakmát tanulnia, és ha akar, akkor utána érettségizni. Ha a kilencediken három év alatt tudja magát átrágni, akkor később mi lesz? Hány évig akar gimnáziumba járni?
2015. jún. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!