Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A lányom (17...

Mit tegyek? A lányom (17 éves, mert egyébként is évvesztes) úgy néz ki másodszorra is megbukik 9. osztályban.

Figyelt kérdés

Tavaly járta először a 9.-et,megbukott,úgy néz ki megint megfog matekból,fizikából és kémiából,úgy ahogy tavaly is.

Van más is(irodalom,földrajz)amiből csak kettes lesz,mert gondolom nem nagyon érdekli,de legalább ezekből átmegy.

Magántanárt nem tudok neki fizetni,az iskolában ahova jár nem korrepetálnak.

Van egy kolléganőm akinek a fia jó matekból,mondtam a lányomnak hogy irjon neki,ő majd segit,kétszer kért tőle segitséget,azóta azt mondja erre hogy sehogy nem értette akárhogy magyarázta a fiú neki,akkor minek irjon?

Most esti iskolába menne,hogy hátha az nem olyan nehéz(van 1-2 ismerőse aki csak estin tudott végül leérettségizni),de én nem hinném hogy könnyebb lenne,se azt hogy egyáltalán felvennék-e ilyen eredményekkel...

Felveszik egyáltalán szerintetek? Ha igen,mit tehetnék/tehetnénk hogy ne bukjon harmadszorra is?



2015. jún. 3. 13:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Tudom h e egy hulyevalas de miert olyan nagy baj ha megbukik? Nyilvanvaloan nincs meg a tudasa ahhoz h elkezdje a 10ik ostalyt ugyh jovore csak rosszabb lenne, igy osztalyt is valthatna mert azt mondtad nem igazan jon ki az osztalya nagyreszevel. Az estit nem javasolnam mert ott kevesebb a rendszer es ezert gondolom tobb az onallo munka ami neki egyelore nem az erossege. Esetleg bemehetnel es elbeszelgethetnel te a tanaraival h mi a problema es ok mit javasolnak. Nevelesi tanacsado sem rossz, pl az egyik baratnom (kiemelkedoen ertelmes es kiemelkedoen lusta) jart oda mert az ofo javasolta a szuleinek. Javitott is sokat a hozzaallasan meg a szorgalman.
2015. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"osztalyt is valthatna mert azt mondtad nem igazan jon ki az osztalya nagyreszevel"

Szerintem az sokkal többről árulkodik, hogy inkább olyanokkal barátkozik, akik hozzá hasonlóan bukdácsolnak.

2015. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ebből ne vonjunk le következtetést,ismerem azokat akikkel barátkozik,szerintem nem hülye gyerekek és év elején még nem tudhatta/tudhattuk kinek hogy megy majd a matek,ő velük kezdett barátkozni akkor.
2015. jún. 4. 15:01
 24/25 anonim ***** válasza:

Ha nem is barátkozni, segítséget kérni lehet a többiektől is, tegyen egy próbát. És a tanártól is. Mert az egy dolog, hogy ő azt mondta, hogy azt hallotta, hogy valaki másnak nem segített... de ettől még egy kérdést megér. Ha nem neki, akkor az osztályfőnöknek. Ha többen is vannak az osztályban hasonló problémával, akkor akár egy kis felzárkóztató csoportról is lehet szó. Bár már elég késő van...

Azt is meg lehetne kérdezni a tanártól, hogy van-e valamilyen nagyobb házi feladat lehetőség, amivel fel tudja javítani a jegyét.


Igazából sok lehetőség van, amit meg kellene próbálni, de félő, hogy kevés lesz rá az idő.

2015. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Én személy szerint kikérném több tanárja véleményét is, hogy miért áll így, odafigyel-e az órákon, és hogyan lehetne neki segíteni.
2015. jún. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!