Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hisztek, hogy az univerzumb...

Ti hisztek, hogy az univerzumban máshol is van élet?

Figyelt kérdés

Én pl. hiszek és tudományosan meg is tudom érvelni, hogy miért!


A világegyetemben becslések szerint 100-800 milliárd galaxis található. Egy tipikus galaxisban tízmillió és ezermilliárd közötti számú csillag található. Ha kiszámolod, akkor körülbelül 1000000 és 8000000 közötti csillag van az univerzumunkban (bár folyamatosan tágul), ami azt jelenti, hogy minden 1 milliomodikon van élet, akkor is 1000000 és 8000000 közötti ilyen hely van. Viszont nem emberekre gondolok más bolygókon, hiszen az ember (homo sapiens) a Föld nevű bolygón kialakult élőlény, és a homo sapiens történetének 80-100 ezer éve alatt még senki nem került a Holdnál messzebbre, nemhogy egy másik bolygóra az Univerzum egy távoli pontján. Többé-kevésbé intelligens lények (sőt, nálunk sokkal, de sokkal okosabb teremtmények) csaknem 100% bizonyossággal élnek.



2015. jún. 4. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Össze kellene hasonlítani az élet kialakulási esélyével. Az se egyszerű.
2015. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer már megtörtént.

Miért nem történhet meg töbször?

2015. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az élet kialakulásának esélyének kiszámításához a legtöbb ember nem ért, ahogy én sem, de a tudományos lapok az a minden 1 milliomodik bolygót szokták írni
2015. jún. 4. 13:55
 4/17 schocko ***** válasza:
Nagyon sok összetevő kell, hogy passzoljon, szerintem a minden milliomodik esélyét minden billiomodikra kell módosítani...persze akkor is lehet pár bolygó...(soha nem fogjuk megtudni)
2015. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem természetes hogy sok helyen van még az univerzumban élet. Mint ahogy mi is kialakultunk!.. Van is egy olyan bolygó, ami pont a megfelelő távolságokra van a napjától! Nézd meg az utazás az univerzum peremére című dokumentum filmet. + az élet nem csak emberekből, állatokból áll, a földön is csak évmilliárdok múlva alakult ki élet az egysejtűekből mikróbák-ból mi 1 más.. Ha akkor ellátogat ide egy idegen csak annyit mondott volna, áh itt sincs élet, menjünk.. :D Közbe meg tessék sok milliárd év is lett élet. https://www.youtube.com/watch?v=HCj9SAxPwhI ez a tejútrendszerünk, tele több ezer bolygóval, durva mi? Na ebből a tejútból is van millió! :DDD Na szerinted van élet vagy sincs? :))
2015. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudományosan nem tudom alátámasztani. De nekem úgy logikus, hogy ha létezik valami ilyen óriási, akkor nem túl valószínű, hogy csak mi létezünk benne.
2015. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

"A világegyetemben becslések szerint 100-800 milliárd galaxis található." - az ismert Univerzumban. Senki nem tudja, hogy a távcsöveink látótávolságán túl mi van és az mekkora.


"a homo sapiens történetének 80-100 ezer éve alatt még senki nem került a Holdnál messzebbre, nemhogy egy másik bolygóra az Univerzum egy távoli pontján" - ezt szintén nem tudhatjuk biztosan. Egy civilizáció léte csak egy villanás az emberi történelemben. Ha valamikor, nagyon régen létrejöhetett egy, a mainál sokkal fejlettebb technikai civilizáció és létezett mondjuk 1000 évig, nem biztos, hogy tudnánk róla.


Az én számomra nyilvánvaló, hogy a Világegyetemet benépesíti az élet. És nem csak Föld-típusú bolygókon létezhet élet, mert nem csak Föld-típusú élet létezhet. Ki mondta, hogy a csillagok belsejében nem élhetnek plazma-lények, akik azt tartják elképzelhetetlennek, hogy a fagyott Föld felszínén élnek fagyott, szilárd testű élőlények?


[link]

2015. jún. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válasz is igen hasznos! :) És gondolj bele év milliárdokig uralták a dinosaurusok a földet, mi meg csak 200 ezer éve létezünk emberek :DD kb mintha egy 60 órás filmből nézel 40 percet :DD még egy villanás is sok.. kb
2015. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztosra vehető, hogy az Univerzumban csak úgy hemzseg az élet. Akár a mi galaxisunkban is ezrével lehetnek élő bolygók.


CSAKHOGY:

Attól, hogy valahol van élet, egyáltalán nem szükségszerű, hogy fejlett technológiai civilizáció is kialakuljon. A Föld is, köszöni szépen, évmilliárdokig jól elvolt fejlett technológia nélkül.

Persze lehetnek ilyenek, de sokkal kisebb számban, mint az élő bolygók általában.


A másik dolog pedig, hogy hiába van akárhány élő bolygó, jó esély van rá, hogy sohasem fogunk velük találkozni. A csillagközi utazás ugyanis a jelenlegi ismereteink alapján praktikusan lehetetlen. Sőt, értelme is kevés van. Hogy miért, azt az itteni 11-esben egyszer már leírtam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2015. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Könnyen lehet hogy magát az embereket is távoli bolygókon élő emberek telepítették be a Földre,ezért vannak különböző,evolúció által nem kialakulható embertípusok.(európaiak,ázsiaiak,feketék,indiaiak,eszkimók...stb)

Szinte biztos,hogy nem mi vagyunk az egyetlen emberek a világban,mert erre kb semmi esély nincs.

2015. jún. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!