Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szüleim őrültek, mit tehetnék?

A szüleim őrültek, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szóval együtt élek még anyával és nagyszüleimmel haza adok nekik havonta 30 000Ft-ot, de teljesen bele szólnak mindenbe mit mikor és hogyan teszek, ha nem vagyok otthon átkutatnak megnézik mennyi pénzem van még, nézegetik a számláim dobozaim nem tudok úgy venni valamit, hogy ne szóljanak bele az életembe. Tegnap kb. kihallgattak, hogy készülök a sziget fesztiválra amire egész évben gyűjtöttem és, hogy képzelem én ezt meg ilyesmi. Minimál bért keresek ebből, ha elmennék valami albérletbe éppen, hogy csak kijönnék valahogy szerintetek mit tehetnék, hogy változzon a helyzet ?

2015. jún. 22. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:

a legfontosabb kimaradt: mennyi idös vagy?


Mert ha nagykorú, akkor a legokosabb elköltözni (nem kell egész lakást bérelni, egy szoba böven elég kezdetnek.)


Annyiban meg igazuk van, hogy a havi 30ezer még a kajádat sem fedezi, ezért valahol érthetö, ha nem tetszik nekik, hogy ök tartanak el, te meg közben elszórakozod a pénzt, amit ök rád költenek!!!!!

2015. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Én a helyedben leülnék velük megbeszélni a helyzetet, bár gondolom ezt már próbáltad. Ha az anyagiak miatt csinálják ezt, akkor nézzétek át, pontosan mennyiben kellene hozzájárulnod a költségekhez, számoljátok át.


Ha az elköltözés mellett döntesz, és ahogy az első írta, nagykorú vagy, akkor próbálj barátokkal lakást keresni, vagy csak kiadó szobát valahol. Egyrészt spórolsz ezzel, másrészt pedig jó társasággal lakni akár még jó is lehet. Sok sikert! :)

2015. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
25 vagyok már :D csak gondoltam soha nem kaptam meg tőlük semmit ezért egyszerűbb volt otthon maradni eddig megtudtam venni magamnak ezt-azt meg kicsit félre rakni, de így lehet inkább jobb nyugalomban csak napról napra élni :D
2015. jún. 22. 11:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is költözz el. Bérelj egy egy szobás lakást vagy barátokkal, ismerősökkel albérletet. Legalább nyugtod lenne és még talán mindig maradna valamennyi szórakozásra. Sok sikert és hagyd az ősöket!


Köszönd meg nekik az eddigi segítségüket és élj különálló életet. Az lesz a legjobb.

2015. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" gondoltam soha nem kaptam meg tőlük semmit ezért egyszerűbb volt otthon maradni eddig megtudtam venni magamnak ezt-azt meg kicsit félre rakni, de így lehet inkább jobb nyugalomban csak napról napra élni"


Akkor igen nagy csaláodás fog érni, ha véletlen különköltözöl!!! Ugynais igen sokat kaptál eddig is, mert ahavi 30000-böl még ennivalóra sem jut elég, a rezsi legalább még egyszer ennyi - szóval ha egyedül kellene élned, akkor nem igazán "gyüjögetnél" semmit.


Amit összegyüjtesz, mert a szüleid eltartanak, azt tölük kapod, akkor is, ha nem fogod fel.

2015. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, teljes mértékben tisztában vagyok vele valószínűleg az első hónapokban nem fogok tudni lerakni egy vasat sem, de összeférhetetlenségi problémák miatt mindenképpen mozdulnom kell valamerre úgy érzem
2015. jún. 22. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!