Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az álmokról?...

Mi a véleményetek az álmokról? Meséljetek!

Figyelt kérdés
Milyen gyakran álmodtok? Miről szólnak az álmaitok? Szerettek álmodni? Akár egyet nyugodtan le is írhattok. :) Én minden nap álmodok, a legkülönbözőbb dolgokat. Voltam már gyilkos, Wehrmacht katona, motoros, menekülő bűnöző, megszállt lélek, néha önmgam meg még ki tudja h mi. A legutóbbi álmom például eszembe juttatta a kb. 2 héttel ezelőtti álmomat, amikor egy lánnyal álmodtam ,akivel egy buszon utaztam. (álmomban persze) A mostani álomban köszönt nekem, én nem ismertem fel, elmondta h együtt utaztunk a buszon én meg egyből rájöttem h tényleg így volt.

2015. jún. 30. 23:23
1 2 3
 1/23 piriiiii ***** válasza:
59%

Álmodni minden éjjel álmodik az ember, csak gyorsan elfelejti.

Nekem változó, hogy mennyire emlékszem rájuk. Sajnos mostanság nem annyira, ugyanis igen, szeretek álmodni.

Néhány napja viszont álmodtam egyet, akkor leírom röviden, bár ez is gyorsan elhalványult.

Azt hiszem, két különböző részből állt, de mégis egységet alkottak ezek. Először is egy furcsa farmszerű helyen voltam. Kb. mint Dorothyék házának környéke az Ózból. Viszont a ház előtt, ahol álltam, egy hatalmas nagy épület állt, talán bérház, de még azok közül is a legnagyobbak egyike. Elég érdekes hangulata volt... a ház belül szintén különös volt. Ott történt egy-két lényegtelen mozzanat, majd azt hiszem, felmentem a házban, egyre csak fel-fel, mintha időközben emeletek nőttek volna rá.

Egyszer csak legfelül voltam, olyan volt, mint egy víztározó belseje. Csakhogy legfelül nem volt már lépcső, így nem tudnám megmondani, hogyan kerültem oda. Középen volt egy lyuk (pont, mint a víztározókban, csak ez még mélyebb és sötétebb volt), és ki volt feszítve rá egy furcsa kis híd, vagy háló, nem tudom. Ott voltak a családtagjaim és az anyám, illetve talán egy orvos. Én is ott voltam mellettük valami furcsa műszerrel a kezemben, az orvos biztatott, hogy használjam, és ahogy nyomkodtam ezt a telefonra hasonlító valamit a fekvő anyám hasánál, az orvos egyre mondta a műszer alapján, hogy milyen nemű testvéreim fognak még születni és mikor.

Én mindig "önmagam" vagyok. Legtöbbször tudok repülni és rengeteg a szimbólum az álmaimban, fülhallgató, toll, székek egymás mellett a "halál vonataként".

Még évekkel ezelőtt álmodtam, hogy lovagolok, épp egy csatornában voltunk, amikor a ló hirtelen és nagyon gyorsan felemelkedett, mint egy lovas számítógépes játék bugja.

Vannak késelős rémálmaim is a családtagjaimmal, vagy hogy én ölök (bár önvédelemből).

Szóval mindenféle. :)

De ez az általad leírt dolog is érdekes, hogy a lány emlékeztetett álmodban egy korábbi álmodra.

2015. jún. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Igazából minden alkalommal amikor alszunk,többször is álmodunk,csak elfelejtjük.Úgyhogy úgy értelmezem a kérdést,hogy mikor emlékszem rá.

Nem rendszeres.néha zsinórban háromszor is álmodok,valamikor pedig egy hét is teljesen kiesik.Néha kétszer ugyanazt egymásután,valamikor hosszabb idő után álmodok valamit újra.Amikor emlékszem mit álmodok,általában oltári nagy hülyeség.Szinte mindig csak hétköznapi,vagyis semmi nem történik benne ami ne lehetne a valóságban,egyszerűen csak valószerűtlen.Például egyszer azt álmodtam hogy egy osztálytársammal üldöz minket egy rabló féleség egy játékterem szerű helyen,ami kicsit videojátékos hatású volt,az anyukája pedig hogy megvédjük magunkat konzerveket adott,amikben evőeszközök voltak.Valójában nincs semmi sem ebben,ami ne valósulhatna meg,de azért elég valószerűtlen.

Nem mondanám hogy szeretek álmodni,mivel általában a nyomasztóakra emlékszek reggel,pl. hogy kényelmetlen és kínos helyzetbe keveredek,nehéz döntést kell meghoznom vagy hasonló rossz élmények.Visszaemlékezve hülyének érzem magam amiért ilyen baromságot álmodtam,vagy közömbös.De mondjuk ha valami szépet álmodnék annak örülnék,biztos jó lenne rá visszaemlékezni,mondjuk biztos elszomorítana hogy csak álom.

2015. jún. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 piriiiii ***** válasza:
9%
"leírom röviden"... haha... :D
2015. jún. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld pacsik :) Meséljetek még nyugodtan ha bírjátok így este! Kezdjük a top rémálom rovattal. Én írom is a sajátomat, mindjárt kinnt is lesz!
2015. jún. 30. 23:56
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem eddig álmodni, annyira nem szoktam a remalmokra emlékezni, csak ritkán


De mostanában egy sráccal álmodok, aki tetszik, de én neki nem es azert rossz vele almodni, mert tudom, hogy az alom nem lesz soha valóság :(

2015. júl. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Elvileg az álmom közben alvási bénulást éltem át. (nyitva van a szemed, álmodsz, de nem bírsz megmozdulni) Feküdtem az ágyamon. Síri csönd, teljes sötétség, amolyan nyomasztó csönd volt ez. Balra fordultam, az ágyam mellett volt egy kis tábla ami foszforeszkált halványan és egy kréta. Írtam rá valamit. Már nem tudom, hogy mit. Pár másodperc múlva eltűnt az írásom. De jött rá egy válasz! Valami láthatatlan szellem vagy démon írt a táblára valamit. Teljesen elhűltem, megrémültem. Bebújtam a takaróm alá,nagyon féltem, majd hirtelen éreztem ahogy próbál engem megszállni az a démon. Olyan hangja volt, mint a Harry Potterben az a "kígyónyelv" , kb.: sziszááájnasszóóóóóáááássssszzóóvii" tehát ilyen rohadtul ilyesztő sziszegős nyelv volt, éreztem ahogy süllyedek-süllyedek az ágyamban, majd hirtelen felriadtam az álmomból. Azonnal felültem, teljesen le votlam izzadva. Életem legkeményebb álma volt. De imádok álmodni, lehet a legrosszabbtól a legjobb álomig bármi!
2015. júl. 1. 00:05
 7/23 piriiiii ***** válasza:
100%

Egyébként a "főkérdésre" nem adtam választ, hogy mi a véleményem róluk.

Nos, sokkal inkább meg kellene őket becsülnie az emberiségnek, mint ahogyan most van. Az emberek nem foglalkoznak velük eléggé.

Na most nem azt mondom, hogyha valaki vízzel álmodik, akkor pénzt fog kapni, meg ilyen baromságok.

Viszont sok fontos dologra rájöhet belőle az ember. Nagyszerű önismereti tér.

Rémálmokról nem szívesen beszélek, túl személyesek. :) De kíváncsi vagyok a tiédre.

2015. júl. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 piriiiii ***** válasza:

Az alvásparalízis nem kizárólag irreális álmokból ered, hanem lehet benne valóság is.

Vagyis, a valóság és az álom mosódik össze, pl. itt az a valóság, hogy a szobádban feküdtél. És ez az izgalmas benne szerintem.

2015. júl. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Na, én is elmeséltem a legrosszabbat! :D Meséld csak el nyugodtan. És valóban, az álmainknak van üzenete. Erre is kitérek mindjárt. (írok egy példa-álmot)
2015. júl. 1. 00:10
 10/23 anonim ***** válasza:
Én a rémálmokat utálom, de nagyon ritkán emlékszek az álmaimra.
2015. júl. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!