Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az álmokról?...

Mi a véleményetek az álmokról? Meséljetek!

Figyelt kérdés
Milyen gyakran álmodtok? Miről szólnak az álmaitok? Szerettek álmodni? Akár egyet nyugodtan le is írhattok. :) Én minden nap álmodok, a legkülönbözőbb dolgokat. Voltam már gyilkos, Wehrmacht katona, motoros, menekülő bűnöző, megszállt lélek, néha önmgam meg még ki tudja h mi. A legutóbbi álmom például eszembe juttatta a kb. 2 héttel ezelőtti álmomat, amikor egy lánnyal álmodtam ,akivel egy buszon utaztam. (álmomban persze) A mostani álomban köszönt nekem, én nem ismertem fel, elmondta h együtt utaztunk a buszon én meg egyből rájöttem h tényleg így volt.

2015. jún. 30. 23:23
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Volt egy álmom. Vmi bálban voltam, ahol mindannyian szépen ki voltunk öltözve, az iskolának az összes diákja ott volt. Sok-sok asztal tele kajával-piával. Esteledett, a zenére epdig elkezdtünk táncolni. Én is megpróbáltam, de egyszerűen sosem tudtam ritmusra. Nagyon bénák voltak a mozdulataim, teljesen elvesztem. (holott buliban imádok táncolni ) Nevettek rajtam, azt sugdolózták maguk között hogy milyen bénán táncolok, így inkább leültem és nem táncoltam. Ennek az volt az üzenete, hogy az osztályban nem érzem túl jól magam, nem fogadnak be és rettegek attól hogy megszégyenülök, találnak rajtam olyan pontot amivel zavarba hozhatnak.
2015. júl. 1. 00:15
 12/23 anonim ***** válasza:

Én sokszor álmodtam már iszonyat nagy hülyeségeket, álmodtam már halálról, rég elhunyt rokonokról, zuhanásról.

Egy valamit biztosra tudok, ha hiányzik egy személy, sokat gondolok rá, akkor megjelenik az álmaimban.

Amikor nagyon szerettem egy nőt, minden nap vele álmodtam.

Piriiii sok i-vel, Veled is sokszor álmodtam régebben, és még ma is előfordul néha. :)

2015. júl. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Az a véleményem az álmokról, hogy adott esetben, bizonyos értelemben sokkal több közük van a valósághoz, legalábbis az álombeli élmények a valóság nagyobb szeletéből merítenek, mint maga az ébrenlét...

Úgy is lehetne mondani, hogy van némi túlvilági dimenziója az álmoknak. Már csak azért is, mert a minden napos az esti sötétség beállta utáni elalvás egy kvázi kis halálként értelmezhető, ahol annak a napnak végleg megszűnsz létezni és végleg elveszíted, majd újraéledsz egyszercsak a világosságban egy új napra, egy kvázi új életre. Azt hiszem, hogy ez is egyfajta előképe az ember valóságos létezésének és a halhatatlan emberi lélek továbbélésének, mint oly sok minden a természetben, a föld alatt elhaló és elrothadó magoktól kezdve, amikből új élet sarjad, egy ugyanolyan növény, de mégis másik..

2015. júl. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Sok ember tapasztalata, aki hívővé lett, hogy pl a lidércnyomásos rémálmaik megszűnése, egybeesik azzal az időponttal, amikor megtértek, vagyis miután Krisztus követőivé, keresztényekké lesznek. Azé a Krisztusé, aki ördögöket űz(ött). Azé, aki azt mondja, hogy a benne hívőktől is menekűlni fognak az ördögök, mert a saját hatalmát adja oda arra, hogy elűzték őket. És hogy-hogy nem, ez hatással van a megtért ember álmaira adott esetben: Olyan hatással méghozzá, hogy az álmaiban is a gonosz által zaklatott és üldözött ember, egyszer csak megszűnik űldözött lenni, mint ha elvágták volna a rémálmokat...

S ha az álom csupán álom és nem több, sőt csak egyfajta agyi tevékenység, akkor hogyan lehetséges ez...?

2015. júl. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

14# Ha minderre rájöttél és leírtad, akkor a kérdésedre a válsz csak egy hajszálnyira van. Két okból kérdezheted meg mégis. Az egyik ok: valóban nem tudod. A másik: másokkal akarod leíratni a választ,hogy ezzel magadat igazold.

Nos, akkor tessék, leírom a választ.


Aki vallásos, mitől vallásos? Azért mert megtért. Miért tért meg? Mert fél. Mitől fél? A haláltól. Miért szűnnek meg a lidérces álmai miután vallásos lett? Mert elhitette magával, hogy mostantól őt nem terheli semmilyen felelősség, mástól várja a megoldást, attól a valamitől amiben hisz, hogy majd megvédi őt a haláltól, emiatt megkönnyebbül, és kisebb mértékű lesz a félelme, de úgy érzi viszonoznia kell a kitalált testőrök szolgálatát, így imádattal próbálja kiváltani ezeket a szolgáltatásokat ,amik csak a fejében léteznek. Mert ugye semmi sincs ingyen, ezt is csak az ember gondolhatja így. :) Egyéb kérdés?

2015. júl. 1. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

#15

Valójában a kérdező által feltett kérdésre válaszoltam, nem akartam senkit, így téged sem arra késztetni, hogy az én válaszomra reagáljon...

Egyébként azt feltételezem, hogy te nem vagy tisztában vele, hogy mit jelent a lidércnyomásos álom...emellett én nem szeretnélek téged, hozzád hasonló módon kioktatni, mindazonáltal úgy gondolom, hogy te, és a hasonló véleménnyel bíró, vallástól ideges emberek, elsősorban és leginkább csak nem szeretnék és nehezen bírják elviselni a gondolatot, hogy igaz lehet, amire pl. az általam leírtak utalnak, mert saját tapasztalatom szerint, főleg az arrogánsabb hangnemet megütők, rettegnek attól, hogy van Isten, annak minden lehetséges következményével együtt.

Vagy csupán az átlagoshoz képest is némileg beszűkűltebb látókörrel rendelkeznek, és erről tesznek tanúbizonyságot eképpen.

2015. júl. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Aki vallásos, mitől vallásos? Azért mert megtért. Miért tért meg? Mert fél. Mitől fél? A haláltól. Miért szűnnek"


Csodálatos ez az okfejtés, csak annyi probléma van vele, hogy nem igaz. Nem félelemből szoktak megtérni az emberek. A félelem sokkal inkább távoltartja a hittől az embert.

Mellesleg, ami a megtérést illeti, úgy sejtem, nem saját tapasztalatból beszélsz, így engedd meg, hogy Kevésbé autentikus véleményként tekintsék a tiédre, mikoözben ettől Függetlenül is én viszont a saját tapasztalatból tudom, hogy nem a félelem/halálfélelem vezetett megtérésre.

2015. júl. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A magasabb intelligenciával rendelkező emberek nagy része nem hisz semmilyen istenben, így rettegni sem fognak a következményeitől. Olvasd már el még egyszer amit írtál :D ha érted egyáltalán. Azt bizonygatod hogy nem a halál miatti félelem miatt hiszel benne, de azért úgy gondolod hogy akik nem hisznek benne,azok folyamatosan félnek amiatt, mert nem hisznek benne, :D tehát félnek attól, hogy következményei lesznek, ha nem hisznek abban ami szerintük nem is létezik? :D

Aki nem hisz ilyen hülyeségekben, az nyilván nem is félhet tőle, ezzel csak saját magadat cáfoltad meg, miszerint nem félelemből lettél hívő. De végül is mit vártam. :D Az összes hittérítő ilyen összefüggéstelen, kibogozgatatlan zagyvaságokat hord össze amibe még saját maga is belezavarodik,ezt próbálja kimagyarázni további félrevezető összetett mondatokkal, de közben azt állítja hogy nem. Én meg vagyok olyan hülye hogy leálllok vele vitatkozni. :D

2015. júl. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szeretek álmodni, jobban mint élni mert eddigi életem borzasztó.

A legrosszabb rémálmom az volt, hogy felmentem egy 10 emeletes tetejére és nem ugrottam le fentről. Pedig mennyire könnyű volt minden amikor már a halál torkában voltam. Amikor felébredtem elbőgtem magam, mert még mindig itt vagyok...

2015. júl. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem mindig emlékszem rájuk.

Általában ugyanazzal a lánnyal szoktam álmodni, legalábbis ezekre jobban emlékszem.


Az érdekes az, hogy sokszor más hajszínnel jelenik meg az álmaimban. A pozitív élményeknél barna (ez az eredeti hajszíne), a negatív élményeknél pedig fekete (ez a mostani hajszíne). Bár a héten egyszer szőke volt, de abból az álmomból csak erre emlékszem.

2015. júl. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!