Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Ne dolgozz, amíg nincs...

"Ne dolgozz, amíg nincs célod! " és a "A sikerért meg kell dolgozni! " mondatokról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Ne dolgozz, amíg nincs célod!

A sikerért meg kell dolgozni!


Mit gondoltok erről a két mondatról? Láttok-e ellentmondást a kettő között? Szimpatikusabb-e valamelyik? Melyik mondatnak mi az előnye és hátránya? Összeegyeztethető-e a két mondat? Milyen relációt vagy összefüggést láttok a két mondat között?


2015. júl. 1. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem látok ellentmondást a kettő között.


Ne dolgozz, amíg nincs célod! - minek dolgozol, ha annak nincs értelme, nincs ami motiváljon.


A sikerért meg kell dolgozni! - Ha van egy célod, azért erőt- gondolok itt a sikerre- kell befektetni, hogy elérd a célod- a sikert.

2015. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A első cél huszonévesen először a sok tapasztalat azért, hogy később több szakmában, vagy kapcsolódó szakmában helyt tudj állni, emiatt sok mindent be kell vállalni, nem lehet hezitálni, a legkisebb p..csányi munkát is el kell vállalni, így több emberrel is kommunikálsz, kimozdulsz otthonról.

Természetesen a kisebb vagy nagyobb pénzből jó spórolni is és így lassanként a célok felé haladni, így lesz csak sikerélményed.

Szerintem a siker, mint nagy fogalom nem létezik és rendkívül relatív, viszont a sikerélmények sokkal kézzelfoghatóbbak érzelmileg is, remélhetőleg anyagilag is - ezeket kell gyűjteni, a sikert pedig (ha mégis erre tartunk), akkor őszinte szerénységgel és alázattal, további tervekkel, lépésekkel fogadni, feldolgozni, ugyanakkor magunkat megjutalmazni. Csak ez az egészséges út.

2015. júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első, az hülyeség. Mert pl én sok munkahelyen dolgoztam és most 6-7 év munkaviszony után érzem azt amit akarok csinálni, és amiben jó vagyok. Magyarán megtaláltam a célomat. Ha nem próbáltam volna ki ezeket a munkákat, akkor még mindig csak keresném a célomat.


Második - egyetértek. Sült galamb nem készül el magától (csak nagyon kevés embernek)

2015. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek voltak a kérdések a magyar érettségin?
2015. júl. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!