Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor egy barátom szomorú én...

Amikor egy barátom szomorú én mit tudok tenni? Nagyon béna vagyok ezekben a helyzetekben!

Figyelt kérdés

Szóval, amikor egy barátom, barátnőm, vagy 'a barátnőm' szomorú, mert mondjuk veszekedés volt náluk, vagy valami történt, én mindíg olyan gázul érzem magam, mert nem tudom, mit kell mondani...

mit kell tenni, stb..


általában csak mondom, hogy sajnélom, hogy minden jobb lesz, hogy megértem, és próbálok valamivel segíteni, pl átölelem, vagy ilyesmi, de gyakran csak állok ott, mint egy szobor, amíg ő mondjuk zokog, vagy csak szimplán üldögél, ilyesmi, és akkor megnémulk, szinte leblokkolok és nem tudok mit mondani, mit tenni, emrt ne mis tudom, hogy mit kell ilyenkor tenni...


legbelül engem nagyon megvisel,m ert átérzem a fájdalmukat, gyakran, ha pl sír egy barátom és elmondja mi a baj, ugyan ott mellette nem nagyon tudok mit tenni, de ha kicsit nem néz oda még én is bekönnyezem :S


Másokat mindíg látok, hogy segítenek, de valahogy soha nem tudom, mit kell tenni ilyen helyzetekben

19/f


2015. júl. 5. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nekem ilyen barátom lenne, már az elég lenne, ha ott lennél mellettem :)


Szerintem az, hogy átöleled őket és ott vagy velük, elegendő. Egy ölelés, vagy az, hogy képes vagy átérezni mások fájdalmát szerintem többet ér minden szónál. Jobb is, hogy így viselkedsz. Nem kell sok mindent mondani ilyenkor. Igazából a sajnálomat ne is annyira használd. Félreérthető tud lenni, kicsit lenéző :)


Csak légy ott vele, próbálj meg magadon kis erőt venni és talán elterelni a figyelmeteket valamivel.

2015. júl. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves vagy!

Csak én ilyenkor mindíg furán érzem magamat, mintha nem tennék semmit!

2015. júl. 5. 10:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Azzal segítesz, hogy átöleled. Biztos jól esik nekik, nem?


Illetve, ha nem is nagyon illik ilyenkor, de kérdezd meg, hogy ne menjetek-e valahová beülni, fagyizni, mozizni, stb. vagy a legjobb sétálni és tereld el a témát valahogy.


Szerintem még ez is működhet.

2015. júl. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi!

egyébként van, hogy csak chaten beszélünk éppen, akkor mit tudok tenni? meg szoktam kérdezni, hogy tehetek-e érte valamit, de nem tudom az mennyire jó

2015. júl. 5. 10:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha chaten beszéltek és úgy érzed, hogy tényleg akarsz tenni valamit érte, akkor is azt tanácsolnám, hogy hívd el valahová. Barátaid egy városban laknak. Ott, ahol te?
2015. júl. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
van amelyik itt lakik, de egy részük nagyon messze
2015. júl. 5. 11:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor az érzéseidet jobban át tudod adni nekik. Írd, hogy te mellettük állsz és bármiben számíthatnak rád. Nem tudsz ennél többet tenni :)
2015. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!