Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy ismerős magyar lány...

Egy ismerős magyar lány összejött egy bevándorlóval. Lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
A fiú normálisnak tűnik, elvileg egyetemre jár, a szülei Franciaországban orvosok. Kedves és barátságos, angolul lehet vele beszélgetni, mégis van benne valami félelmetes. Olvastam, hogy rákényszerítik a keresztényekre az ő vallásukat. Vagy erőszakkal, vagy úgy, hogy barátkoznak, és jófejkednek. Közben már félig a lánynál lakik, és kezdünk gyanakodni, hogy egyetemre se jár. A szüleit egész nyáron nem látogatja meg (ő mondta), pedig ideje és pénze lenne rá, és ők se jönnek ide. Lehet, hogy az egész hazugság? Féltem a lányt, és mindenkit aki a közelükben van, de szegény nagyon szerelmes, nem lehet most vele erről beszélni. Alig merek velük lenni, mert ha elsétál mellettem kiráz a hideg. Jogosan aggódom? Vagy tegyem félre az előítéleteimet és próbáljam megszeretni?
2015. júl. 6. 21:33
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem az én döntésem, nem is az volt a kérdés, hogy engedjem-e neki. Az volt a kérdés, hogy jogosan FÉLTEM-e a lányt, mert nem szeretném, hogy baja essen. Ha jogos, akkor még próbálkozok hatni rá, ha nem akkor hagyom, hogy élje az életét.
2015. júl. 6. 21:57
 12/42 anonim ***** válasza:
52%
És mivan ha a kedves bevándorló esetleg dzsihádista? Honnan ellenőrizhetné le ez a szerencsétlen, hogy annak a szülei Franciaországban orvosok. Persze. Az összes rendes jóravaló. Látjuk is. És valahogy mindenek van legalább egy orvos rokona. Hát nem fura?
2015. júl. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
52%

Mi ez a kemény idegengyűlölet? Milyen okot adott rá, hogy utáld, és gyanakodj rá? Csak mert nem 100% magyar? Az, hogy nem utazgatnak ide-oda, önmagában semmit nem jelent.


És ha magyar lenne? Az már 100% biztonság? Nyilván, hiszen magyar még sosem bántott senkit, erre példa még nem volt. Nyilván.


"Olvastam, hogy rákényszerítik a keresztényekre az ő vallásukat."

Mármint kik? A bevándorlók úgy általában? Ez milyen csőlátó hozzáállás?


Az itteni kommentek színvonala is jó alacsony. Látszik, hogy a Fidesznek tényleg érdemes volt ezt a politikát előadni, mindenki gyönyörűen ujjong neki.

2015. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
19%
12# Igazad van, még hozzáfűzném azt a tényt is hogy a New Yorkban a repülőt a tornyokba vezető muszlimok közül 3 nap volt diplomája! Az egyiknek maga az apja nyilatkozta hogy az életébe nem hitte volna hogy a fia dzsihádista. Amúgy ott tanultak a hamburgi egyetemen, tehát azt se lehet mondani hogy ilyen kis falusi, buta bepalizható emberek lettek volna. Az a nagy igazság hogy bárki robbanthat, még a több diplomás orvos is, bárki!
2015. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
34%

13-as liberális, akkor menny és fogadd be őket.


Nem furcsa neked aki csőlátásról hablatyolsz ha valakinek mindkét szülője Franciaországban orvos, tehát alsó hangon keresnek 6000 eurot fejenként, akkor ne tudnának ideutazni, vagy a fiuknak venni egy repjegyet hogy mehessen találkozni velük. Ugyanmár.

2015. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne bevándorló is gyanúsnak tartanám az esetet, előfordulhat, hogy mivel Franciaországban lakik, akkor a "ami Magyarországon történt itt is marad" gondolat is megfordulhat a fejében.

Ha nem ott lakik, tehát kamu az állítás azaz bevándorló, akkor lehet, hogy házasságon keresztüli állampolgárság, vagy a válásból származó pénz érdekli.


Bár ezek szerintem egy sima háttér nélküli/vitatott hátterű embernél is felmerül, még akkor is ha európai.


Természetesen a minden rendben is előfordulhat, de a kockázat csak információszerzéssel csökkenthető.

2015. júl. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim válasza:

Miért olyan baromi furcsa, hogy valaki nem látogatja a szüleit?

Az meg sem fordult senkinek a fejében, hogy nekik ez így jó?


Plusz valóban, bármi okot adott rá, hogy "gyanús" legyen?

Egyáltalán vallásos a srác, sőt honnan jött, mert itt csak "bevándorló" volt említve...

2015. júl. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
67%

"13-as liberális, akkor menny és fogadd be őket."

Kit fogadjak be, 15-ös illiberális? Hogy jön ide a menny? Ja, hogy menj, csak írni sem tudsz, csak itt okoskodni a 8 általánosoddal.


Nekem nem úgy tűnik, mintha be kéne fogadni, mert jól élnek a szülei. De szívesen befogadom egy zsíros kis összegért. Szívesebben, mint téged, aki valószínűleg szaros minimálbéren él, és osztja az észt.


"tehát alsó hangon keresnek 6000 eurot fejenként, akkor ne tudnának ideutazni, vagy a fiuknak venni egy repjegyet hogy mehessen találkozni velük"

Ja, mert aki jól keres, az indokolatlanul keresztbe repüli kéthetente Európát? És ha nem így teszi, az gyanús? "Ugyanmár."

2015. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan, hogy hol született, de valahol Afrikában, és most Magyarországon él albérletben lakótársakkal, bár már inkább a csajnál lakik mint ott.

Nyilván ha olyan rossz lenne a kapcsolatuk a szüleivel, hogy ne akarjanak találkozni, akkor nem fizetnék a suliját se.

2015. júl. 6. 22:48
 20/42 anonim ***** válasza:
9%

A mai Start lapon van egy elég hosszú írás, amit érdemes lenne elolvasni a barátnődnek. Egy újabb magyar lány ment ki "szülőlátogatóba" Egyiptomba a férjével és a kisfiával. Az apa elvitte a gyereket, és ott hagyta a nőt a szállodában pénz, ruha, élelem nélkül. De még sok ilyen esetről írnak.

Joggal félted a barátnődet.

2015. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!