Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek udvariasabb,...

Hogyan lehetek udvariasabb, csendesebb?

Figyelt kérdés

Extrovertált személyiség vagyok, de súlyos szociális szorongási tünetekkel.


Szeretek emberek között lenni, igénylem a társaságukat de nem tudok könnyedén ellazulni. Rettegek hogy valami hülyeséget fogok mondani, netalántán bunkónak tűnök.


Ezen nem javít, hogy ha zavarban vagyok, akkor mindenféle butaságot összefecsegek.


Van olyan illemtankönyv, ami az utóbbi 5 évben íródott? Amit találok, az mind a huszas évek előtti időszakból való, tisztára más kultúrkör.


Egyéb tippek, hogy mindig udvarias, megfontolt, magabiztos és higgadt legyek? Tippek arra, hogy megtanuljam befogni a számat?


2015. júl. 29. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked Brendon Burchard - Töltődj fel című művét. Nekem megváltoztatta az életem.


A problémád szerintem önbizalomhiány eredetű is lehet. Ez javítható tudatosan. Én például minden nap rámosolygok öt idegenre és valakinek megdicsérem valamilyét. A legjobb ha nem gondolkozol azon mit gondolnak mások, mert most őszintén - kit érdekel? Ez a te életed és éld úgy ahogy neked jól esik... Nekem is volt egyfajta szorongásom mikor gimiből egyetemre kerültem, mivel előbbiben akadtak gondjaim a beilleszkedéssel és egyetemen igyekeztem jófejnek tűnni de folyamatosan azon filóztam mit szúrok el. Ha rágörcsölsz csak rosszabb lesz.

2015. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A legjobb ha nem gondolkozol azon mit gondolnak mások, mert most őszintén - kit érdekel?"

Taníts mester :D - hogyan tanuljak meg ne rágódni ezen, ha mélyen gyökeredzik bennem?

2015. júl. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez tudatos önfejlesztéssel érhető el. Akármilyen helyzet van mikor eszedbe jut, hogy "de mit fog gondolni" rá kell válaszolnod magadban, hogy nem számít. Ezt folyamatosan tudatosítani kell magadban minden egyes felmerülő alkalommal. Ha eleget mondod magad is elhiszed. Csak olyanok véleményére szabad adni akik számítanak neked bármit. De ők meg nem fognak elítélni... A magabiztosság is ilyen, bizonygatod hogy az vagy magadban és ha eleget teszed tényleg azzá válsz. Azért az emberi agy elég jól kontrollálható.
2015. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!